ופשה לבנה - שבוע, שבועיים או יותר.. סיזיונר! סנובורד

חופשה לבנה – שבוע, שבועיים או יותר.. סיזיונר!


לפני כמה ימים קיבלתי שיחת ווטסאפ מצחי. הוא שמע שאני גר בעיירת הסקי הטובה באירופה – ואל טורנס שבצרפת, אגב השנה זכתה שוב לתואר עיירת הסקי הטובה בעולם בפעם החמישית (!)

צחי שמע שאני מעלה מדריכים וסרטונים הקשורים בענף הסנובורד והסקי בעברית על בסיס יומי/שבועי ושאל אותי אם אוכל לספר לכם קצת על חיי היומיום כאן בעיירה. כמו שאתם מבינים,  נעניתי בחיוב ובחיוך.

ופשה לבנה - שבוע, שבועיים או יותר.. סיזיונר! אני רז מורלי, גולש סנובורד מגיל אחת-עשרה. נכון לעונה הנוכחית גר בעיירת הסקי ואל-טורנס, צרפת.

את החלום לגור בעיירת סקי פיתחתי בשבוע הגלישה הראשון שלי כשאני נהנה מהרעיון שזה מה שהמדריך שלי עושה למחייתו. בחור בשם יוני שגר באנדורה, בחורף הוא מדריך גלישה בעיירה ובקיץ.. גנן.

בסוף השירות הצבאי שלי הבנתי שדרום אמריקה והמזרח הם לא בשבילי והחלטתי שאני "חותך" להרים האלפים בצרפת. התחלתי לעבוד כמו כולם, מצאתי שותפים ישראלים לדירה וכיום אני כאן, במטרה לחוות במשך חצי שנה את הסיפוק שהשלג מקנה.

ופשה לבנה - שבוע, שבועיים או יותר.. סיזיונר!אני גר בשדרת הברים של ואלטו (קיצור לואל-טורנס) עם שלושה שותפים בעלי אותו חלום. שגרת היום שלנו מתחילה בארוחת בוקר זריזה באזור 09:30 קצת אחרי פתיחת האתר, מתלבשים בהתאם למזג האוויר באותו היום ועולים להר. לפעמים לבד לפעמים יחד עם עוד ישראלים שגרים כאן. יורדים מההר ביום עם תנאי גלישה טובים בסביבות 16:30 וביום עם תנאים פחות טובים נרד באזור 13:30.

ופשה לבנה - שבוע, שבועיים או יותר.. סיזיונר!במהלך היום נעצור לנשום קצת בבתי קפה על ההר ובסביבות 14:30 נלך למסיבת הענק שמתרחשת כל יום ב"פולי-דוס", מועדון על מרפסת/דק תחת כיפת השמיים המוקף שלג כמובן. בשיא העונה המקום יכיל עד 2,500 איש ויותר.

ופשה לבנה - שבוע, שבועיים או יותר.. סיזיונר!משם נחזור לדירה, נחליט מה נרצה לאכול הערב ובהמשך.. סידורים קניות, ניקיונות, מקלחות באווירה של סיום יום עבודה מתיש (אין מה לעשות ההר מעייף). נאכל ננוח קצת ומשם נבחר איפה נבלה את הערב. העיירה ידועה בחיי הלילה שלה ויש בה שלל מועדונים, פאבים, בית קולנוע, ואולם באולינג. כמובן שפסטיבלים בחגים לא חסר.

השנה פסטיבל הענק "טומרולנד חורף"  Tomorrowland Winter 2019 יתקיים בפעם הראשונה באתר בשם ואל דיז'ר שהוא במרחק שעה וחצי נסיעה מכאן. מה שמעצים את העונה הזאת באופן משמעותי.

אני נקרא "סיזיונר" עונתי, בתרגום חופשי – בן אדם שבא לחיות את העונה בעיירת סקי ולגלוש סנובורד  או סקי, את רוב השהייה שלי כאן אני מתעד באמצעות המדיה החברתית.

אני מזמין אתכם לעקוב אחרי בחשבון האינסטגרם שלי  "raz_morali"ובערוץ היוטיוב שלי "Sknowman"  והכי חשוב, זמין תמיד לשאלות שלכם.

https://www.instagram.com/raz_morali/

https://www.youtube.com/channel/UCxpTS68vO5ufwPOpfQgEbMg?pbjreload=10

https://www.facebook.com/profile.php?id=100003884382326

ופשה לבנה - שבוע, שבועיים או יותר.. סיזיונר!

 

Spread the love