בין נתניה לחיפה עוצרים בזבולון גלישת גלים

בין נתניה לחיפה עוצרים בזבולון


 

מי לא מכיר את אבנר כהן מהחנות המיתולוגית "זבולון Zvulun surftime" באולגה? השנה החנות עברה למשכנה החדש במתחם הקניות "מול החוף VILLAGE" במתכונת משודרגת בסמוך לבריכת הגלים. מעבר לחנות אבנר הוא איש מאוד מעשי ופרקטי הפועל ביעילות ובנחישות עם המון מקצועיות ונשמה, בקיצור נינג'ה! פגשנו אותו לשיחה קצרה על החנות, העסקים ובכלל על החיים.

בין נתניה לחיפה עוצרים בזבולון

בתמונה: אבנר בפעולה במלדיביים.. Full Power

 

הי אבנר, מתי ואיך התחלת את דרכך בעולם הים והגלישה?

גדלתי באולגה התחלתי לגלוש לפני 30 שנה בגיל 7 . הגלשן הראשון שלי היה בכלל בוגי לילדים אבל מהר מאוד התקדמתי לגלשן גלים. קשה שלא להתאהב בספורט הזה.. התחלתי בסוף שנות ה 80. זו הייתה תקופה אחרת, היינו ישנים על חוף הים קמים על הבוקר וגולשים מצאת החמה עד צאת הנשמה.. כך המשכתי עד חטיבת הביניים ובגיל ההתבגרות גלישה תמיד הייתה לפני הכל. הגלישה הייתה ועודנה חלק מאוד משמעותי מחיי.

התגייסתי לשירות קרבי בגולני, הגלישה הייתה חסרה לי מאוד אבל בכל הזדמנות שהייתה לי הפוגה מהצבא, תמיד ניצלתי לטובת הים והגלישה, און א' אוף. לאחר הגיוס התקבלתי לסיירת אגוז. במהלך השירות גילו אצלי אנמיה, איבדתי משקל וירדתי ל 60 ק"ג . אכלתי פחות (מבבית) ולעומת זאת הוצאתי המון אנרגיה עד שלא הייתה ברירה ויצאתי מקרבי לפני סוף אימון מתקדם. לאחר 3 חודשים בווינגייט כשרציתי לחזור כבר פספסתי 2-3  מחזורים, החבר'ה שלי המשיכו הלאה וכבר היה קשה להשתלב בחזרה. פניתי למסלול חדש – מדריך כושר וקרב מגע. התקרבתי הביתה ובשנה וחצי האחרונות שירתתי במחנה 80 כמד"ס בנים ובנות. השתחררתי ויצאתי לקורס באזרחות למדריכי חדר כושר בוינגייט שכלל מכינה. בהמשך התחלתי לעבוד כמדריך ומאמן כושר.

בשלב מאוחר יותר כשהייתי בן 24 , אחי עדי שהיה צעיר ממני ב 6 שנים, נפל בלבנון (2). כשעדי נהרג הייתה דרישה מהבית שאחזור להיות קרוב יותר ולעזור בבית, גרתי אז עם חברה מחוץ לבית.

 בין נתניה לחיפה עוצרים בזבולון

איך התגלגלת לעסקים?

אבא שלי עובד כעצמאי כל החיים כך שהנושא לא היה זר לי. חיפשתי עסק מקומי קרוב לבית, התחלתי עם פיצוציה בעיר ומהעסק הראשון התחלתי להתגלגל לעוד מספר עסקים. הבנתי שמבחינתי למכור בחנות זה משהו שהוא לא הייעוד שלי. כשאני מסתכל על מתחם או על אזור מסחר אני מיד מתחיל לחשוב מה חסר ואיפה.. לאט לאט הרעיונות הבשילו אצלי בראש. חלק מעסקיי הצליחו יותר וחלק פחות ונסגרו.

מה הסוד להצלחה מניסיונך?

לכסף אף פעם לא הייתי מחובר במיוחד אחרי שאתה מאבד אח, אתה מבין שכסף הוא לא מהות הכל.. הצלחה ועשייה הרבה יותר מדברת אליי. מה שאני עושה היום הרבה יותר מדבר אליי יחד עם האנשים/שותפים שעובדים איתי שיש להם אינטרס משותף כמו גם יכולת להתקדם יחד בעולם העסקים. הגשם יורד בסוף על כולם..

בין נתניה לחיפה עוצרים בזבולון

בתמונה: אבנר בחנות "זבולון Zvulun surftime" במתחם הקניות מול החוףVILLAGE  בחדרה

בין נתניה לחיפה עוצרים בזבולון

 במה שונה החנות החדשה מהחנות הקודמת מבחינת מותגים, מגוון המוצרים וקהל הלקוחות?

בשונה מהחנות הקודמת החנות החדשה ממוקמת בתוך קניון ומכאן שמגוון הלקוחות מתרחב. הלקוחות הוותיקים שלנו הם גולשים "נטו" ובנוסף אליהם ישנם עוברי האורח שמבקרים במתחם.

מבחינת מגוון המוצרים, אנחנו מתמקדים יותר בציוד מקצועי של עולם הגלישה ופחות באקססוריז כמו ביגוד לדוגמה, למרות שיש לנו גם מזה פה ושם.

מבחינת המותגים, בראייה שלי להיות איש עסקים זה להיות ייחודי במה שאתה עוסק. חיפשתי מותג גלישה שלא קיים עדיין בשוק הישראלי שמתלווה אליו סיפור..

התמזל מזלי והמותג של השייפר האגדי – ג'וני קביינקה יצא לדרך חדשה. לשמחתי הגדולה אף אחד בארץ לא ייבא אותו. אני ואילן ביטון (סרפליין) מאשקלון התחלנו לייבא יחד את גלשני המותג, אילן מפיץ מהמרכז דרום ואני מהמרכז צפון כבר שנה שלישית.

הטימניקים  שלנו הם בעיקר מובילי דעת קהל כמו: אלי פיניש, עופר שכטר ועופר חיון.

הטימניק מספר אחד של המותג הוא כמובן – גבריאל מדינה הגולש הברזילאי, פעמיים אלוף עולם (!)

מה לדעתך מייחד אתכם ומושך לקוחות קיימים וחדשים אליכם?

קודם כל הבריכת גלים, החנות נמצאת בסמוך למתחם הבריכה בקניון. מי שמגיע לגלוש בבריכה עובר דרכנו.

מבחינת המותג CABIANCA שאנו מייבאים, קיימת כאן הזדמנות נדירה לכל מי שרוצה להזמין גלשן מתקדם ישירות מהשייפר ג'וני קביאנקה (!) ההזמנה מישראל נשלחת למפעל והוא זה שמשייף את הגלשן בעצמו ע"פ דרישות הלקוח. בשונה ממותגים אחרים בעולם שישנם מספר שייפרים במפעל ולא תמיד השייפר המוביל הוא זה שמטפל.

בנוסף, הגלשנים מיוצרים מחומרי הגלם הטובים בעולם ובטכנולוגיה מתקדמת הכוללת רמת תכנון, איכות ובקרה על תהליך היצור באופן מוקפד במיוחד. המחירים קרובים מאוד לשוק באירופה ובהשוואה למחיר בישראל, כמעט כמו גלשן שנמכר בארץ – החל מ 2,900 ₪.

מעבר לזה, אנחנו לא מוכרים גלשנים סתם.. חשוב לנו להבין בדיוק מי הגולש, סגנון הגלישה שלו, וותק וניסיון ורק לאחר מכן להתאים לו את הגלשן שיהיה תואם במקסימום לצרכים ולדרישות שלו. אם אין גלשן המותאם לגולש ב 100%, הוא ייצא מהחנות בלי גלשן!

חשוב לנו מאוד לתרום לסצנת הגלישה המקומית בכל דרך אפשרית: מתן חסות לתחרות השנתית באולגה כחלק מסבב התחרויות הארצי של ISA – ארגון גולשי הגלים בישראל.  תרומה חשובה לשיח ולסובלנות בין הגולשים עצמם בארץ ובחו"ל.. בשנים האחרונות המון גולשים ישראלים טסים לגלוש בחו"ל ולא תמיד המפגש עם המקומיים מסתיים בטוב. אנו פועלים לחיזוק המודעות של תרבות גלישה הוגנת ומכבדת בין הגולשים במים ומחוץ כמובן.

כמו כן, בתקופת הקיץ אנו מפעילים כבר מספר שנים בי"ס לגלישה שלהערכתי ילך ויתפתח עם השלמתה של הטיילת החדשה שנבנית בימים אלה לאורך החוף של אולגה בחדרה.

 בין נתניה לחיפה עוצרים בזבולון

בתמונה: אלוף העולם גבריאל מדינה גולש על המותג CABIANCA של השייפר הברזילאי המשווק בחנות

  בין נתניה לחיפה עוצרים בזבולון

אחרי שפתחת את חנות הגלישה, פתחת גם את חנות המותג VANS במתחם. עד כמה אתה רואה את עסקי הגלישה מתפתחים בעיר, באזור ובכלל בישראל?

VANS הינו מותג בינלאומי חזק בתחום הגלישה והסקייטבורד. אמנם בתחילתו המותג היה מזוהה בעיקר עם קהילת הסקייטבורד אבל בשנים האחרונות הרחיב את קהל היעד והתאים את המוצרים שלו גם לקהילת הגולשים. המותג הוא חלק חשוב מההוואי בסצנה.

בחנות הקודמת שהייתה גדולה יחסית בשטחה, הצגתי את המותג יחד עם הגלשנים במקשה אחת. כשעברתי לקניון, קיבלתי הצעה מואנס VANS לפתוח חנות מותג בנפרד. בפועל, פיצלתי את החנות הקודמת ל 2, כמובן עם מגוון הרבה יותר גדול של ואנס.

המותג עוסק המון בפעילות שיווקית בארץ ובעולם, הפקת אירועים ומתן חסויות לתחרויות גלישה וסקייט בינלאומיות. המותג מחזיק (ספונסר) טים TEAM גלישה – גולשים מקצועיים בארץ ובעולם.

שוק הגלישה בישראל

בנוגע לשוק הגלישה ולמשווקים בארץ, יש המון גולשים כיום בישראל, הרבה יותר ממה שאנחנו התחלנו לפני כמה עשורים. אחת הסיבות שהרבה יותר קל היום להתחיל לגלוש לילד או למבוגר על גלשן למידה (סופט) מאשר לנו בזמנו שלמדנו לגלוש על גלשנים שלא התאימו למתחילים, בעקבות זה הרבה פרשו בזמנו.

מצד אחד כשהשוק גדל, לנו המשווקים יש עבודה. מצד שני, בשנים האחרונות בעקבות ההצלחה והגידול בתחום קמו להם משווקים קטנים יותר, לעיתים מוכרים מהבית, חלקם חלטוריסטים.. אבל זוהי טבעה של תחרות. בסופו של דבר החזק והאטרקטיבי יותר הוא זה ששורד.

בין נתניה לחיפה עוצרים בזבולון 

לאחרונה פתחת יחד עם עוד מספר שותפים בר חדש (במקום מושבה הקודם של חנות הגלישה). ספר על הקונספט של המקום, התפריט וקהל היעד שאתם מכוונים אליו

הבר נפתח מתוך צורך שאין כמעט מקומות בילוי בחדרה בכלל ובאולגה בפרט פשוט לשבת ולשתות בירה עם מוזיקה טבה. חוץ מזה כייף להגיע אחרי סשן גלישה לבר ולשבת עם חברים על כוס בירה. יש בבר אווירה מאוד מיוחדת ואינטימית, מנת ראשונות ע"י שף מקצועי ואלכוהול במחירים עממיים.

כמו כל עסק אחר שלי, אני נכנס למקום שכייף לי להיות בו וכך גם לבר. אני מאמין שאנחנו מייצרים את המציאות שאנחנו חיים בה. כמו בשאר העסקים ולא רק בעולם הגלישה אני מחפש את הריגוש, לא מחפש להעתיק שזה נחמד ובטוח אבל משעמם.

 

ספר על ההרפתקה שלך בשנה האחרונה בתכנית "נינג'ה ישראל"

זה התחיל מזה שחבר טוב בשם עודד כפיר המליץ עליי לתכנית. נחשפתי לתכנית שנים קודם ביו טיוב ואהבתי מאוד לראות אותה. בסופו של דבר התקשרו אליי, הגעתי לאודישן והמלצתי על אח שלי תום. הסיפור שלנו עניין מאוד את ההפקה ומשם המשכנו למבחנים פיזיים שעברנו אותם לשמחתי בהצלחה.

בין נתניה לחיפה עוצרים בזבולון

בתמונה: אבנר (משמאל) ותום אחיו בתכנית "נינג'ה ישראל"

בין נתניה לחיפה עוצרים בזבולוןבתמונה: הנינג'ות בפעולה.. האחים כהן – אבנר (מימין) ותום

אני שמח שהייתה לנו ההזדמנות להקדיש את השתתפותנו בתכנית להנצחתו של אחי עדי ז"ל, כמו בכל הזדמנות אחרת – זה מה שמחייה את דמותו.

בין נתניה לחיפה עוצרים בזבולוןבתמונה: עדי כהן ז"ל, אח של אבנר שנהרג במלחמת לבנון השנייה (2016)

 

מהן השאיפות, החלומות שלך?

להיות תמיד מאושר, היכולת לתת ולא להיות בצד של המקבל.

בדיוק כך אני מגדל ומחנך את הילדים שלי – על ערכים טובים. אני רוצה שהם יהיו מאושרים, שיתנהגו לאחרים כמו שהיו רוצים שיתנהגו אליהם, שיהיו אדיבים – שיהיו בני אדם.

בין נתניה לחיפה עוצרים בזבולון

בתמונה: הטים של אבנר (משמאל): קיציס, שכטר, חזות, פיניש, אבנר, איזי, חיון ורפי (מ)ימין

Spread the love