גלים , סאפ , מקצוענים סאפ

טראוור טונינגטון-מקצוען עם טון של כישרון


Trevor Tunnington

גלים , סאפ , מקצוענים

לאחרונה הגיע לארץ אחד הכישרונות הבולטים בעולם הסאפ המקצועני, שמו טראוור טונינגטון. האירוע שלשמו הגיע בעיקר הוא תחרות הסאפ ZAZIK RACE PRO שנערכה בחודש שעבר ב LAKE TLV פארק דרום בת”א. טראוור בחור צעיר ומוכשר, דינאמי עם ראש טוב על הכתפיים. נחשב כיום לאחד הספורטאים המקצוענים המובילים בתחום בעולם.

גלים , סאפ , מקצועניםצילום: בני משי

ספר קצת על עצמך: בן כמה , מתי ואיך התחלת ?

בן 19 , נולדתי בדרא”פ ובשלב מאוחר יותר עברנו לניו זילנד ובהמשך לאוסטרליה. התחלתי לחתור ולגלוש על סאפ לפני 6-7 שנים , בסביבות גיל 12. מהר מאוד התקדמתי וכבר בגיל 13- שנה לאחר שהתחלתי , הפכתי להיות חלק מ TEAM STARBOARD!

גלים , סאפ , מקצועניםצילום: אורי מגנוס
ספר איך קרה החיבור בינך ובין רן ZAZIK ?

לפני שנה בתחרות בגרמניה הכרנו , מהר מאוד התפתחה כימיה טובה ביננו. התחלנו לשמור על קשר ולהתראות מדי פעם בתחרויות וכיום זה נראה כאילו אנחנו מכירים כבר שנים. קיים שיתוף פעולה מעולה ביננו ומקווה מאוד שכך זה יימשך.

גלים , סאפ , מקצועניםצילום: אורי מגנוס

איזה תלמיד אתה והאם היותך מקצוען הפריע לך בשלב כלשהוא בלימודים, בהישגים?

“תלמיד טוב, למרות האינטנסיביות של החיים שלי כמקצוען שצריך לנסוע (לטוס) לעיתים דחופות . תמיד השתדלתי שלא לפגוע בלימודים ולסיים כמו שצריך את המוטל עליי” . טראוור סיים בשנה שעברה את התיכון, לא לפני שסיים את כל הבחינות. אחת הבחינות האחרונות שלו במתמטיקה הייתה מבצע לא פשוט בכלל. מספר ימים לפני הבחינה טס במשך יומיים לתחרות בגרמניה, התחרה ויום לאחר התחרות טס בחזרה (יומיים נוספים) במטרה להגיע למבחן ובזמן.

טראוור מתכנן בשנתיים שלוש הקרובות להתחיל ללמוד באוניברסיטה, מה ואיך ? יש לו עוד מספיק זמן להחליט.

גלים , סאפ , מקצועניםהאם אתה עוסק בסוגי ספורט/אקסטרים נוספים חוץ מהסאפ?

“בעיקר סאפ לסוגיו השונים (רייס וגלים) , מלבד זה ספורט השלג די רחוק ממני בעיקר פיזית מהמקום שבו אני גר. בעבר שיחקתי בסופט בול ובהוקי כשהייתי בדרא”פ”

מה ה benefit/ההטבה שאתה הכי אוהב כספורטאי מקצוען ?

“לטייל סביב העולם” טראוור בקושי בן 19 וכבר ראה מספר יבשות ומטייל (ומתחרה כמובן) כמעט בכל מקום אפשרי : ארה”ב , דרא”מ , אירופה לעיתים דחופות , אסיה…בקיצור ALL OVER

גלים , סאפ , מקצועניםספר על התזונה שלך, הרגלים מיוחדים ?

“תפריט מסוים אין, הרבה פירות וירקות, משתדל מאוד כמה שפחות ג’אנק פוד, “אגב, האוכל בארץ מדהים , גם טעים וגם מזין” נפגשנו בעודו אוכל ארוחת בוקר בבית קפה באזור קיסריה, טראוור נהנה מארוחת בוקר ישראלית עשירה במיוחד בניגוד לדבריו לארוחת הבוקר המקובלת באוסטרליה לדוגמה שבה ניתן למצוא הרבה יותר קלוריות (האם) והרבה פחות מזינה.

גלים , סאפ , מקצועניםצילום: אורי מגנוס
כושר, איך אתה נוהג להתאמן ולשמור על כושר ?

“פעם בשבוע אני מתאמן במכון כושר בעיקר על שרירים שאינני מפעיל במהלך היומיום במסגרת הפעילות על הסאפ . פעמיים בשבוע יורד לחוף ומתאמן בריצה , עלייה וירידה מדיונות …סיבולת לב ריאה , מתפרצות וכיו”ב. 5 פעמים בשבוע מתאמן עם החבר’ה בחוף הביתי על כל סוגי החתירה: DOWN WIND , אינטרוואלים ועוד. חוץ מזה “אני כמעט כל יום בים, חותר כשאין גלים וכשיש כמובן…גולש!

גלים , סאפ , מקצועניםצילום: אורי מגנוס

לאן היית רוצה להגיע, מהי הפסגה מבחינתך?

“כספורטאי מקצוען שמתחרה המון חשוב לי לנצח בכל פעם מחדש, נכון להיום מתחרים מספר ספורטאים מוכשרים מאוד יחד איתי המגיעים לרוב ל 3-5 המקומות הראשונים כמעט בכל תחרות בסבב, המטרה היא לשמור על כוחי ולהשתפר כמובן ותמיד תמיד לשאוף להיות הטוב ביותר.”

גלים , סאפ , מקצועניםאיך אתה רואה את התפתחות הענף, התחרויות, התעשייה?

לפני מספר שנים כשרק התחלתי השייפים של הסאפים והטכנולוגיה היו שונים לגמרי. כיום ישנם סאפים מאוד מתקדמים טכנולוגית, קלים ומהירים הרבה יותר. אופן החתירה משתנה , לעיתים בעמידה עם משוט, לעתים על הברכיים ומי יודע מה יהיה בהמשך?

“התחרויות הולכות ונעשות מורכבות ומאתגרות הרבה יותר. מספר המתחרים בכל תחרות הולך וגדל כל הזמן וכמו שזה נראה כעת , זה ממשיך לגדול בצעדי ענק .”

גלים , סאפ , מקצועניםספר על הספונסר שלך…

“הספונסר שלי הוא STARBOARD . זוהי חברה מובילה בעולם הסאפ שתמיד רציתי להשתייך אליה ובמיוחד לקבוצה שאני חלק ממנה היום STARBOARD DREAM TEAM. בקבוצה זו לוקחים חלק כ 10 ספורטאים/סאפיסטים מובילים מכל העולם. החברה היא בית חם עבורי המשקיעה את הטוב ביותר בנו הספורטאים ודואגת לכל צרכינו המקצועיים.”

גלים , סאפ , מקצועניםהמשחקים האולימפיים 2024

לאחרונה התחילו לדבר על ענף הסאפ כחלק מהענפים החדשים שייכנסו למשחקים האולימפיים. נכון , כנראה שזה לא יקרה באולימפיאדה הבאה 2020 אבל אני מאמין שעד 2024 זה יקרה. כמובן שהמודעות לענף תמשיך לגדול, מספר גדול של אנשים יצטרפו לענף עד אז כפי שקורה כבר היום.

גלים , סאפ , מקצועניםלסיכום, טראוור הוא קודם כל איש של אנשים, מלא באהבה מוקף חברים ומשפחה שתומכת. כששוחחנו מיד ראיתי שהוא עושה את הדברים מתוך אהבה אמתית לדבר, שכן איך אפשר שלא?? בחור בן 19 שסיים זה עתה את התחייבויותיו לביה”ס, פנוי כל כולו לעשות את מה שהוא הכי אוהב עם המון כישרון ובהצלחה גדולה. בקיצור, קסם של בחור עם המון עוצמה!
גלים , סאפ , מקצוענים

Spread the love