שחקן חדש בעולם בריכות הגלים לגולשי הגלים גלישת גלים

שחקן חדש בעולם בריכות הגלים לגולשי הגלים


אחרי שכבר נתבשרנו שהבריכה של קלי פתוחה לעסקים” והWAVE GARDEN- , פיתחו אב טיפוס לגל קצר יותר עם סקשן צינורי אשר נקרא COVE, מגיע לזירה שחקן חדש ומפתיע במיוחד. מאזן בריכות הגלים לגולשי הגלים עשוי להשתנות בקרוב.

שחקן חדש בעולם בריכות הגלים לגולשי הגלים

בתמונה: מארק אוקילופו I מקור: : http://www.boardistan.com

זיהיתם נכונה. האיש בחליפה הוא אינו אחר ממארק אוקילופו, הידוע בכינויו “אוקי“.

אני אסביר

אוקי נבחר להוות שגריר ראשי לחברת בריכות גלים חדשה. לחברה קוראים SURF LAKES והיא נוסדה ע”י מהנדס (שהוא גם גולש) ממחוז קווינסלנד שבגולד קאוסט, אוסטרליה.

שמו של המייסד ובעל החברה הוא אהרון טרביס. אהרון! אחד משלנו! זה כבר טוב.

המוזה של אהרון געתה בו בזמן ששיחק עם ילדיו על שפת הנהר, בעודו זורק אבנים קטנות לתוכו. כשניסה לזרוק ולהקפיץ את האבנים שם לב להיווצרותו של גל קטנטן בעקבות המכה. תופעה שכיחה בה חוזים מידי יום אלפי אנשים מסביב לעולם. אך אהרון לא נשאר אדיש, וחשב לעצמו: “מעניין אם אני יכול לגרום לזה לקרות, אך בממדים גדולים יותר”.

כמו שאר החברות שקמו לפניהם, סרף לייקס מבטיחים משהו חדשני ואף מהפכני בעולם בריכות הגלים. בנוסף, נזרקו אל האוויר משפטים כמו: “זה הולך להיות הדבר הדומה ביותר לגל האמיתי” ו-“מס’ השניות בין גל לגל לא יעלה על 6 שניות”. אותם משפטים / ידיעות רק הופכות את ההתעסקות בדבר למעניינת יותר.

כמו שציינתי, זו אינה הבריכה הראשונה (וכנראה גם לא האחרונה) שהומצאה. וכחלק ממסע השיווק גם סרף לייקס לא פסחו על שלב אחד בספר החוקים. ראשית, הם שמרו על חשאיות לאורך רוב זמן הפרויקט וכעת התחילו לטפטף לנו מידע, בדומה לשיטתו של סלייטר. הם מבטיחים משהו “מהפכני” ו”זהה לגלי ים ואוקיינוס”. הם לקחו את אוקי שישמש כפרזנטור…

אך כל הכתוב והמצוין מעלה מתגמדים לעומת העובדה כי סרף לייקס הבטיחו  את “צריכת האנרגיה הנמוכה ביותר בשוק ליצירת הגל”.

בחברה מתעקשים כי הצליחו לפתח שיטה המצריכה אנרגיה נמוכה (יחסית) לשאיבת המים ושבירת הגלים, הדעה המעניינת והקריטית ביותר עבורנו הגולשים. אנשים מכל מיני מקומות בעולם יכולים להמציא גלים  מפה ועד הודעה חדשה.

זה אחלה לראות את ג’ון ג’ון ושיין דוריאן שוחטים את הבריכה של סלייטר לחתיכות. אבל מה שאמור לעניין אותנו – זה מתי לעזאזל אנחנו נוכל לטעום מהדבר המופלא הזה ?!

פיתוח בריכה בה העלות להעלות גל הינה נמוכה, יכול להיות GAME CHANGER רציני בחיי היום-יום שלנו ולהתחיל את מגפת פתיחת הסניפים מכל חברות הגלים בלוקיישנים שונים ברחבי העולם.

כמה קרובים הם להשקה?

ע”פ פרסום יחצני ששידרה החברה במאי האחרון, סרף לייקס כבר מריצה בהצלחה שני אב-טיפוסים מיניאטוריים באזור הפרברים של מלבורן ולוקיישן סודי נוסף בקווינסלנד שבאוסטרליה. אחד מאנשי החברה הבולטים בסרף לייקס הוא ווין דארט. עורך ראשי לשעבר במגזין TRACKS  וכיום אחראי פרוייקט בקווינסלנד. הוא מספר שבימים אלו נבנית בריכה גדולה יותר באזור אך מסרב להסגיר את המיקום המדויק שעדיין נשמר בסוד. ווין מספר למגזין BEACH GRIT כי החברה כבר החלה את החפירות והבור כבר חפור באדמה. במסגרת השיחה מוסר ווין כי אורך הבריכה מתפרס על 350 מטר אורך על 250 מטר רוחב. כנשאל שוב על מיקומו המדויק של אתר החפירות ענה: איני יכול לגלות! אך כנראה זה לא יישמר בסודיות זמן רב יותר. יש כבר כמה שכנים שמתחילים לטפס על הגדרות מתוך סקרנות לסוג הפרויקט.

“הבריכה עובדת” הוא אומר. “הסוואל בבריכה הוא מעגלי ומסוגל לייצר 4 פיקים שונים באותה הבריכה בכל שש שניות”.

אתם יודעים מה זה אומר? 2,400 גלים בשעה.

“הגל של קלי ארוך יותר וכנראה טוב יותר לאור העובדה שהוא מתגלגל על פני שטח גדול יותר. אבל הגל שלנו קצר יותר עם הרבה יותר פאנץ’ ועניין. אני מאמין שיהיו הרבה בריכות כאלו בעולם”

בגדר שמועות בלבד

כנראה שהבריכה תארח גל לפט פאנצ’י ומתאים לביצועים חזקים – אותו גל ייקרא “הלפט של אוקי”. בצמוד אליו ישבר גל בצורת סלאב שיהיה רייד קצר יותר רק עם צינור. לגביי הרייטים טרם נמסר דבר, אך בכדי להגיע ל2,400 גלים בשעה עליהם לייצר עוד שני גלים כל שש שניות, אני מאמין שהם יהיו ההעתקה של 2 הגלים ללפט, רק לצד השני.

שחקן חדש בעולם בריכות הגלים לגולשי הגלים

בתמונה: אוקי חושף תמונה המנסה להמחיש במשהו אודות “הגל החדש” I מקור: : http://www.beachgrit.com

החברה עובדת מהר ונמסר כי כבר במרץ 2018 תתקיים ההשקה של הבריכה הראשונה בקווינסלנד. ווין מוסיף כי אוקי ובנו ג’יי יחלקו את הפיק ראשונים באירוע ההיסטורי. ברטון, שייפר לשעבר ופרשן הWSL- בהווה יצטרך להסתפק בסט השני. כשווין נשאל אם ברטון לא מתמרמר על העבודה שבחרו באוקי כפרזנטור ראשי ויזכה ליהנות ראשון מהגל?

“הוא יצטרך להמתין רק עוד 6 שניות” השיב ווין באלגנטיות.

 

 

 

Spread the love