חופשת סקי לנוסע העצמאי שלג

חופשת סקי לנוסע העצמאי: כל מה שאתם צריכים לדעת ועוד


קיבלתם החלטה שיוצאים לחופשת סקי! מאיפה מתחילים? לאן טסים? ועוד מיליון שאלות של חוסר אונים. כל מה שרציתם או הייתם צריכים לדעת ולא היה את מי לשאול, לפניכם המדריך המלא עם כל הטיפים לחופשה הבאה והמוצלחת שלכם…לצרוב ולשמור.

לפני כ 6 שנים כשגם אני החלטתי לנסוע לחופשת סקי בפעם הראשונה עשיתי את זה מאפס, לבד, בלי שום עזרה מחברים או סוכנויות, ללא שום ידע או ניסיון שקשור לסקי. באותה תקופה לא ידעתי שיש חבילות וסוכנויות שמתמחות רק בסקי כך שלא היה לי מול מה להשוות. קראתי בעיקר פוסטים ושאלות של אחרים, פתחתי מפות של גוגל כדי להבין איפה כדאי להזמין מלון ביחס למעליות וכו'. החופשה עברה ללא בעיות מיוחדות, הכל בעיקר בזכות אמונה שאפשר לעשות את זה לבד ועוד לחסוך כסף (אם עושים זאת נכון).

 

את המדריך הזה החלטתי לרשום על סמך ניסיון בלבד ויש להסתכל עליו בהתאם. איני בא לקבוע עובדות, אלא לחלוק את הניסיון שרכשתי עם השנים, וממשיך להצטבר בכל חופשה.

 • חלק מה-DNA של הרבה ישראלים הוא ראשית להעביר ביקורת. לכן, כל מה שרשום מטה הוא בגדר המלצה בלבד ולא כולם חייבים להסכים או לקבל אותה.
 • המטרה היא לעזור ולחלוק ידע וניסיון.
 • מבחינתי, מספיק שטיפ אחד או כיוון מחשבה בארגון החופשה עזר למישהו אחד – אני את שלי עשיתי.
 • חשוב לי לציין שלאורך הזמן הכרתי כמה אנשים ממש טובים שתרמו מזמנם ומניסיונם האישי כדי לעזור לי עם התשובות לשאלות ועל כך מגיע להם תודה מיוחדת!

אז למה להרכיב חופשת סקי לבד?

בעד:

 1. חופש בחירה

לחופשה בארגון עצמי אין גבולות, טסים מתי שרוצים, נוסעים איך שנוח לאתר הסקי. ישנים איפה שרוצים וגולשים בכמה אתרים שרוצים.

 1. עלויות

נכון, שלסוכני הנסיעות יש את הדילים למלון בגלל הכמות , אבל מאותה הסיבה הם גם מקובעים לאותם המלונות , אז אם יש לכם העדפה למלון שונה או אתם לא רוצים להיכלל "בעדר" ובא לכם להנות מחו"ל עד הסוף ( להכיר יותר את התיירים מהעולם מאשר את משה המלצר – שם בדוי ) עדיף לארגן לבד.

 1. השוואות מחירים

בחבילה כמו בכל חבילה הכל קבוע מראש ולא ניתן לשנות הרבה אם בכלל. לכם יש את היכולת להשוות את המחיר "האמיתי" של הספק או נותן השרות ולראות מה משתלם יותר.

 1. האותיות הקטנות

מאותה הסיבה שישראלים רבים אוהבים "לחפש" את נותני השרות, כמעט תמיד החבילה לא הוסברה כמו שצריך או לא בצורה ברורה. כתוצאה מכך, לעיתים החופשה הופכת ללא נעימה…מסתבר שארוחת הבוקר לא במלון אלא מרחק הליכה של 300 מ' מהמלון למסעדה. כל זאת רק בגלל שלא שאלתם או שנציג השטח שכח דווקא את העניין שלכם. בארגון עצמי לרוב אין את מי להאשים , והאחריות לחופשה טובה או פחות טובה היא בידיים שלכם.

נגד:

 1. אין כמו לא לעשות כלום

תכלס, לא לכולם יש כוח לחפש , להשוות מחירים וכו' . אין כמו לשלם עבור חבילת סקי ומעכשיו כולם חייבים לכם הכול ( ככה היה לפחות עם טיסת השוקולד… ).

 1. נוסעים עם אנשים מהבית

אחד הדברים שישראלים אוהבים זה להרגיש בבית לאן שהם לא יגיעו בעולם. לכן, בחבילות תהיו חלק מקבוצה של אנשים.

 1. עזרה בשטח

להרבה חברות סקי יש מלווה שנמצא באתר או שמגיע איתכם וכבר ביקר כמה פעמים. יתכן גם שהוא מתאכסן בו לאורך עונת הסקי. היתרון שלהם שהם יכולים לעזור לכם עם המלצות למסלולים, פאבים או יעזרו לכם לפתור בלת"ם כלשהוא שבעיקר מציק.

חופשת סקי לנוסע העצמאימאיפה מתחילים?

אז החלטתם שאתם מתארגנים לבד והשאלה הראשונה: לאן טסים?

זו אחת ההחלטות החשובות שתקבלו לחופשה, אתר הסקי הוא בעצם האירוע המרכזי שהתכנסנו כאן לכבודו!

דבר ראשון חשוב לחפש אתר סקי לפי יכולת הגלישה שלכם ,"עומק הכיס" וכמה זמן פנוי יש לכם. אם אתם גולשים מתחילים, אישית אני ממליץ לכם לחפש אתרים שמתאימים למתחילים במיוחד עם מאפייני אתר כמו:

גודל האתר – גולש מתחיל בחיים לא יעבור את כל האתר אלא יתמקד בעיקר באותם 2-3 מסלולים  שמתאימים למתחילים. לכן, אין צורך לנסוע לאתר ענק שתצטרכו לשלם על כל הסקי פס (כרטיס מגנטי שמקנה שימוש במעליות הסקי שיש באתר)
בזמן שבפועל תממשו רק חלק קטן מאוד ממנו. מכאן שאתר שידוע כמותאם יותר למתחילים – סביר להניח שרמת שיעורי הסקי שלו תהיה גבוהה יותר בגלל הניסיון המצטבר של המורים לסקי.

חופשת סקי לנוסע העצמאי

מסלולים

רמת המסלולים שמתאימה למתחילים. המסלולים באתרי הסקי מתחילים לרוב כך:

 • ירוקים– לימוד ( רמה קלה מאוד )
 • כחולים– רמה קלה
 • אדומים– רמה מתקדמת
 • שחורים – רמה קשה מאוד

לסיכום, ההמלצה שלי היא לנסוע לאתרים כמו צ'כיה, רומניה או בולגריה שמתאימים יותר לגולש המתחיל וידועים כאתרים זולים ביחס למערב אירופה. בהנחה שכבר יצאתם לטיול סקי מאורגן והפעם החלטתם שאתם רוצים לנסות לארגן חופשה לבד או הבנתם שאתם רוצים לעלות ברמת הקושי של המסלולים וגודל אתר הסקי – חפשו אתרי סקי עם מאפיינים שמתאימים לדרישות שלכם: אם יש אזורים לאופפיסט, אם יש סנופארק, יותר מסלולים אדומים, מסלולים ארוכים, אפרה סקי תוסס וכו…

כמובן וחשוב לציין שתמיד כיף וקל יותר לחזור לאותו אתר שכבר הייתם בו, אתם כבר מכירים איך העסק עובד ואין צורך להכין שיעורי בית לפני שמגיעים…. כנראה גם שתזכרו את המפה של האתר ותלכו פחות לאיבוד או תגיעו מהר יותר למחוז חפצכם במידת הצורך.

דבר אחד תמיד יטריד אתכם…האם יש מספיק שלג דווקא בחופשה שלכם??

חופשת סקי לנוסע העצמאי

תחזית שלגים

אחד הדברים הקשים לפני חופשת סקי הוא לגלות שאין מספיק שלג באתר וחלקו סגור או הנוף השולט הוא חום/ירוק של העצים והעשב היבש. בקיצור, הסעיף הקטן הזה יקבע בסופו של דבר האם החופשה שלכם תצליח או תצליח פחות. אין תחזית בעולם שיכולה לחזות את כמות השלג שירד יותר משבוע קדימה במקרה הטוב. אתם יכולים ליפול על מזג אוויר סוער, רוחות, שלג ללא הפסקה ובעיקר ראות קשה מאוד לגלישה. מצד שני, קיימים מקרים שתגיעו לאתר סקי אחרי יובש ושמש של כמה שבועות לפני שיהפוך את השלג לקרח בבוקר ו”דייסה” בצהריים ושלא לדבר על “קרחות” של אדמה על המסלולים. לכן זכרו:
1.אתרים גבוהים ( באזור 1,500 מטר ומעלה ) הסיכוי גבוה יותר להצטברות שלג  – לכן, בזמן בחירת האתר קחו את נושא הגובה ברצינות!
2. התקופה – עונת הסקי באירופה מתיחלה מאזור דצמבר עד סוף מרץ/אפריל ( משתנה בין אתר לאתר ) וכמובן בהתאם לשלגים שיורדים. אתר להיסטורית שלגים מעונות קודמות: http://www.igluski.com/ski-resorts/france/val-d-isere/snow-history
3. תותחי שלג – כמעט כל האתרים שמכבדים את עצמם מציבים תותחי שלג שמייצרים שלג מלכותי ( שלא נופל משלג אמיתי ) ככה שגם בתקופת יובש כשהשמיים כחולים והטמפרטורות נמוכות התותחים ממשיכים לעבוד ולייצר שלג לגלישה ( חשוב להבין שהשלג הזה מיועד רק למסלולים ולא לאופפיסט ( גלישה מחוץ למסלול )


* ללא ספק הסעיף הזה מבאס מאוד, אבל זו המציאות ויש לקחת אותה בחשבון ולקבל את התוצאה ( התחזית )

חופשת סקי לנוסע העצמאי

לאחר שבחרתם את אתר הסקי, עברו לרשימה שיש לסגור:

 • טיסה הלוך חזור
 • העברות לאתר וחזרה
 • מלון
 • סקי פס ( הכרטיס שמקנה את העליה במעליות באתר הסקי )
 • ביגוד
 • ציוד סקי
 • שיעורי סקי (למי שרוצה)
 • ביטוח

המלצה שלי: למי שרוצה ויכול להתחיל לחפש טיסות ומלונות כמה שיותר מראש, עדיף. כל זאת במטרה ליהנות מבחירה גדולה יותר וכמובן עלות נמוכה יותר… למי שלא מכיר באירופה נהוג לסגור חופשות כמעט שנה מראש! כמובן שהמחירים עולים וההיצע קטן יותר ככל שמתקרבים יותר לעונה ( דילים של הרגע האחרון לא נחשב כי זה עניין של מזל, לדעתי).

 

חופשת סקי לנוסע העצמאיבתמונה: טיסה שהוזמנה 10 חודש מראש בעלות של 322$. ( שבוע ממועד הטיסה העלות שלה כבר 744$ )

טיסות:

חשוב להבין ולזכור שכאן חשובה הגמישות על מנת למצוא מחיר משתלם , אתם חייבים להתפשר על משהו- חברת תעופה , מחיר הטיסה או שעת הטיסה.

יש מאות אם לא אלפי אתרים או אפליקציות של השוואת טיסות, אני אישית ממליץ על:

Google
https://www.google.com/flights/?hl=he

fly scanner
https://www.skyscanner.net/

כמובן שיש אתרים נוספים!

בפועל אני אישית מעדיף בסוף להזמין את הטיסה דרך חברת התעופה עצמה, גם אם המחיר גבוה בכמה דולרים יותר מסוכנות נסיעות כזו או אחרת… ככה אין טלפון שבור והכול מתנהל מול החברה עצמה ולא דרך הסוכנות (אין בדבריי לפגוע באמינות ובאיכות עבודת סוכני הנסיעות, כבודם במקומם מונח)

חופשת סקי לנוסע העצמאיאיפה ישנים?

כאן זו שאלה ענקית וכל אחד יעדיף משהו אחר. מלון או דירה להשכרה. בעיניי, חשובה הבחירה לא פחות מאתר הסקי עצמו!

לי למשל חשוב מאוד שיהיה במלון חדר לאחסון ציוד סקי ובמיוחד מתקן לייבוש הנעליים…להכניס את הרגל לנעל חמה בבוקר זה 7 שניות בגן עדן.

נקודה לציון, יש את עניין הסקי IN/OUTT שפירושו לגלוש מפתח המלון ולחזור אליו בגלישה. הדבר לרוב מקפיץ את מחיר המלון בכמה אחוזים טובים אבל חוסך את הצורך ללכת עם הציוד למעלית הקרובה או לנסוע ברכב. בסוף זה נוחות וכסף, תלוי מה חשוב לכם יותר?

כמובן שכל אחד יתפשר או לא על הדברים החשובים לו במלון שלו, אבל הנקודה היא שאתם צריכים ליצור טבלה של "חייב שיהיה" ו "יכול להסתדר עם"

אתרים לחיפוש מלונות או דירות שלי:

 • airbnb
 • booking
 • findhotel

טיפ: מומלץ להיעזר עם מפות של גוגל מפס, מה שיקנה לכם קלות רבה יותר להבין את היחס והמרחק של המלון למעליות הסקי למשל.

אחרי שיש לכם מלון וטיסה, הדבר הבא זה לסנכרן ביניהם כשהטיסה מתאימה לתאריכים של המלון ולהפך!

חופשת סקי לנוסע העצמאי

הגעה לאתר:

רכב שכור או תחבורה ציבורית?

השכרת רכב

אין צורך להרחיב כמה זה נוח שיש רכב צמוד. נוסעים לאן שבא, מתי שבא, עוצרים להפסקה בדרך בקיצור תענוג. אבל, חשוב לקחת כמה דברים בחשבון:

השכרת רכב דורשת תשומת לב לאותיות הקטנות של חוזה ההשכרה ומשתלמת יותר ככל שיש יותר אנשים ברכב לצורך חלוקת התשלום.

חשוב לזכור שבחו"ל יש כבישי אגרה ומומלץ להכיר את הנושא!

בכל אופן, השכרת רכב זה עניין של נוחות… אולי לא הכי משתלם מבחינה כלכלית אבל נותן גישה נוחה ומהירה יותר למקומות שקשה להגיע עם תחבורה ציבורית ( למשל האופציה לגלוש באתרים הסמוכים לאתר שלכם או לדלג בין אתרי הסקי לאורך החופשה).

אתר שיעזור לכם לחשב את העלות מיעד ליעד ביחס לכבישי אגרה
https://www.viamichelin.com/

המלצה אתר להשכרת רכב
http://www.rentalcars.com/he/

תחבורה ציבורית

מוניות והסעה פרטית – עסק די יקר אבל משתלם אם אתם רכב מלא או קבוצה גדולה לשם חלוקת התשלום.

אוטובוס ורכבת – היתרון שלהם הוא המחיר הנמוך בהשוואה למוניות. החיסרון זה עמידה בלוח הזמנים שלא תמיד נוחים או מתאימים לשעת הטיסה למשל.

ביגוד:

הקטגוריה שבעיניי הכי מציקה בחופשה הראשונה בעיקר.

ביגוד סקי מורכב בעיקר מ: מעיל ,פליז טרמי מתחת למעיל , מכנס גלישה וגטקס למי שממש קר , כפפות וגרביים גבוהות.

אלו הדברים הבסיסיים ( כמובן שיש את חולצות הטרמיות הפליזים ושאר הדברים שלרוביינו יש בצורה כזו או אחרת בארון ) אבל למי יש מכנס סקי בארון??

 • אפשרות הראשונה היא לפנות למקומות בארץ שמשכירים חליפות סקי כמו למשל חנות Offpiste , קונים מסכום מסוים ומקבלים ציוד לשבוע.
 • אפשרות השנייה שעולה לי בראש זה לבקש מהחברים במידה ויש כאלו שגולשים. סתם לידע כללי: ביגוד סקי איכותי עולה הרבה כסף, ואם זה הציוד היחיד של החברים שלכם, אולי הם לא יגידו לכם, אבל זה בקשה קשה עבורם ( לפחות לחלקם )
 • אפשרות שלישית, לפנות לאתרים כמו אלי אקספרס ולחפש חליפת סקי במחיר משתלם ( חשוב לציין שזה לא הציוד המושלם ורחוק ממנו – אבל זה אכן פתרון טוב לפחות לחופשה ראשונה כדי להבין אם אתם רוצים להמשיך בספורט הלבן הזה.
 • אפשרות אחרונה זה לקנות חדש או יד שניה.

חופשת סקי לנוסע העצמאיציוד סקי

היום כמעט לכל חנות באתר הסקי יש אתר אינטרנט מה שנותן לנו יכולת להשוואת מחירים וכמו כן, לשאול את השאלות עוד לפני שהגענו לאתר עצמו… מה שבטוח יחסוך את השיטוט בין החנויות, המחיר ופחות מטלה אחת שמגיעים לאתר.

על מנת למצוא את החנויות להשכרת הציוד , פשוט נכנסים לאתר הבית של אתר הסקי ומחפשים בתת קטגוריה "השכרה" או משהו בסגנון.

בחבילת השכרת ציוד מקבלים: מגלשיים ומקלות סקי/סנובורד,  נעלי סקי/מגפיים.

השכרת שאר הציוד כמו קסדה או גוגלס ( משקפי סקי ) משתנה בין אתר לאתר ולא תמיד ניתן להשכיר בכל אתר.

*יש חנויות שמסכימות לקחת את הציוד המושכר יום לפני מועד ההשכרה ( בעיקר בשעות המאוחרות של היום ) כדי שלמחרת תעלו ישר להר ותחסכו זמן.

לאנשים שיש ציוד אישי מהבית חשוב לבדוק עם חברת התעופה שלכם מקבלת ומטיסה את הציוד בחינם!?

בשנים האחרונות יותר ויותר חברות שלא גובות תשלום נוסף על ציוד הסקי כל עד הוא נכלל במשקל הכולל והמותר במזוודה שלכם ( לנוסע אחד מותר לקחת בין 20-23 קילו בדרך כלל בכרטיס רגיל. אם אתם טסים 2 או יותר ויכולים להסתדר, אז ניתן לשלוח מזוודה אחת בגדים ומזוודה שניה ציוד סקי , הדבר יחסוך לכם מקום והתעסקות עם מזוודות. כמו כן את הנעלים ניתן לקחת בתיק גב חוסך מקום ומשקל למזוודה הגדולה)

טיפ: החלטתם שאתם רוצים לקנות ציוד סקי משלכם… החלטה נכונה, אין כמו משהו אישי ומותאם לצרכים שלכם. אבל מה קונים קודם?

ראשית, תתחילו מהקסדה, כפפות וגוגלס ( משקפי סקי ) שהם הציוד הבסיסי ביותר.

לאחר מכן,  נעלים – הדבר שיקבע את הנוחות שלכם על ההר והכי קל לקחת איתכם לטיסה.

לבסוף, מגלשיים או הבורד שמתאימים לרמה שלכם, הצורך שלכם וסגנון הגלישה שלכם.

קניית ציוד סקי הוא דבר לא הכי קל, וכמובן די יקר! אישית, אני ממליץ לכם קודם להבין מה הסגנון שלכם והכיוון שאתם רוצים לקחת את הגלישה שלכם?

באתרים כמו EVO או Skis תוכלו לראות את כל המותגים הקיימים בעולם הסקי והסנובורד ולמיין ע"פ הרמה,  הסגנון, המחיר ואפילו הצבע… כמו כן באתרים האלו יש מגוון ענק של סקירות מצולמות לציוד הסקי על ידי אנשים מהשטח, ואין כמו לשמוע דעה של מישהו. בנוסף, באתר EVO תמצאו מדריכים על איך לבחור נעל, מגלש סקי או איך לשמור על הציוד:
http://www.evo.com/guides/how-to-choose-skis-size-chart

תתחדשו!

סקי פס

זהו בעצם הכרטיס שמקנה את היכולת להשתמש במעליות (רכבלים) של אתר הסקי. ככל שכמות הימים של הסקי פס גדולה יותר – עלותו של הכרטיס פוחתת (לדוגמא: יום סקי אחד עולה 50 יורו, יומיים 90 יורו וכן הלאה).

 • באתרים שונים יש מבצעים כמו למשל: קונים 4 כרטיסים ביחד ומקבלים הנחה של כמה אחוזים (במידה ואתם לבד חפשו אנשים ליד הקופה בכדי להתארגן ולקנות יחד).
 • כיום רוב האתרים עובדים בשיתוף עם אתרים קרובים ולכן ניתן להרחיב את הסקי פס שלכם בתוספת עלות קטנה ולקבל אפשרות לגלוש באתרים הסמוכים לאתר שלכם.
 • טיפ: עדיפות שיהיה לכם רכב צמוד, כי זה נוח יותר להגיע ולחזור, במקום להסתמך רק על תחבורה ציבורית.
 • אם הגעתם לאתר הסקי למשל בשעה 11 בבוקר ועדיין רוצים לנצל את השעות שנשארו , אתם יכולים לקנות סקי פס לחצי יום שמתחיל משעה 12 בד"כ ולא לשלם עבור יום מלא.
 • רוב האתרים עובדים בשיטת הפיקדון – ביום האחרון של הגלישה אתם יכולים להחזיר את הכרטיס לקופה ולקבל 2 יורו ( + – ) החזר.

חופשת סקי לנוסע העצמאי

שיעורי סקי
מודה, בחיים לא לקחתי שיעורי סקי ובחיים לא למדתי לגלוש בעזרת אף אחד….אני מאמין בדרך הקשה! אבל, זה אני ולא לכולם הדרך הזו מתאימה. לכן מאוד מומלץ כן לקחת מספר שיעורים.

אם אתם גולשים מתחילים לכו ללמוד! (חבר גולש לא נחשב. חבר לא יודע לזהות את הקושי שלכם ואיך ללמד אתכם נכון). בדרך כלל שיעורי סקי מתחילים מהשעות 10-12 בבוקר או 13-15 אחה"צ.

שיעורי סקי מתחלקים ל 2:

 1. פרטי – המורה מתמקד רק בכם או אם אתם זוג , ההתקדמות שלכם תהיה הרבה יותר מהירה וכמובן היחס של המדריך יהיה רק עבורכם.

החיסרון – שיעור פרטי יקר יותר (עלות מול תועלת ?)

 1. קבוצתי – לרוב זה מתחיל מקבוצה של 5-6 אנשים עד 10 אנשים בקבוצה! המדריך מסביר לכולם וכולם חוזרים אחריו, אין יחס מועדף.. מחכים לכולם ( אם משיהו מתקשה – מחכים לו ) ההתקדמות איטית יותר.

היתרון – המחיר הרבה יותר נמוך משיעור פרטי.

לדעתי אם אתם גולשים מתחילים תלכו על מורה פרטי לפחות בימים הראשונים (1-3). אחרי זה אם כבר קלטתם את העניין ואתם רוצים לשפר דברים ספציפית תלכו לקבוצה שתהיה ברמה שלכם. בכל אופן, תנסו לא להיות עקשנים וללמוד לבד. לימוד נכון   של הבסיס יעזור לכם לקלוט מהר יותר את העיקרון והיתרון גדול – שלא תבלו על התחת הרבה זמן!

טיפ למתחילים (בעיקר לגולשי הסנובורד): אם אתם מתחילים ואלו הצעדים הראשונים שלכם, הדבר הכי חשוב שתדאגו לו לפני שאתם מתחילים זה מיגון לישבן! לא משנה איזה מעיל טוב יש לכם או איזה משקף, כפפות או אפילו מכנס גלישה… את רוב הזמן בעיקר בימים הראשונים תבלו על התחת. לכן, מיגון לישבן הוא בגדר חובה ו”משנה משחק” !

ביטוח

מי לא רוצה ראש שקט??

אתם בחיים לא יודעים מה יכול לקרות בחופשת הסקי, סקי הוא ספורט אקסטרים, לכן חשוב לקנות ביטוח לפני שטסים לסקי ולא לסמוך על המזל (שלא יהיה איתכם במיקרה הצורך)

אני אישית ממליץ על אתר Wobi
http://www.wobi.co.il/?gclid=CjwKEAiA5Ji0BRC5huTCyOTR3wISJACH4Bx4nbOfz56A76JuJ_AbsuTmzUbCBjOAaM71xh_TndzMGRoCi_Dw_wcB
בנוסף, פספורט קארד
https://www.passportcard.co.il/?gclid=CMy9tKf6otECFW4R0wodPrsBTw

חופשת סקי לנוסע העצמאיקסדה

לא סתם שמתי את הקסדה בנושא נפרד, אני רואה בקסדה חשיבות עליונה מעל הכל בחופשת הסקי!

אני מאמין שאין צורך להסביר למה היא נועדה?! עדיין, אנשים בטוחים בעצמם או סתם כי זה לא "בסטייל" או לא נוח על הראש (מתאימים את הקסדה לפני)

בכל מקרה קסדה היא פרט חובה, בדיוק כמו חגורת בטיחות ברכב… הכול בסדר עד שצריך אותה באמת!
אני לא משכנע כמובן אף אחד לכבוש קסדה בזמן סקי, כל אחד ומה שנוח לו.

חופשת סקי לנוסע העצמאי

טיפים כלליים

 • בארגון עצמי כל בדל מידע חשוב! למשל תמונות או ביקורות של אנשים אחרים שהיו במלון לפניכם דרך האתר בוקינג לדוגמה – לרשום תמיד אפשר הכול, אבל תמונה אחת שווה יותר מאלף מילים (ביקורת שלילית של האורחים של אותו מלון לא תמיד משקפת את הכלל… תמיד יש אנשים שהכול רע להם ולא טוב להם. לכן, נסו לראות את התמונה הכללית של הפידבקים ולא להתייחס למקרה מצער של אורח בודד).
 • לכל אתר סקי יש היום אתר אינטרנט עם מפות מסלולים שפתוחים או סגורים, תחזית , מצלמות בשידור ישיר, לוח אירועים כמו מסיבות או תחרויות שעומדים להתקיים באתר ויכולים להשפיע על בחירת תאריך החופשה שלכם.
 • יוטיוב הוא חברו הטוב של האדם- אלפי אנשים היו באתר הסקי הזה לפניכם, ועכשיו אתם יכולים לקבל תמונה כללית של האתר דרך העניים שלהם – איכות המסלולים או האופפיסטים, מסיבות , פאבים . לא כולם יודעים הכול , ויש סיכוי די טוב שהעין שלכם תתפוס משהו שיעניין אתכם ספציפית באתר המיועד.
 • תמיד טוב לקרוא פוסטים בפורומים השונים על החופשה של האחרים איך הם הרכיבו, לאן נסעו, מקומות שעצרו בדרך ושלל מידע שאחרים חולקים אותו בחינם על בסיס הניסיון שלהם.
 • תשאלו: בטוח שיש לכם המון שאלות על האתר, המלון, הטיסה ומה לא… בשביל זה נועדו הפורומים או אתרי האינטרנט של אתר הסקי עצמו ( נסו לחפש את השאלה שלכם לפני שאתם שואלים – אולי כבר שאלו אותה וענו עליה לפניכם).
 • חופשות של מקומיים: למקומיים יש חופשות חגים ואירועים משלהם, דבר שניכר בעומס על המסלולים ובעיקר בתורים למעליות. לכן, אם אתם יכולים להימנע מלהגיע דווקא בתקופה של החגים האלה עשו זאת.

אתר אינטרנט של החגים והחופשות:
http://calendar.zoznam.sk/school-enat.php

אם אתם אנשים שאוהבים לטייל, אפשר לשלב חופשת סקי עם טיול אורבני. לקחת טיסה למשל משבת עד שלישי (שבוע לאחר מכן) ובעצם לגלוש שבוע וטיול אורבני עד 3 יום ( ערים כמו מינכן וגישה לעשרות אתרי סקי באוסטריה או ברצלונה עם גישה לאתר סקי של אנדורה ).

גילוי נאות: אישית לא יצא לי עד היום לנסוע לשום חופשה מאורגנת על ידי חברה או מלון, למרות שתמיד עוברת לי בראש השאלה: עד כמה הדשא של השכן ירוק יותר??

מאז החופשה הראשונה שלנו לצ'כיה, אני משווה את החבילה המקבילה של סוכנויות כאלה ואחרות ותמיד אבל תמיד יוצא לי יותר זול ( אני גם גולש יותר מ 6 ימי סקי ולכן זה עוד יותר משתלם). אבל, זה לא רק הכסף. קשה לי להיות תלוי במישהו, אין כמו החופש שבחופשה…

נכון, הספקנים יגידו שיכולים להיות פשלות או בעיות למיניהן בטיול. אני רואה בהן אתגר ומאמין ביכולת שלי להתמודד במצבים השונים במדינה זרה (הכול כמובן בגדר האפשרי)


לסיכום, חופשה בארגון עצמי לא מתאימה לכל אחד. היא תתאים לאנשים עצמאיים שיודעים ויכולים לקחת את הדברים בידיים. בנוסף, לאנשים שקשה להם להיות תלויים באחרים….חופשה בארגון עצמי זה בשבילכם!

נ.ב: תודה רבה לאישתי המדהימה , השותפה היחידה שלי מהיום הראשון על המגלשיים שעזרה לי לכתוב את המדריך הזה.

חופשת סקי לנוסע העצמאי 

 

Spread the love