ארגון גולשי הגלים מציג - הגל החדש לשנת 2018 חדשות

ארגון גולשי הגלים מציג – הגל החדש לשנת 2018


כתבה מאת: גבי בולוביק I צילום: דרופ פרודקשיין

קציר: "הגל החדש של הגלישה הגיע לישראל בדיוק בזמן". זהו ציטוט מתוך כתבה שפורסמה במדור הספורט של עיתון הארץ ע"י העיתונאי איתמר קציר.

קראתי את הכתבה ואני מנחש שלאותו עיתונאי אין מושג בגלישה וספק אם אי פעם בילה בים מרצונו החופשי. אבל משהו בכותרת עשה לי את זה. ובדיעבד, אחרי שקראתי את הכתבה שלוש פעמים, הבנתי.

ארגון גולשי הגלים מציג - הגל החדש לשנת 2018

צילום: דרופ פרודקשיין

הבנתי שקציר צודק. גל חדש מגיע לישראל. גל המביא אתו שינויים גדולים בניחוח של חו"ל. וזה לא רק על הקשר של ארגון גולשי הגלים לליגת הWSL- העולמית. ברוח השינויים הטמונים ב-2018 טמון החוק האוסטרלי המחזק את הענף ברמה המדינית כיצירת בסיס לנורמות בינלאומיות.

ארגון גולשי הגלים מציג - הגל החדש לשנת 2018

צילום: דרופ פרודקשיין

מארגון גולשי הגלים בישראל נמסר כי הסבב הישראלי (המכונה " סבב אליפות הארץ") יעבור מהפכה רצינית וילבש תצורה שונה כבר מתחילת השנה הנוכחית. בעוד שמועדוני הגלישה עד כה נתפסו אצל רובנו כמשהו קוקי (סליחה מראש כן?) מהיום מסתמן כי הם יהיו אלה שיחזיקו במושכות בכל הנוגע לרישום ומתן הכניסה לתחרויות בישראל.

הרפורמה אומרת ככה – כל גולש\ת יצטרכו להשתייך למועדון גלישה הקרוב לביתם בכדי להיות רשאים להירשם וללבוש לייקרה בצבע. ואני לא מדבר רק על ילדים. אני מדבר גם על בוגרים, מעל גילאי 18. הרעיון הוא לחזק את הענף ולדחוף את תרבות הגלישה והמועדונים בפרט, קדימה.

באתר הארגון פורסם כי מפת ישראל תחולק לשלושה אזורים מרכזיים: צפון, מרכז ודרום.
לכל אחד מן האזורים ימונה רכז ראשי שבאחריותו יהיה להרים לפחות 4 תחרויות בעונה. מה שאומר שבישראל יתקיימו במקביל שלושה סבבים אזוריים במקביל. התחרות תהיה אותה תחרות מוכרת – עד ארבעה גולשים במקצה. כל מקצה ימשך כרבע שעה וכדי לנצח יהיה עליכם להביא את הטוטאל הגבוה ביותר במקצה (סכום הניקוד של 2 הגלים הטובים ביותר של הגולש/ת בכל מקצה). ככה עד לניצחון באותה התחרות.

ארגון גולשי הגלים מציג - הגל החדש לשנת 2018

צילום: דרופ פרודקשיין

טוויסט בעלילה

אבל, לא די בכך – קיים שדרוג נוסף. לכל סבב אזורי תתקיים צבירת נקודות בשיטה זהה לסבב הארצי. בסיכום העונתי הכולל ישוקללו כל התוצאות של כל אחד מן המתמודדים לכדי דירוג סופי. שניים עשר מהגולשים הטובים ביותר מכל קטגוריה, באותו האזור, יעפילו לסבב אליפות הארץ שיתקיים בשלושת החודשים האחרונים של השנה.

הארגון כרגע שומר לעצמו את הזכות לקבוע את מס' התחנות והלוקיישנים לסבב אליפות ישראל 2018. אולם, יו"ר הארגון, יוסי זמיר מוסר כי התכנון הוא עד 3 תחרויות, והשאיפה היא לקיים את כולן. לגבי הלוקיישנים לקיום כל תחרות, כרגע אין תשובות לספק.

בנוסף, בארגון מודיעים כי בסבב הארצי החדש ייושמו חוקי הפריוריטי והקראת התוצאות בזמן אמת לגולשים שבמים! ממש כמו שנעשה בתחרות הWQS- בנתניה.

לפני שאתם ממהרים לפתח קשר רומנטי עם מועדון בו התחלתם לגלוש באחת הקייטנות דעו כמה דברים חשובים:

1. הארגון הולך לעבוד לפי מפת ישראל המוגדרת מראש עם גבולות ברורים. מה שאומר שההגבל על החברות במועדון מסוים תקבע לא רק לפי אזור מגורים כללי (צפון, דרום ומרכז). אולם, במידה וגולש מסוים יתעקש להירשם במועדון אשר משויך למחוז אחר, יהיה עליו להשתתף בסבב המחוזי של אותו האזור בלבד. למשך כל השנה

  1. תוכלו לבחור בין כמה מועדונים. הרישום לכל אחד מהם יקנה לכם את הזכות להירשם להתחרות בסבבים.
  2. רק מועדונים אשר פתחו עמותה מוכרת תחת העסק שלהם, יוכלו לקבל תקציבים מהמדינה בעבור ההישגים והשתתפותם של הגולשים הרשומים תחתם. לפני שאתם נבהלים, רוב הכספים הם למימון הוצאות המועדון לרבות שכר עבודה למאמנים, ציוד כושר וכו'… פחות בקטע של לשלם לספורטאים. את המימון קרוב לוודאי יקבלו רק הזוכים הגדולים בסוף השנה, בסבב הארצי.
  3. קטגוריית הבוגרים ועד 18 לא ישתתפו בסבבים המחוזיים, אלא ישתתפו רק בסבב אליפות הארץ שהשנה, הוגבר ל-5 תחרויות בשנה עם לו"ז אשר פורסם השבוע בעמוד הפייסבוק של "ארגון גולשי הגלים".

הענף מתפתח פה בארץ. אי אפשר להתחמק מהעובדה הזו. כמות של תחרויות חסרת תקדים, הכשרת שופטים חדשים מכל מחוזות הארץ. הגברת מס' המשתתפים בכל קטגוריה, גיוס כספים במטרה לתמוך בספורטאים (גם אם זו בצורה עקיפה, התמיכה עדיין ישנה) וסוף כל סוף – יישום חוקי הפריוריטי והקראת התוצאות בזמן אמת? אמריקה!

אני באופן אישי מקווה שתינצל קטגוריית הנשים, ותגדל קטגורית הבנות הצעירות. בתור ילד אני זוכר שבסבב הארצי הייתה קטגוריית נשים וקטגוריית ילדות, היום ישנה קטגוריה אחת לנערות עד גיל 18.

ארגון גולשי הגלים מציג - הגל החדש לשנת 2018

צילום: דרופ פרודקשיין

הייתי רוצה לראות יותר בנות ואת חזרתן של הנשים לתחרויות הארציות. מעבר לתקווה שבנות המין היפה יצטרפו לצמיחת הענף, ישנה גם הסוגיה הפיננסית המונחת על הפרק.

מעטים הגולשים בישראל שבאמת יכולים (וצריכים!) לצאת להתחרות בעולם ולנסות להפוך למקצוענים. אך הם כבר מסתובבים בנינו! מישהו חייב לקחת על זה אחריות ולממן אותם. אם הישועה לא תגיע מהמותגים המספנסרים, אז התקווה האחרונה היא מהמדינה.

ספורט אולימפי כבר אמרנו?

באותה הכתבה שקראתי בעיתון ה"ארץ" נכתב כי הארגון יודע ומבין שכיום העלויות לממן את הגולשים המצטיינים במדינה, נופלת על ההורים וכי בכוונתם לפעול ולשנות זאת. הם באמת מאמינים שהיום כבר יש מקום להשיג תקציבים לנבחרת ישראל.

מהפה שלהם, למי שיושב שם למעלה.

בכל מקרה, אני אוהב את התצורה החדשה של הארגון ואני בטוח שהתכנית השנתית הזו תעשה טוב לכל העוסקים בענף, לא משנה מאיזה תפקיד ומאיזו זווית.

כעת, כל שנותר הוא לעמוד מאחורי ההצהרות…

 

Spread the love