סנובורד

עשרה ימים באירופה: טיול סנובורד מרענן ומאתגר במיוחד!


לפני כמה חודשים דיברו על זה שהחורף הזה הולך להיות קשה במיוחד, באתרים מסוימים קראו לזה חורף המאה! בינתיים, נראה שהחורף מתמהמה.

פתיחת עונה מאכזבת מאוד לאירופאים,  ונראה שאפילו סנטה לא יביא שלג. אבל לא באנו לבכות על המצב…

אז קודם כל, זה שהחורף עוד לא בא לא אומר שהוא לא יגיע, נהיה אופטימיים ונאמין שהוא רק נדחה. השנה היא שנה מעוברת ופסח יוצא ממש מאוחר, אז בכדי שנוכל לגלוש גם בפסח צריך שהחורף ייקח את הזמן…כך שבינתיים הכל מעולה.

בכתבה הפעם נלמד איך נהנים באתר שאין בו פאודר וגם לא סנופארק, נכיר אתרים חדשים ובעיקר יש לי אחלה תמונות שבן שוחט המוכשר צילם אז  כתבתי קצת שטויות מסביב. תכלס, פשוט תעברו על התמונות…  🙂

snowboard122המסע שלי הפעם כלל 10 ימים של גלישה ב 3 אתרים שונים: זולדן המוכר והאהוב, אוברגוגל ואוחגוגל הפחות מוכרים אך בהחלט אהובים- שמחוברים יחד ברכבל שנוסע 20 דק’ כמעט מפסגה לפסגה.

בתור מדריך סנובורד אני “נאלץ” לעבור כל 3 שנים השתלמות. תמיד זה כיף ומיוחד, לגלוש עם מדריך סנובורד אוסטרי או צרפתי או אנגלי, כל פעם בנושא אחר רק שהפעם זו הייתה השתלמות בנושא מפולות!!!

מצד אחד הכיף הגדול שהשתלמות כזו מבוצעת בעיקר באופפיסטים. מצד שני אתה לומד את כל הסכנות וכיצד בקלות נוצרת מפולת, וכמה נדיר להינצל ממפולת…שקצת פחות בא לך לצאת מהמסלול…אבל טוב נו, לא באמת.

אז אם כבר לצאת בוא נלמד איך, מתי, באיזה מפנה, איזה זווית מדרון ואיך להציל את החבר שלך אם קבור במפולת…

לאחר שלושה ימים של בניית מסלול במלון יצאנו לבצע אותו מחוץ למסלול בין הרים צוקים וסלעים. חפרנו עם דוקרנים ומצאנו “טראנסיברים” קבורים עמוק בשלג.

נגשנו למבחן המסכם  למצוא במפולת רבת משתתפים שמס’ הקבורים אינו ידוע.

הפעם עבדנו כקבוצה, הייתה עבודת צוות ממש טובה והצלחנו במשימה.

snowboard133

 

snowboard144בתמונות: השתלמות במפולות שלגים בפסגות הגבוהות של אוסטריה

מזולדן עברתי לאוחגוגל להדריך קבוצה של חבר’ה מישראל…

כבר 13 שנים אני מדריך וכל פעם מחדש זה כיף ומרגש, בין אם זה החוויה של לקחת אנשים שמעולם לו עלו על קרש ואתה יודע שתוך ארבעה חמישה ימים לא קלים של הרבה טיפוס ברגל ונפילות על התחת, נגלוש יחד את ההר , לבין אם זה לקחת קבוצה של חברה שכבר גולשים ולעבור איתם שבוע שבו הם עוברים שלב. במקום סתם לרדת את ההר ללעשות קארבינג, במקום לנסות לגלוש כמה שיותר מסלולים, למצאו את המסלול הטוב, זה עם הרולרים ומלא קפיצות ולעשות אותו שוב ושוב, כל פעם תרגיל אחר, גבוה יותר…

snowboard155

snowboard166

בקיצור, בוא נדבר על זה… איך לעבור שלב ? או איך נהנים מאתר שאין פארק, אין הרבה שלג…??
עשה ואל תעשה:

קורדרוי על הבוקר

אז דבר ראשון קמים מוקדם. כן, כן, דווקא בימים האלה אתה מעדיף לצאת מוקדם ואם כבר אז לחזור מוקדם. כמה סיבות לכך: בבוקר המסלולים מסודרים ובדרך כלל פנויים ואין כמו לטוס על הבוקר בקארבינג מוגזם שהקורדרוי שהחתול עשה עדיין במצב מושלם. בצהריים לעומת זאת (תלוי כמובן בטמפרטורות) אבל לרוב המסלולים נהיים קרחיים ומלאי מוגלים, וזה הזמן לחתוך הביתה או…

דברים שעושים במסלול כחול

לעבור למסלולים הכחולים להתאמן על כל מיני “פרסים” וטריקים בפלאט, ובהחלט הזמן להתאמן קצת בסוויץ’ .

נכון, זה תמיד מבאס. ומה עכשיו לבזבז זמן חופשה? כן כן וכן! הגוף שלכם ייזכר בזה אם תעשו את זה כל יום קצת לעומת המוח שתמיד יפחד מזה אם לא תעשו את זה…

שליטה בסוויץ’ תעזור לכם לעבור שלב חשוב בסנובורד ופתח להמון תרגילים חדשים.

רולרים ונהנים

לחפש את הרולרים וחיבורי המסלול שיוצרים קפיצות טבעיות מעולות. הבעיה וכאן אתם חייבים ממש להיות ערניים וזהירים, הרולרים הם מסתבר גם נק’ תצפית נהדרת לסקייר שגולש לפניך, ובדיוק שתתחיל לתפוס מהירות אל הרולר תגלה שבדיוק בנק’ היציאה המושלמת הוא נעצר בכדי להתבונן בנוף ולהרוס לך את הקפיצה, כפרה עליו. בחיבורי המסלול תצטרך ממש לעצור ולראות שהנחיתה פנויה. אפילו עדיף אם תוכל שחבר יעמוד ליד הקפיצה ויסמן לך מתי פנוי. הרבה פציעות קורות בגלל הקפיצות לתוך המסלול, או כשיש מישהו בנחיתה שנעצר, או שבזמן הקפיצה מגיע בדיוק מלמעלה גולש והם נתקלים יחד בהמשך הנחיתה במהירות רבה.

snowboard177snowboard188

לצלם

אין חברים ביום פאודר!! ( חוץ מאלה שאתך עכשיו על ההר. הכוונה היא שאין כזה דבר “תהיה חבר ותחכה לי ונעלה עוד שעה..” פה אין חברים!) ובטח ובטח שלא עוצרים לצלם. אבל כשאין פארק ואין פאודר יש זמן למצוא ספוטים מעניינים לצלם.

אז ביום האחרון למסע, יצאתי ליום צילומים עם הצלם המוכשר בן שוחט,  דילגנו בין 2 האתרים הבאמת שווים ביקור הללו: אוחגוגל ואובגוגל  ומצאנו מקומות דיי מגניבים: קפיצה בין עצים, בין חיבורי מסלול, מעל גדרות של תותח שלג, מעל סלעים וסתם טריקים ו”גראבים” נחמדים.

תיהנו…

snowboard199
Spread the love