מצלמות חוף


 

מצלמות חוף

התיאורים השונים של גובה הגלים ואיכותם בחופי ישראל מקשים על הגולשים להבין מהו טיב הגל ואם כדאי בכלל לצאת מהבית ומהעבודה ולנסוע לים עם הציוד. כשמוסיפים לכך את בעיית המדידה של הגלים ותיאורם על ידי אנשים שונים, אנחנו זקוקים לאמצעים אמינים כדי להבין מהו גובה הגל שיש לנו באמת בחופים. כמו כן, אנחנו זקוקים לאמצעי צפייה של הגלים שי שבים באמת, וזה כולל פרמטרים נוספים כמו איכות הגלים והפריוד, ועד כמה יש לנו רצף טוב של גלים במשך זמן רב שאנחנו יכולים ליהנות מהם לסוגים שונים של גלישה. יותר מכל תיאור, יותר מכל מדידה בסנטימטרים, הכי טוב לצפות במצלמות חוף משום שהן נותנות לנו את התמונה השלמה של  איכות הגלים, מצב כללי של הים ועד כמה ניתן לצפות להמשך יום גלישה טוב.

מהן מצלמות חוף?

מצלמות חוף מוצבות לאורך חופי ישראל והן מספקות תמונות מהחופים לגולשים ולנופשים בכלל. הן מספקות תמונות בשתי שיטות – צילום וידיאו רציף וצילום של אחת לכמה דקות. המצלמות מוצבות בחופים המוכרזים והמוסדרים וגם כאלה שפופולריים בקרב גולשים ורוחצים. התמונה המתקבלת אינה רק של מצב הגלים ואיזה דגל יש בחוף, כי אם גם מזג האוויר והראות, אם יורד גשם ויש ברקים ואם מעונן או שמשי. בישראל הן מוצבות רק בחופים ויש כאלה שמוצבות בחופים כשהם מספקות גם טמפרטורה.

איך רואים שידורים של מצלמות חוף?

יש כל מיני דרכים לראות את שידורי מצלמות החוף האלה. בדרך כלל זה מבוצע בעזרת אתרי אינטרנט בחרבי העולם, שמספקים את כל המידע הנחוץ לתושבי אותה ארץ ומי שמתעניין באותו חוף. יש גופים שונים שמשדרים בעזרת מערכת שידור Airit שמעבירה את השידורים בלייב סטרימיניג המוכר משימושים אחרים. יש גופים גדולים שבשבילם זהו מקצוע יותר רציני ולכן הם משקיעים באפשרויות שידור חי יותר מקצועי. אפשר לשדר אם כך מכמה מצלמות באותו חוף, כדי לתת כמה זוויות של הגלים וההתקדמות שלהם, כך שאפשר לקבל תמונה מלאה של זירת הגלישה. אפשר לשדר מכמה מקומות בו זמנית כדי להחליט היכן לגלוש. כמו כן, יש גם שידורים שמותאמים למכשירי סלולר ולכן אפשר לראות אותם בכל מקום.

מצלמות חוף

שיטות שידור של צילומי חוף

  • CDN – רשת הפצה תכנים – Content Delivery Network – שרתי וידיאו שפרוסים בכל העולם והיתרון שלהם הוא שידור לכל מקום באיכות ובמהירות ותוך כדי חלוקת עומסים בין השרתים כדי למנוע תקלות.
  • Live Video – שידור חי הנפוץ בעולם על ידי windows media services של מיקרוסופט על שרתי ווינדוז ובעל ממשק ניהול מוצלח. מתאים לאפליקציה או לווב. איכות הצילום והשידור טובה יחסית אבל בדיליי של 15 שניות עד הווידיאו החי.
  • שידור חי באמצעות flash video streaming server – שידור חי ממוצר של חברת אדובי והוא נפוץ פחות. מתאים לווינדוז ולינוקס.

 

Spread the love