התחרות הראשונה בחווה של קלי סלייטר גלישת גלים

התחרות הראשונה בחווה של קלי סלייטר


התחרות הראשונה בחווה של קלי סלייטר פותחת דלת לעולם חדש

כתבה מאת: גבי בולוביק / תמונות באדיבות ה WSL צלמים: KENNETH MORRIS

STEVE SHERMAN

קלי סלייטר התרגש ואפילו בכה כשתיאר את יום שלישי (לפני כשבועיים) כאחד הימים הטובים ביותר בחייו.

לקלי סלייטר היו לא מעט ימים טובים במהלך שנות הקריירה שלו. הן בתחום התחרותי והן הגלישה החופשית. כך שעבור אדם שכבר כבש כל פסגה אפשרית והתנסה בכל הנוגע לגלישת גלים – זו הצהרה ענקית.

"זה באמת חלום שמתגשם, תודה לכולכם" אמר קלי סלייטר על במת הזוכים בתחרות החדשנית שקיים בחוות הגלישה הפרטית שלו. אחרי יותר מ-12 שנים של עבודה סודית על פרויקט חייו, הפנטזיה הופכת למציאות. מסכי ענק הורמו, מיטב הגולשים מהטופ העולמי לבשו את הלייקרות בצבעים שונים, השופטים טפסו אחד אחרי השני לבמת השיפוט והגיח לעולם הפורמט החדש.

הגלישה אותה גלישה, רק הפעם במקום לחכות לאמא אדמה, אלוהים או זאוס (תלוי במה אתם מאמינים) שישלח גל לפייבוריט האישי שלכם, הפעם מדובר במכונה משומנת מעשה ידי אדם. המקצים היו ארוכים מהרגיל, מס' המתמודדים היה מצומצם ופנה למוזמנים בלבד(!!!)

החוקים לשיפוט התנהלו בצורה הבאה:

2 גלים לרייט, ו 2 גלים ללפט. הניקוד ניתן בסקאלה הרגילה והטובה של בין 1 ל-10 נקודות והגל הטוב ביותר (מהרייט ומהלפט) שוקללו יחד לטוטאל של המתחרים. אותו טוטאל קבע אם אותו מתחרה ניצח ועלה למקצה הבא או שמא הפסיד.

אבל, מה עושים בדיוק כשכל אחד מהגלים המתגלגלים לאורך הבריכה שומרים בחובם את הפוטנציאל לניקוד מושלם? נשמע כאילו קיימת בעיה לא קטנה עבור פאנל השיפוט. אולם, התענוג עבור הצופים גדול יותר.

מה שקרה בפועל – בעוד שאני הייתי בטוח שהתוצאות יצטרכו להכריע בהפרשים של עשיריות הנקודה. התוצאות אותם קיבלו הגולשים היו שונות בהרבה יותר ולטענת השופטים היה ניתן לקבוע (יחסית) בקלות, מי גלש את הריידים טוב יותר? מה גם, שבעקבות רוחות שנשבו במקום, הלפטים היו מאתגרים יותר ואפילו גרמו לג'ון ג'ון פלורנס ליפול ב-2 הניסיונות שלו בשלב חצי הגמר. פלורנס פשוט הלך על זה בגדול מידי, מוקדם מידי, נאלץ לשלם את המחיר ולסיים את התחרות רגע לפני המקצה האחרון של היום.

התחרות הראשונה בחווה של קלי סלייטר

בתמונה: ג'ון ג'ון פלורנס / צילום: KENNETH MORRIS STEVE SHERMAN,

התחרות הראשונה בחווה של קלי סלייטר

בתמונה: ג'ון ג'ון וקלי / צילום: KENNETH MORRIS STEVE SHERMAN,

גולשים כמו אדריאן (אייס) באקן, גבריאל מדינה, קנואה איגיראשי ופליפה טולדו הצליחו לצאת מכל הצינורות שלהם ובניהם לחבר ביצועים אותם מקסמו לחלוטין (ע"פ פאנל השיפוט). מהצד הנשי היו אלו כריסה מור, טיילור רייט, סטפני גילמור וג'והאן דה-פיי שעשו בדיוק את אותו הדבר.

התחרות הראשונה בחווה של קלי סלייטר

בתמונה: אייס באקן / צילום: KENNETH MORRIS STEVE SHERMAN,

בתמונה: סטפני גילמור / צילום: KENNETH MORRIS STEVE SHERMAN,

התחרות הראשונה בחווה של קלי סלייטר

בתמונה: טיילור רייט / צילום: KENNETH MORRIS STEVE SHERMAN,

הצופים אשר קיבלו כרטיסי כניסה לאירוע הניסיוני אך ההיסטורי הזה (כן, מה לעשות, כזה הוא סלייטר…גם הצופים היו מוזמנים בלבד) נשארו באדיקות לאורך התחרות כולה וכמובן להופעה המוזיקאלית שחתמה את האירוע.

"קלי הבטיח לי 2 גלים בבריכה שלו בעבור כל שיר שאני אנגן הערב. אז כנראה שזו הולכת להיות ההופעה הארוכה ביותר בהיסטוריה…"

אמר ווידר, סולן הלהקה שהוזמן ע"י קלי לאירוע. אם לא הבנתם את המרומז מהכתוב, הוא גולש. וטוען בהתרגשות רבה שהסכים לעסקת חייו.

ולא רק הסולן התלהב מן ההזמנה. גם הכוכבים עצמם. קומץ קטן מהטופ 34 של סבב הCT- התלהב כאילו היה מדובר בגל הראשון שלהם.

פארקו: "זה אחד מהדברים היותר מגניבים שיצא לי לעשות. אחרי כ"כ הרבה שנות גלישה, לקבל את ההרגשה הזו שוב זה פשוט…לא ייאמן".

התחרות הזו הגיעה בדיוק בזמן. בדיוק שבוע לאחר פרסום ההודעה כי קלי סלייטר וקבוצתו שיפרו שוב את הגל המלאכותי והפעם – הוסיפו לו סקשנים (!!!!) לביצועים במקטעים שונים בגל כדי לחבר את הרייד המושלם עם קומבינציות שאתם יכולים רק לחלום עליהם.

טולדו: זה הגל המושלם. זה מה שאנחנו חולמים עליו וציירנו במחברות שלנו בתור ילדים. לצאת מצינור של 20 שניות ולעשות ביצוע אחר ביצוע לאורך הגל העומד הזה הדהים אותי".

התחרות הראשונה בחווה של קלי סלייטר

בתמונה: פליפה טולדו / צילום: KENNETH MORRIS STEVE SHERMAN,

התחרות הראשונה בחווה של קלי סלייטר

בתמונה: מיק פאנינג בצינור / צילום: KENNETH MORRIS STEVE SHERMAN,

ועכשיו – למנצחים!

האירוע הזה היה רק בתחפושת של תחרות. בעוד שלא עניין אף אחד מי מנצח את הגמר בכל אחת מן הקטגוריות, בסופו של יום עמדו חזקים רק 2 גולשים שהצליחו לסיים את האירוע ההיסטורי הזה כאלופים.

בעוד שגילמור החזיקה מצוין את יום התחרות הזה תוך כדי שרשמה ארבעה גלים של 4 נקודות, היא לא הצליחה לשחזר את הגלים האלו במקצה הגמר. וכריסה מור ניצחה את התחרות הזו בקטגוריית הנשים. אני ראיתי כמה סרטונים של הבנות גולשות בבריכה. כולן עשו עבודה יפה, אבל לאף אחת לא היה את הסטייל שסחבה אתה גילמור בכל פאמפ, ביצוע וקדיחה.

התחרות הראשונה בחווה של קלי סלייטר

בתמונה: כריסה מור / צילום: KENNETH MORRIS STEVE SHERMAN,

גמר גברים: גבריאל מדינה גבר על פליפה טולדו

מדינה לקח את הגלים שלו יחסית בתחילת המקצה ונאלץ לצאת החוצה ולצפות בטולדו דרך המסכים מאזור הVIP- של המתחרים. טולדו פתח את המקצה חזק. כבר בגל הראשון פירק בעוצמה כמה ביצועים לבקסייד לפני שהגל הגיע לחלק הצינורי שלו. אבל הטעות הגדולה שלו הייתה שניסה לעשות פלוטר ולרדת בפריי-פול על הסקשן הצינורי בכדי לטבלן את העניינים בגיוון שלא נראה קודם לכן באותו היום.

טולדו שלא הספיק להתאמן זמן רב בבריכה, העריך בצורה שגוייה את חוזק הגל ונפל בנחיתה כי לא הצליח להחזיק מספיק חזק. טולדו שהיה צריך רק 7.77 הותיר את גבי להרים את הגביע הראשון בעולם שמפוסל כמו טרקטור (בכל זאת, מדובר ב"חוות" הגלישה המפורסמת בעולם) כשידו על העליונה.

התחרות הראשונה בחווה של קלי סלייטר

בתמונה: גבריאל מדינה

לסיכום, הגלישה מוכנה לצעד הבא. כיום, כשניתן לחלק שלמות בכל מקום בעולם ומתי שרק רוצים זה משנה את המשחק, אפילו עוד יותר.

העתיד כבר כאן.

Spread the love