נהריה לוקאלי גלישת גלים

נהריה לוקאלי


צילום: יוסי מאירי

לאחרונה גל של תחרויות מקומיות שוטף את הארץ. מה שקורה באשדוד כבר שנים ובנתניה לאחרונה, הגיע השבוע גם לנהריה – בירת הגלישה הצפונית. הכל החל ביוזמה של בחורה מאוד נמרצת שהחזון שלה מהר מאוד הפך למציאות. יניב מייקין ממארגני התחרות מספר איך כל זה קרה.

נהריה לוקאליבתמונה: חוף סוקולוב בנהריה, חוף גלישה ברמה בינלאומית

איך נולד הרעיון לתחרות?

הרעיון נולד בעצם מבחורה ספורטאית חמודה עם אהבה לים ולגלישה בשם שון הול.

שון פנתה אליי ואל חיים בר (גולש מקומי) להרים סוג של קרנבל גלישה מקומי לנהריינים בלבד. הקונספט עליו סיכמנו יהיה מורכב מתחרות גלישה למקומיים בלבד כאשר במקביל נריץ גם הפנינג של אוכל(שהוכן ע"י שון), בירות קורונה ופירות טריים של הבלוברי נהריה.

נהריה לוקאליבתמונה: נועם ממן קודח בצינור. תנאי גלישה מעולים והרמה בהתאם I צילום: יוסי מאירי

מה הייתה המטרה?

כל זה במטרה אחת בלבד: לתרום ולתת בחזרה לקהילת הגולשים המקומיים שלנו ובמיוחד לדור ההמשך. במקביל, הוסכם כי כל ההכנסות באשר יהיו יתרמו לעמותת צלול שנלחמת על הים וסביבתו.

נהריה לוקאליבתמונה: גולן מלכה הדי ג'יי נותן בראש I צילום: רוסלן ברעם

אוקיי. יש רעיון טוב, מטרה חשובה…מה עכשיו עושים?

משהוחלט על הקונספט התחלנו בגיוס אנשים טובים שכולם בעצם חיים את הים כמונו. גייסנו אותם לעזור לנו בהבאת תורמים ובהפקת האירוע. עכשיו, כשיש לנו את כל הצוות פנינו גם לגברת אורנה שטרקמן ממפלגת מרכז צעירי נהריה שתהיה לנו אשת הקשר מול העירייה וכמובן שגם היא תיתן לנו יד בכל ההפקה.

נהריה לוקאליבתמונה: תנאי גלישה מעולים והרמה בהתאם I צילום: יוסי מאירי

 

מאין גייסתם את התרומות לאירוע?

התרומות החלו להגיע מכל כיוון אפשרי כגון: מסעדת פינגווין, סנדוויץ' בר – דניאל, BBB, בלוברי….קורונה, בילאבונג וכמובן ארגון גולשי הגלים. אח"כ הצטרפו אלינו עוד אנשים טובים שתרמו כל מיני דברים שהיינו צריכים לאירוע כמו: VANS, גלשני G7 כנותן של הפרס הראשון והיקר ביותר גלשן גלים. בקיצור התחלנו לנוע במהירות וללא מעצורים לעבר אירוע מגניב למקומיים בלבד, כל זאת בהתחשב בעובדה שהרבה גולשים מרחבי הארץ רצו להירשם.

אז כבר שון לקחה את הפיקוד על האירוע והתחילה להטיל משימות על כל הצוות: יניב מייקין, חיים בר חן, רון ממן, ניר לביא, גולן מלכה, בילר, אברי ולירוי. מצאנו לנו גם תאריך לתחרות שנפלה מהשמיים בדיוק ביום גלים מושלם עם שמש מלטפת יחד עם גולן מלכה – ה דיג'יי שהקפיץ אותנו עם המוסיקה. הקהל היה שמח מגניב ובא ליהנות מההצגה ואפילו להשתתף בה.

נהריה לוקאליצילום: יוסי מאירי

התחרות

את התחרות פתחנו עם מקצה הנוער ולאחר מכן מקצה בוגי ובוגרים. ב 11 בבוקר ע"פ חוק החלו קורונה להעיף לכל מי שמותר לו (מעל גיל 18) בירות באוויר ואז הוויב היה אפילו עוד יותר מגניב.

לקראת השעה 14.00 כבר ערכנו גמרים ובסיומם חוקת הפרסים לקומות ראשונים. כמו כן, הוקרנו תודה לכל מי שעזר, תרם ודחף לאירוע.

בבוגי לקח את המקום הראשון שחר התותח ואחריו רנם במקום השני. בנוער לקח אסף חריף את המקום הראשון שהתחרה ונתן הופעה מרשימה גם בבוגרים למרות היותו מתחת ל 18. במקום השני רביד בטיט שהפגין גם הוא יכולת מדהימה.

בקטגוריית הבוגרים לקחו האחים ממן כאשר במקום הראשון זכה נועם ממן ובשני רון ממן.

לסיכום, האירוע מבחינתנו היה מוצלח מאוד.

בהזדמנות זו אני רוצה להודות בראש ובראשונה לשון המתוקה והאלופה על היוזמה, הנחישות והעקשנות, לאחר מכן לכל הצוות המדהים שציינתי שעזר ודחף לאירוע מוצלח. תודה רבה לבת שלי שחר מייקין (שרק בת 16), עבדה כל היום וגם נתנה בראש על המוסיקה כאשר גולן הדיג'יי נכנס להתחרות. תודה רבה לליאורי שלי שגם כן עזרה לאורך כל היום בכל מה שצריך.

נהריה לוקאלי

תודה רבה לצלמים שלנו יוסי מאירי התותח ודורית ריטבו האגדית שמצלמת ומסקרת כל אירוע שלנו. תודה רבה למרכז צעירי נהריה ולאורנה שטרקמן בפרט. תודה לכל נותני החסויות שלנו שתרמו פרסים, אוכל שתייה ועוד….

תודה רבה למתחרים שלנו, לקהל ובפרט לגולשים המקומיים שלא התחרו אבל שמרו לנו על הספוט מבלי להפריע.

תודה מיוחדת לארגון גולשי הגלים על כל העזרה והתרומה ותודה רבה לשופטים שהגיעו מגבעת אולגה וויתרו על ים מושלם לצורך עבודה קשה. תודה רבה לשועה הקרוז האגדי שהופך כל אירוע גלישה כזה לחוויה קומיקאית ומדליקה.

מקווה שלא שכחתי אף אחד ואם כן אז מתנצל מראש….

מקווה שנהניתם כי לנו היה העונג.

יניב מייקין

נהריה לוקאלי

Spread the love