טיילור רייט - אלופת העולם בגלישת גלים לנשים 2017 גלישת גלים

טיילור רייט – אלופת העולם בגלישת גלים לנשים 2017


בתמונה: טיילור רייט מניפה את גביע אליפות העולם I צילום: פול לנוט Photo by WSL/Poul lenot

כתבה מאת: גבי בולוביק I צילומים באדיבות WSL

טיילור רייט גלשה חכם, די חזק (ביחס לגולשות אחרות), ועל אף שהייתה "חצי פצועה" בתחרות האחרונה במוואי, הוואי – לקחה את הסבב בליגה והכתיר אותה כאלופת העולם בגלישת גלים לנשים 2017.

עוד כשנותרו 30 שניות לסיום מקצה רבע הגמר בין טיילור לבין בריסה הנסי, גלן (מיקרו) הול, המאמן האישי של רייט, "התפרץ" לליין אפ בחתירה והכתיר את טיילור כאלופת העולם החדשה.

אך זו אינה אליפות העולם הראשונה של טיילור, זו השנייה וברציפות! הפעם הראשונה הייתה כ"כ מתוקה. יום אפור אבל לא חורפי מידי, ביץ' ברייק צרפתי משובח וניצחון אחד משמעותי בתואר אלופת העולם כנגד סטפני גילמור, המועמדת הטבעית לזכייה במרוץ.

מעבר לשבירת המחסום של טיילור עד לזכייה בתואר, הדרך אותה עברה הציפה אותה בהמון רגש שהפך את הזכייה הזו לאחת הזכורות בסבב הנשי.

רייט מראה כי הזכייה ב 2016 אינה מקרית ויתרה מכך, שהיא לא חייבת סיפור טרגי על אובדן קרוב משפחה שהיה כמו אב בשבילה, פציעה קשה של אח גדול או ניסיונות גמילה מסמים לאח הצעיר.

טיילור היא אלופת העולם, גם כשהסיפור אינו הוליוודי. אני אוהב את זה אצלה.

רייט פשוט תשקיע. היא תלך את הק"מ הנוסף הזה כדי להוכיח לעצמה שתמיד ניתן לעשות עוד בדרך לניסיון להיות הכי טובה שאת יכולה. הן מבחינת שעות הגלישה, הן מבחינת הכושר הגופני והן מבחינת העבודה המנטלית. האדם אשר אחראי על כל אחד מהקריטריונים אותם ציינתי, הוא לא אחר מגלן "מיקרו" הול.

מיקרו שדידה שנים בין סבב הWQS- לכמה רגעים ושנה לא יציבה בסבב ה-WCT מצא לעצמו את הנישה המתאימה ביותר עבורו ועבר לכבוש את כובע המאמן. אומרים שמי שלא יודע לעשות, מלמד כיצד. ואני באופן אישי מנוע מלהגיב, שכן 90% מפרנסתי מגיעה מאימונים לגולשים מתקדמים. אבל איכשהו נראה שהכל התיישב על קנו במקרה של גלן.

שנת 2017 היא לא רק השנה של טיילור. היא השנה של גלן הול לא פחות. גלן בנה לעצמו חומה של ספורטאים מוכרים אשר הפקידו את חייהם (מקצועית כן?!) בידיו וסמכו עליו שיוביל אותם לשינוי בקריירה. אצל מאט ווילקינסון הייתה זו הפסקת מלחמת הקיום על התברגות מחדש לסבב החלומות, עד לרמה בה הוא נמצא במרוץ לאליפות יחד עם השמות הגדולים בעולם.

במקרה של אוון מדובר בקאמבק היפה ביותר בהיסטוריית הספורט, ואני לא מדבר רק על גלישה, אלא בהשוואה לכל מה שקרה אי פעם.

ממצב שבו אי ספיקת חמצן הציתה מאוחר יותר בצקות בגופו, לא נותרה לא ברירה אלא – שיקום קשה מנשוא. אוון רייט הגיע ממצב בו הוא לומד לגלוש על לונגבורד מחדש, לזכייה בתחרות של סנפפר רוקס באוסטרליה במרץ, השנה.

אוון נכנס להוואי כשהוא מדורג במקום החמישי. את הסבב השנה הוא (כנראה) לא ייקח. אבל זה בסדר, חברת השליחויות העולמית כבר תדאג להעביר גביע אחד מזהב אל ביתם של משפחת רייט באוסטרליה (הרכב של JEEP בטח יינתן לה מסוכנות מקומית) וגלן יוכל להחזיר טיפה אוויר לריאות, עד לתחרות בפייפליין.

2

בתמונה: טיילור רייט מצנררת I צילום: פול לנוט Photo by WSL/Poul lenot

זה מצחיק האמת, כשחיטטתי ברשת וחיפשתי חומר לכתבה הזו ראיתי לרוב כתבות שמתייחסות בעיקר לנשים אחרות פרט לטיילור. נאמר כי סטפני גלשה הרבה יותר טוב מסליבנה לימה ביום הגמרים ואפילו אמרו כי לימה "הביכה את עצמה" ברמה שהציגה במקצה מול גילמור. נכתבו המון דברים על כריסה מור שהידרדרה למקום החמישי השנה. אך בעיקר דובר על בריסה הנרסי.

הנסי תרמה מעט לסיום הקמפיין של רייט. כשהדיחה מועמדות כמו קוקו וסאלי פיצגיבנס. אך סטפני גילמור שהייתה הכי קרובה לרייט מבחינת הדירוג, ניצחה את התחנה אחרי שהביסה את רייט בשלב חצי הגמר במקצה הטוב ביותר של התחרות. אם נרצה להוסיף עוד מים כדי לכבות את המדורות ברשת, רייט נכנסה להוואי כשהיא מתמודדת אחת מתוך 5 בנות לאליפות, ואפילו לא לבשה עליה את הלייקרה הצהובה כשנכנסה לאיבנט.

הסיוע של הנסי אמנם מורגש, אך הזכייה של רייט לא מקבלת מספיק התייחסות כשלעצמה ברשתות וזה ממש חבל. הזכייה של רייט חשובה לעולם הגלישה ומעצימה את המין הנשי. בואו נהיה אמתיים, בלי כל הפוליטיקלי קורקט. הנתונים הפיזיים של רייט לא בדיוק הופכים אותה לפרזנטורית מועדפת לחברות האופנה מתחום הגלישה. היא דיי נמוכה ורחבה ולא נוהגת להצטלם עבור הספונסר הראשי.

תנו לי להגיד לכם משהו, גופה של רייט נמצא בדיוק במקום בו היא הכי צריכה. הוא מספק לה חוזק לקארבים ועוצמה רבה כשהיא פוגעת בליפ. אני לא חושב שהעבודה הקשה שלה בחדר הכושר ובבריכת השחייה מותאמת לחיטוב הגוף באופן בו פרזנטוריות אחרות במותג פועלות וזה ראוי להערכה.

מה צפוי לנו שנה הבאה?

השנה הבאה תהיה מעניינת. הבנות לא יתחרו בפיג'י ובטרסטלס אך יהנו מ-2 תחנות בקליפורניה בUS OPEN- ובבריכה של קלי. גם קאשקאייש בפורטוגל הוצא מהלו"ז של שנה הבאה. הקרב הולך להיות מעניין יותר, וכנראה קשה יותר עבור המתמודדות. מה שבטוח, רייט תיתן את כל מה שיש לה.

 

Spread the love