תרומה לקהילה

לגלוש על הגלים ולתרום לקהילה מכל הלב והנשמה


את מתן גילת הכרתי ממש במקרה , כמו במקרים דומים הגעתי אליו (בשיחת טלפון) דרך חבר טוב של חבר טוב של חבר טוב שלי…קבענו להיפגש בבית קפה לא רחוק מחוף נעוריו…בית ינאי. כשהגעתי מיד נופף לי לשלום מרחוק , איש גדול עם חיוך ענק ואם נשפוט ע"פ המבט בעיניים…עם לב זהב !

מתן החל את דרכו בים כבר בגיל 13 על גלשן רוח , וכמי שגדל בכפר ויתקין , חוף בית ינאי היה כאמור חוף הבית שלו . לאחר סיום השירות הצבאי , טס לטייל ולגלוש בין היתר בהוואי…באוקיפה שנחשב לאחד החופים הטובים בעולם לגולשי הרוח…וגם לגולשי הגלים , כל זאת בגלים של 4 מטרים לפחות !! כמו כן טייל וגלש רוח במקסיקו בבהאה בחוף  סאן קארלוס פוינט (Punta San Carlos, Baja, Mexico) בגל מעט יותר "עדין" אבל ארוך מאוד עם שבירת OFF SHORE וכמו כן גלש בעוד הרבה חופים לאורך החוף המערבי של ארה"ב.

litrom2.png

 

עם חזרתו ארצה כעבור שנה , התחיל לגלוש גלים שעם השנים הפך לגלישת סאפ עם או בלי גלים.

עם השנים החל מתן לעבוד בתחום ההיי טק וכיום עובד בחברת EMC2 כמנהל פיתוח ואחראי על כ 120 עובדים .

 

litrom3.

 

חברת EMC2 חרטה על דגלה , כמו חברות רבות במשק כיום , את חשיבות התרומה לקהילה כאות תודה בחזרה…Gives back כפי שהחברה מחויבת גם בסניפיה האחרים בשאר העולם.

במסגרת פעולותיה של חברת EMC2 כתרומה לקהילה , מאמצת את הפנימייה "הדסה נעורים" , כפר נוער לגילאי 14-18 . עבור מתן החיבור לפנימייה היה קל מאוד , קרוב לבית (גר כיום בחדרה) וקשור לתחביב האהוב עליו , גלישה בים . למתן הוצע בזמנו מטעם החברה להוביל את צוות העובדים שייקח חלק בהתנדבות בפנימייה במסלול שהיה אז עוד בחיתוליו…גלישת גלים . בפועל ההתנדבות בפנימייה הצריכה מהעובדים לצאת פעם בשבוע מוקדם יותר ממקום העבודה ולהגיע (זוג אחד בכל פעם) לפנימייה לצורך ליווי בני הנוער בפעילות הימית , הדרכה , התייעצות ולעיתים גם בילוי…מעין חונך מלווה ושותף לתהליך שנמצא שם בשבילך וחווה אתך את החוויה.

למעשה , הפעילות הימית ובמסגרתה גלישת הגלים החלה כאשר מנהל הכפר נתן ביטון ביחד עם מנהל הפנימיה דורון זגורי ראו הזדמנות פנטסטית בעצם הקרבה הצמודה של הפנימייה לים . באותה תקופה מספר אנשים וארגונים יצרו מעין שיתוף פעולה מתמשך כך שתרומת הגלשנים (מכולה שלמה!!) הגיעה מארגון שעוסק גם הוא בתרומה לקהילה במסגרת פעילות של גלישת גלים Resurf USA , אגב כיום יש לו נציגות ישראלית Resurf ISRAEL . פעילות ההדרכה של גלישת הגלים נעשתה באמצעות טל מצ'ורו בעלים של מועדון הגלישה : האקדמיה לספורט , יחד עם עמותת "זיו נעורים" שפועלת רבות בכל הקשור לליווי והדרכת בני נוער בשילוב ספורט ימי . כל אלו יחדיו יצרו חיבור מנצח !

חיבור שהיה כה מוצלח ובהמשכו אף הוביל לכך שהחניכים החלו ללמד את המתנדבים מ EMC2 בשלב מסוים לגלוש.

בתום שנת הפעילות הראשונה של הפרויקט שבה הוכתר בהצלחה , החברה החליטה להמשיך גם לשנה נוספת ובכוחות מחודשים .

במהלך השנה השנייה לפעילות הגיעו קבוצת תורמים לכפר הנוער מפנמה הנקראים קבוצת דקל בבעלותם של דניאל רודסבסקי, רפי מוסרי ועינת רייך , הצורך בתרומתם היה מיועד לבניית פרגולה לחניכים ולמתנדבים כמובן . מכאן התרומה הלכה וגדלה ולבסוף הגיעה לכדי תקציב שהספיק לבניית מועדון גלישה לכל דבר ועניין , עם גישה מאוד נוחה לים ציוד והרבה פינוקים.

זו ההזדמנות לציין את אורון מעיין , שעבד בזמנו באקדמיה לספורט כמדריך גלישה מקצועי והפך להיות מדריך נוער האחראי על תחום הגלישה ב"הדסה נעורים" . אורון הוביל את הפרויקט של בניית המועדון החדש בפנימייה . מתן ואורון היו לצוות במהלך השנה השנייה של הפעילות של EMC2 בכפר הנוער .

מדד חשוב להצלחת הפעילות הוא כמובן מספר המשתתפים בה , במהלך השנה הראשונה היו בסה"כ 10-15 חניכים מתוך הכפר לעומת השנה השנייה שבה כבר הגיעו כ 70 חניכים (מתוך 400)!

עובדה זו באופן טבעי הגדילה משמעותית את מספר המתנדבים מ EMC2 מ 10 בהתחלה ל 30 בהמשך !  כמו כן תדירות הפעילויות גדלה משמעותית במהלך השבוע מפעם אחת לשלוש .

לרוב המתנדבים מביאים אתם כיבוד לפעילות , מלווים את החניכים לפעילות הימית כמובן ולעיתים מצטרפים אליהם , כל זאת בניצוחו של אורון מעיין שמתדרך לפני , אחרי ותוך כדי . אלוף !

הטיול…

 

litrom4

 

קבוצת התורמים מפנמה תרמה גם טיול גלישה !! הטיול ניתן כפרס ל 3 החניכים המצטיינים . מתן היה זה שליווה את החניכים בטיול , כל זאת בסיועם ותרומתם של צוות ישראלים נוסף מפנמה שהקים בית ספר לגלישה המיועד לגולשים במגוון תחומים השוכן בסמוך לחוף הים בעיירה Playa venao ובמימון של התורמים מקבוצת דקל, מחנה הגלישה קיבל אירוח מלא במלון סלינה הממוקם בחוף Playa Vanao בפנמה ושייך לקבוצת דקל. את התמיכה למחנה הגלישה סיפקו בית הספר לגלישה שוקוגי (SHOKOGI) שייסדו בזמנו : עומר רז (שוקו) , גיגי אמיר ועדן גרציאני . את שוקו החליף עם השנים מושיקו לוי.

התורמים מקבוצת דקל , גיגי , עדן ומושיקו ארחו את מתן וחניכיו על הצד הטוב ביותר , החל באיסוף משדה התעופה שבפנמה סיטי ונסיעה עד לכפר הנופש שלחוף הים , טיולי גלישה ודייג במקום שנראה לפרקים…גן עדן לכל דבר ועניין.

 

litrom5

לדברי מתן החניכים עשו קפיצת מדרגה משמעותית בכל הקשור לשיפור ברמת הגלישה של כל אחד מהם , גלשו עם המקומיים שלרוב הדריכו ועזרו , גובה הגלים היה סביר וכך גם טמפרטורת המים כך שהתנאים מסביב היו אידיאליים לכל גולש מתחיל או מתקדם באשר הוא .

 

litrom6

 

החניכים לקחו בשתי ידיים את המתנה/פרס/צ'ופר שקיבלו ועשו שם כמיטב יכולתם בכדי ליהנות מכל מה שהמקום מציע להם , גיגי עדן ומושיקו דאגו לכל פרט החל מציוד גלישה, צילומים מדהימים ובילויים בשעות הפנאי שכמו שאתם מבינים יש הרבה במקומות מסוג זה .

 

litrom7 litrom8 litrom9

 

המתארחים זכו גם לחוויות נוספות כמו טיולי דייג מעניינים ומאתגרים לא פחות בסביבה הסמוכה , שייט בסירה לצד דולפינים והשיא…לוויתנים ! כן , כן . קראתם נכון , בתקופות מסוימות במהלך העונה , בחודש יולי לדוגמה , ניתן לראות כמעט בוודאות את לוויתן גדול הסנפיר משכשך לו בחופי פנמה באזור Playa venao .

מתן מסכם זאת בקצרה : טיול גלישה מושלם!

 

litrom10 litrom11

זה הסיפור של מתן שיחד עם מתנדבים נוספים ממקום עבודתו ובכלל תורמים לקהילה , במקרה זה תרומה שבאה מעשייה בתחום הקרוב לליבו של מתן ובכך בעצם הופכת התרומה לחוויה כייפית עם ערך מוסף אדיר לתורם ולקהילה . כן ירבו…

litrom12

 

 

 

Spread the love