קליפורניה חולמת ובגדול - גריפין קלפינטו גלישת גלים

קליפורניה חולמת ובגדול – גריפין קלפינטו


צילום: קאוקי סגובו Photo: WSL\ Keoki Saguibo

כתבה מאת: גבי בולוביק I צילומים באדיבות WSL

גריפין קלפינטו, הנער המתבגר מקליפורניה, מבטיח את מקומו בסבב ה-CT של שנה הבאה, כאחד מהטופ 34 גולשים בעולם

התנסותו הראשונה בגלישה הייתה כבר בגיל שנתיים. הוא מספר לכתבים ברשת בכל פעם מחדש כיצד הוריו נהגו להלביש אותו באפודת הצלה כשניסו ללמד אותו להיעמד על חרטום הלונגבורד המשפחתי.

את השורטבורד הראשון קיבל מההורים בגיל 7 ולאחר שנה בלבד של תרגול וגלישה חופשית, כבר קיים הופעת בכורה בתחרות חובבנית שהתקיימה באזור מגוריו. מאז, לא הפסיק להתמיד ולהשתפר.


לפני פרסום התברגותו לסבב, גריפין היה מזוהה בעיקר בשל הזכייה בתחרות אליפות ארה”ב הפתוחה (US OPEN), בקטגוריה של עד גילאי 18 וכמובן, איך לא? גם בשל הקשר הקרוב לחברו לחוף, קולוהה אנדינו.

כמה שקשה לא לעשות את ההשוואה בניהם, בואו נשתדל שלא…

העובדה כי הגיעו מאותה עיירה, גלשו על אותם הגלים כילדים והתברגו לסבב בגיל צעיר, מגבירה את חובת ההוכחה על הרוקי הטרי, שכנראה אכן נולד לגדולה.

הזכייה במקום השני בHALEIWA- בשבוע שעבר, הייתה אבן דרך בקריירה של גריפין. לא רק שלקח לחשבון הבנק צ’ק ו-10,000 נקודות שהבטיחו את מקומו בסבב שנה הבאה, ללא כל צורך ללבוש את הלייקרה בתחרות הבאה של VANS, על הדרך הוא גם קיבל כמה טיפים איך לשרוד בשכונות הקשות של סאן קלמנטה מגולש “מקומי וותיק” שאתם וודאי מכירים.


לטוס בעיקר ביזנס, לגלוש רק בT STREET- ולאכול הרבה TACO BELL.

הנה תגובתו של גריפין לאחר סיום התחרות:

“כשהגעתי לגיל 16 עשיתי לעצמי תכנית של 3 שנים. רציתי להיכנס לתחרויות של 6,000 נקודות בגיל 17, להיכנס לתחרויות של 10,000 נקודות בגיל 19, ולהתברג לסבב בגיל 19. אני ממש שמח שהצלחתי להשיג את כל המטרות שלי. לא ניצחתי שום תחרות השנה וזה קצת הזוי. אבל אני מעדיף לסיים את השנה עם זכייה במקום השני בהלאיווה, מאשר לנצח תחרות של 1,000 או 3,000 נקודות במקום אחר בעולם”.

כשנשאל לגבי הציפיות ממנו, לאור ההצלחה של קולוהה אנדינו, השיב באלגנטיות:

“אני נשאר קול. אני לא נכנס ללחץ ממה שאומרים עליי בסביבה. אם כבר זה עושה לי משהו, זה רק מכניס לי יותר דרייב ואני מתפקד טוב יותר. כשאני בבית וגולש בלווארס, המון אנשים באים ושואלים אותי על הסיכוי שלי להתברג ומאחלים לי בהצלחה, אז הרבה מהביטחון שלי נשאב משם. זה נראה כאילו המון אנשים רוצים בהצלחתי”.
גריפין מספר בהמשך למראיין כי אין בכוונתו לנוח באירוע של סנסט. הוא מתכוון לגלוש אותו ואפילו ינסה לזכות. השתתפותו של גריפין בתחרות הקרובה הינה קריטית לסיום הקמפיין בהוואי. במיוחד עכשיו, כשפליפה טולדו הודיע רשמית כי הוא לא מתכוון להתחרות בתחרות הזו ו”לשמור כוחות לפייפ מאסטרס”. מה ששם את גריפין כפייבוריט לזכות בתואר אלוף הטריפל קראון ולהיכנס כווילד קארד לתחרות האחרונה בסבב ה-CT, כחימום חד פעמי לקראת שנת 2018.

 אך האם באמת ישנה דרך להתכונן טוב יותר לקראת הקרב מול שאר מתחרי ה-CT?

אני מאמין שכן.

הוא יכול, וצריך להשתפר בבקסייד. פחות בקטע של קדיחת צינורות גדולים. את זה הוא דווקא עושה מעולה, אלא בגלישה של גלים עד 4 פוט לשמאל. למזלו הוא גר במקום שמספק המון גלים בסגנון הספציפי הזה. כך שיהיה לו מספיק זמן להתאמן עד למרץ הקרוב.

קליפורניה חולמת ובגדול - גריפין קלפינטו

צילום: קאוקי סגובו Photo: WSL\ Keoki Saguibo
דבר נוסף שהייתי מציע לו לעשות, הוא להתאמן על הALLI OPPS- שלו. זאת כדי שיוכל לתת מענה (במידת הצורך) לארייליסטים  בולטים בסבב.

האייר רוורסים שלו נחשבים מהגדולים בביזנס, אבל אם יש משהו שגבריאל, קולוהה, ג’וליאן, ג’ון ג’ון ופליפה טולדו יכולים ללמד את הגולשים החדשים בסבב, זה את חשיבות הרוטציה המלאה של הALLY OPP- בזמן מקצה. השופטים פשוט אוכלים את זה כמו גרעינים וירקו בקלות ובשמחה רבה, תוצאות בטווח הEXELLENT- עבור גולש אשר ישלים את הסיבוב האווירי.


מה צופן העתיד לגריפין?

האמת, שרק הזמן יוכל להגיד. מלבד החולשה הקלה בבקסייד והעובדה כי מתמקד באייר רוורסים מסורתיים הוא באמת יודע לתפקד מעולה במגוון דיי רחב של תנאים. סביר להניח שגריפין יהווה מתמודד במרוץ לאליפות העולם בעוד כ-5 שנים. אבל איך אומר המשפט? “אי אפשר לשים את העגלה לפני הסוסים”. הייתי מציע לו שקודם ינסה לעלות כמה שיותר מקצים ב-2018, להתברג ב-22 המקומות הראשונים ואולי על הדרך לזכות בתואר הכבוד ROOKIE OF THE YEAR.

כשנשאל אם הוא חושב שהוא מסוגל להיות אלוף עולם ביום מן הימים, ענה תשובה כנה וקצרה של: “כן”.

אני לא יודע מה אתכם,

אבל אני אוהב את הילד הזה!

Spread the love

    12.01.2018 -
  • פעם שלישית גלידה? פעם שלישית מסורת! - getx
  • […] שמות כמו אריץ ארמבורו, קרלוס מוניוז, ג'ייקוב ווילקוב,  זורזאן קוזינט הם רק קומץ קטן מכמות הגולשים המכובדים אשר מתכוונים להגיע השנה. מדובר כאן בחבר'ה עם כניסות לPRIME EVENTS– של סבב הQS– ואפילו חבר'ה עם ניסיון בסבב ה-CT. […]27.10.2018 -
  • שובו של הלונגבורד - getx
  • […] נועזים במיוחד שהיו ל “לוחמי הגלים הגדולים” (XXL). קליפורניה החזירה את חיוכה בחזרה, תרבות הגלישה הפופולרית […]