שג משחת השד מהים האדום סאפ

שג משחת: השד מהים האדום


צילום: אורי מגנוס

שחר אדרעי (שגי) הוא הרוח החיה והבועטת מאילת שדחף בכל הכוח והרים את אחת מתחרויות הסאפ המרשימות ביותר שנראו עד היום בישראל – אילת סאפ טור.  סטנדרט חדש כחול לבן.

תשאלו מאין הדרייב האינסופי הזה של שגי? כמובן שהמניע העיקרי שלו הוא הפשן לים, לספורט הימי בכלל ולסאפ בפרט, על כל זה תפזרו כושר ארגון, ניהול ויוזמה חסרת פשרות ותקבלו את אחת מתחרויות הסאפ עם לא “ה” שנראו בארץ מאז ועד היום בתחום.

שגי ב -60 שניות:

שגי נכנס לעולם הסאפ במלוא העוצמה מיד לאחר שסיים פרק מקצועי בחייו של ניהול פאב/מסעדה באילת שנקרא ניין ביץ’ BEACH9 . באותה עת החליט שמיצה את תחום המזון והמשקאות בשלב זה של חייו ולקח טיים אאוט מעבר לים. יחד עם חברים ובני משפחה נסעו כולם לקברטה שבאיים הקריביים, המקום הוא גן עדן לחולי הרוח, גולשי קייט ורוח בפרט. בימים רגועים יותר כשלא היו רוחות, התחיל לעשות סאפ בנהרות, סאפ רייס ואפילו לתפוס גלים עם סאפ גלים כמובן. בהמשך חזר לאילת, ותם אחיו שהינו הבעלים של חברה לספורט ימי הציע לו לפתוח את מחלקת הסאפ במועדון ,בעיקר בשל הקשר החזק של שגי לעולם הספורט והים. שגי לא חשב פעמיים ומיד הרים את הכפפה שהושטה לו והתחיל במלאכה מהיסוד. כצעד ראשון, עבר קורס מדריכים אצל גל פרידמן.

במקצועו עסק שגי המון בהפקת אירועים בעיר אילת כגון: יום הסטודנט, פסטיבל הבירה , הפנינג משפחות בחוף מפרץ השמש, ושיתופי פעולה עם עיריית אילת , אגף הספורט, אגף הצעירים ותאגיד התיירות העירוני. כל אלו הקנו לו את שמו הטוב בתחום ופתחו לו בעבר ובהווה דלתות היכן שרק היה צריך ובמיוחד בהפקה האחרונה – אילת סאפ טור.

ביום יום שגי עוסק לפרנסתו בעסק של אחיו, (אקסטרים ספורט ימי / פלמנגו) תם אדרעי באילת, המתמחה בספורט ימי כגון: בננות, אבובים, מצנחים, אופנועי מים, סירות, סקי מים ומה לא…תוכלו למצוא אותם בחוף הצפוני למרגלות מלון רויאל ביץ’.

כל מה שצריך בבית אחד

במסגרת ניהול מחלקת הסאפ במועדון שגי הקים מערך שיווק ומכירה מתקדם. במקום ניתן לרכוש ציוד סאפ מהמתקדמים בעולם: סאפ רייס קרבון, סאפ טורינג ואביזרים נלווים כמובן כמו משוטים ועוד.

כמו כן שגי מארגן סדנאות לחותרים מתחילים ומתקדמים עם ספורטאים מובילים בתחום החל מאחד החותרים הכישרוניים הבולטים בעולם, טרוור טנינגטון האוסטרלי שהתארח השנה (בפעם השנייה) בארץ ע”י רן געש –זזיק ,ובאילת זכה לאירוח מפנק במיוחד בין היתר במלון רויאל ביץ’. טרוור העביר סדנא עשירה במיוחד לחותרים מתקדמים בעיקר  ותרם להם המון מהידע והניסיון האישי שלו ממסעותיו הרבים כשהתחרה ברחבי העולם.

בנוסף שגי הציב סוללה של חותרי סאפ מקצועיים מובילים מישראל שגם הם העבירו סדנאות לחותרים באילת: יובל בוצר, איציק חורש, לירן מחלב, רן געש וכפיר מן שהיה המאמן המקצועי לתקופה מסוימת של קבוצת החתירה בסאפ.

גן עדן לחותרים

אם תשאלו את שגי, לתפיסתו (ולדעת רבים אחרים) הלוקיישן של אילת בנוסף על כל יתרונותיה כעיר תיירות בינלאומית, יחד עם התנאים הטבעיים של הים האדום לחותרי סאפ בכלל ורייס בפרט (מבנה הרוחות – דאון ווינד, ים שטוח כמעט ללא גלים לאורך כל ימות השנה ) –   אילת היא גן עדן במלוא מובן המילה!

אם אתם חותרים מהמרכז והחלטתם לרדת דרומה לאילת, ההמלצה של שגי שתמיד עדיף להגיע עם הסאפ שלכם. קיימת אפשרות לאחסן ולתחזק את הסאפ במועדון, פשוט להגיע לשם, אין אחד שלא מכיר. אם החלטתם לרדת לאילת ללא הסאפ שלכם או שמסיבה זו או אחרת אין בנמצא, תמיד קיימת האפשרות לשכור במקום סאפ רייס (סופר מקצועי) או גלשני סאפ למתחילים בחבורה שיעמדו לרשותם –  סאפ 12.6 מעין גלשן מעבר (סאפ טורינג).

שג משחת השד מהים האדום

בתמונות: חתירת לילה במעגן, חלום ליל קיץ I צילום: אורי מגנוס

 איך נולד הרעיון לתחרות?

מהסוף להתחלה, מבחינת שגי הוא הגשים חלום שהתחיל לפני שנתיים לערך…

הכל התחיל בקטן, קבוצת חתירה שהקים לפני יותר משנתיים שגדלה עם הזמן ומונה כיום מעל 200 חותרים!

הקבוצה מנתה מספר אנשים שהכיר מהתחום ומהר מאוד הקבוצה החלה לגדול והעסק תפס תאוצה. במהלך אותה תקופה, שגי קיים מספר שת”פים כמו לדוגמה עם חדרי כושר ועוד. במקביל פעל לטובת הקהילה כשהחל לקיים מפגשי סאפ לאנשים עם מוגבלויות, כל זאת ללא מטרות רווח כמובן.

שג משחת השד מהים האדוםבתמונה: פודיום הפיינלסטים בקטגורית המקצוענים (מימין לירן מחלב, במרכז איציק חורש ומשמאל מרטינו רוגאי  מאיטליה

 קרדיט: בועז סמוראי

התחרות

התחרות הראשונה התקיימה לפני כשנתיים ויועדה מראש למקומיים בלבד. כבר אז הגיעו מספר מתחרים מצפון הארץ והמרכז לתחרות שהייתה בבסיסה עם תכנית מגוונת ועשירה במיוחד במטרה לתת לאורח/למתחרה ערך מוסף שהעיר הזאת יודעת לתת ובגדול. עד היום זה המבנה הבסיסי של התחרות כולל בתחרות האחרונה:

  1. יום חמישי – חתירת ליל ירח מלא, וארוחת ערב מפנקת בחוף.
  2. יום שישי – זינוקים ותחרויות ע”פי קטגוריות + חלוקת פרסים
  3. יום שבת – מקצה “דאון ווינד” והפנינג .

שג משחת השד מהים האדוםבתמונה: הזנקת המתחרים I צילום: דודי 42 ארדן

בתחרות האחרונה היו מספר קטגוריות (גילאים ואורך הסאפ) לחותרי הסאפ, להלן:

  • עד 12 פיט , פריסטייל  ….
  • עד 12.6 בנוסף לקטגורית גיל ואורך גלשן
  • עד 14 פיט, המקצוענים שבחבורה – קצה הפירמידה מאוד מצומצם
  • ספרינט – מקצה חתירה ל 200- מטר, חדש!

טווח הגילאים של המשתתפים בתחרות היה גדול במיוחד: מ – 9 עד 70!

התחרות כללה מקצה אפרוחים – דור העתיד שאגב נראה טוב מתמיד.

אורח כבוד ומשתתף ברמות הגבוהות בעולם היה החותר האיטלקי מרטינו רוגאי , אשר פירגן ולא חסך במילים טובות ואף שיבח את האירוע כשהעלה כתבה במגזין הסאפ הבינלאומי STARBOARD MAGAZINE:

 

לינק לכתבה במגזין

 

אגב, ביום שבת של התחרות תוכנן הפנינג אבל מזג האוויר שינה מעט את התכניות…החותרים התעוררו לבוקר עם דרומית די חזקה וגלים. המארגנים נאלצו לשנות את התכנית למקצה: לונג דיסטנסט , בהתחלה עם כיוון הרוח ובהמשך חתרו כנגדה.

לסיום ההפנינג התקיים מקצה של דרגון סאפ – סאפ ענק למספר חותרים.

המקצים הידידותיים הורכבו מרביעיות חותרים והיו סיומת משחררת ומצחיקה במיוחד לתחרות.   טקס הסיום וסגירת האירוע נערך בחוף בשעה 16:00.

חשוב לציין שהתחרות אורגנה עד לפרט האחרון, החל מבניית חבילות נופש באילת למתחרים, ערכות למשתתפים שהכילו: לייקרות, כובעים, חטיפי אנרגיה, תיקים, צמידים בעבודת יד וכל זאת בצבעי התחרות כמובן – תכלת וורוד.

שג משחת השד מהים האדוםבתמונה: מגן התחרות לזוכים הופק ע”י “גיגי שלטים” ועוצב ע”י מוטי חזן I צילום: בועז סמוראי

שג משחת השד מהים האדוםבתמונה: הכנות ליריית הפתיחה למרגלות הרויאל ביץ’ I צילום: אורי מגנוס

סרטון: צילום ועריכה – אורי מגנוס

 לסיכום

שאלנו את שגי איך הוא מסכם את האירוע: “היה סופ”ש מדהים שאין לו אח ורע בישראל. קיבלנו תגובות מדהימות מהארץ ומהעולם. כמו שזה נראה יהיה לזה כנראה המשך גם בשנה הבאה. עבדתי על האירוע הזה מאוד קשה מספר חודשים קודם עם מספר גורמים ולשמחתי הגדולה קצרנו את הפירות והתמורה לכך עולה על כל דמיון. הרגשתי שזה הולך להיות אירוע מטורף אבל לא היה ברור עד כמה. אם הייתי עושה את זה באופן עצמאי, זה לא היה קורה ומצליח כפי שהיה.”

מכאן, חשוב לציין קודם כל את עיריית אילת בראשות ראש העירייה – מר מאיר יצחק הלוי מחלקת הספורט בראשות יעקב מלכה והדר בן דרור, צעירי אילת: מתן בארי וחן בן אפריים – מחזיק תיק הספורט, ולאחרונה – האחת והיחידה: רותם הר ציון שסייעה בהפקה לאורך כל הדרך במקצועיות ועם חיוך ענק על הפנים.

כל אלו היו מעורבים ושותפים אמיתיים לאורך כל הדרך, בשיתוף עם כל נותני החסויות.

מעבר לזה, אם הספקתם להכיר את שגי, הוא לא נח לרגע..בימים אלה שגי עובד על מספר אירועים במקביל:

  • קטע הסיום של מירוץ ג’ירו איטליה כבר בסופ”ש הקרוב
  • ליגת סאפ למקומות עבודה. כן, כן, שמעתם נכון סאפ & עבודה!
  • טיול סאפ חתירה ללפקדה שביוון: אי חלומי ומפנק עם מים צלולים בצבע טורקיז.

שג משחת השד מהים האדוםבתמונה: (למטה משמאל) שגי והחותרים האילתיים צילום: ברנדה ברגר

שג משחת השד מהים האדוםצילום: מרכוס שולץ

 

קרדיט מיוחד ותודה ענקית לצלמים שליוו לאורך כל האירוע:

אורי מגנוס

דודי ארדון – צילום 42

בועז סמוראי

מרכוס שולץ

ברנדה ברגר

קרדיט לנותני החסויות:

שג משחת השד מהים האדוםרשויות: עיריית אילת, רשות הספורט אילת, צעירי אילת

חסויות: ביג אילת, סטאר בורד-פרי גל, פוקוס סאפ, ימית סחר, זאזיק, אן אס פי, דה קיין ישראל, בילבונג, גו פרו שיווק Daa, אוקלי שי אופטיקה נתניה, סאן זי

 

שיתופי פעולה: הדר בן דרור, ארגון הגלישה ישראל ISA, יוסי במות והובלות, פאדיס איריש בר, ניין ביץ’ אילת, דולפין ריף, מלונות פאתל, מי עדן, מועדון השייט אילת, סי מדיה

ורותם הר ציון האחת והיחידה!

Spread the love