סנובורד בקיץ סנובורד

סנובורד בקיץ


קיץ, חופשה, סנובורד , סקי, סנופארק

בתמונה: אתר סקי מלאכותי, צילום: באקי פאלוואל

קיץ, חם, הילדים בחופש הגדול, אנשים נהיים עצבניים יותר, אפילו האייפון שלי הודיע לי שחם לו מדיי והוא מפסיק לעבוד..

וכן, השלג נראה רחוק מתמיד, כל כך חם פה, שנראה שבכלל לא יכול להיות יותר חורף לעולם….

והכי מעצבן זה שהפייסבוק- כאילו לא מבין שעברנו למוד קיץ, וממשיך להראות לי כל מיני סרטונים בשלג…אז מה עושים שחם כל כך, ועדיין הדודא לסנובורד קיימת…לפניכם מס' אופציות  בסדר עולה, מהדומה, ועד לדבר האמיתי…תלוי בתקציב שלכם וברמת ההתמכרות.

  • המציאותית:

עונות השנה, הריתמוס הזה של קיץ, סתיו, חורף, אביב.. ככה העולם נוהג- תתמודד עם זה בשקט, אז יש לך חשק עז להוציא אנרגיה, ויש לך דמיון מפותח, תעשה מה שאפשר, סע על סקייטבורד, לך לגלוש גלים בים, אז נכון- זה לא הדבר האמיתי, אבל זה קצת קרוב, ולפחות תשמור על כושר, תן איזה פלואטר בים ותדמיין שאתה מעיף עננים של שלג, או לך לסקייטפארק הקרוב לביתך ותן כמה מכות על הרייל, דמיין שאתה בסנופארק..

לא אה..? אז תמשיך איתי הלאה..

סנובורד בקיץSnowflex-


טוב, אנחנו מתקדמים כבר, אז נכון לא מדובר בשלג, אלא בשטיח רטוב המדמה סנובורד, אבל הי, הפעם כבר יש לך ממש את הציוד בין הרגליים.

ישנם לא מעט סנופלקסים לא רחוקים מאתנו, ובמחיר שפוי אתה יכול לטוס לכמה ימים ולשחרר קצת לחץ, יש בהולנד, באנגליה, והמומלץ והגדול ביותר נמצא בצרפת..

בסנופלקסים השונים יש מגוון די רחב של אלמנטים, בוקסים, קיקרים, ואפילו האפ פייפ- אז נכון לא תשפריץ שלג אמיתי, הנפילות קצת שורטות, ואתה יוצא דיי רטוב נכל העניין, אבל מה אתה מעדיף- 3000 אחוז לחות בארץ?  סע לכמה ימים לאירופה, ושכח מהצרות…

לא שכנעתי אותך עדיין, מחפש ממש שלג אמיתי, הדבר הבא הוא כבר ממש קרוב..

 

סנובורד בקיץ

סנובורד בקיץ

  • Snowdoom

טוב הפעם כבר יש לך ממש שלג מתחת לבורד, אומנם זה שלג שמיוצר ע"י אדם( ומכונות מטורפות) ולא ע"י הקדוש ברוך הוא, ואומנם אתה לא גולש בהרים, אלא יותר בערים..

מדובר במבנה ענק, שבו הטמפ' קבוע ל-2 מעלות, מיוצר שם שלג מדהים, ממש פאודר, ואתה יכול לגלוש מ8:00 בבוקר ועד השעות הקטנות של הלילה..

יתרונות- שלג מדהים, סנו-פארקים מושקעים  שמתחלפים כל הזמן, טי-בר/רכבל ככה שממש תרגיש את הדבר האמיתי, ואורך היום אותו אתה יכול לנצל לגלישה

חסרונות- מסלול קצר יחסית, תחושת קלסטרופוביה..

ישנם כבר כמות יפה של סנודומים  באירופה, לרובם גם מלון בתוך המרכז, המומלץ הוא הסנודום בהולנד, – מומלץ מאוד!, חוויה ייחודית, ובדיוק מה שאתה צריך כדי לשבור את הדודא..

לא מספק אותך עדיין.. תישאר איתי…

 

סנובורד בקיץקרחונים באירופה..

כן, יש כמה וכמה אתרים באירופה שבקיץ, קצה ההר הוא קרחון ויש שם שלג כל השנה, גם בקיץ…תוכל ממש ללכת על הדבר האמיתי. .כמעט..

אז היתרונות הגדולים הם שאתה ממש על ההר, המרחבים, הרכבלים, הסנופארקים המפותחים, האוויר הצלול, והשלג שמושפרץ לכל עבר.. הדבר האמיתי..כמעט, למה כמעט?

כי בבוקר זה בעיקר קרח, הסנובורדיסטים עולים בד"כ רק בעשר, והאתר נסגר כבר ב14:00 כי מתחיל סלאש כבד..

אבל היי, אל תתפנק. הנאה מובטחת, המון סנובורדיסטים מבלים את הקיץ באחד מהקרחונים, וזה בהחלט יענה לך על כל החלומות..

המומלצים שבקרחונים הם:

לאס דו אלפס צרפת

שתובאי-באוסטריה

אינטרטוקס –אוסטריה..

מה, לא מספיק לך עד 14:00, ואתה רוצה שלג טרי באמת..טוב זהו, תארוז- נוסעים לחצי הכדור השני..

 

כן כן, מאז שקופרניקוס גילה לנו שהעולם לא שטוח אלא עגול- דבר טוב קרה, ומה שיצא זה שאם פה בארצנו הקטנטונת חום של 200 מעלות.. זה אומר שבצדו השני של הכדור יורד שלג..

אז אם אתה כבר באמת מכור, ויש לך גם קצת עודף מזומנים.. זכית

.כמו שהאימרה הידועה אומרת:

there's always snow somewhere

ואכן כך הדבר, רק שהפעם לא מדובר בטיסה של כמה שעות, אלא בטיסה של כמעט יומיים, אבל היי- הפעם זה הדבר האמיתי באמת, לא ליד, לא כמעט, לא כמו.. הרים של שלג טרי, סופות, קור, שרשראות על הגלגלים, ביגוד טרמי.. כל החבילה..

היעדים המומלצים- ארגנטינה, ברילוצ'י..

או ניו-זילנד, כל האתרים שבסביבת קווינסטאון  וואנקה..

אז קח לך חודש, תשכח מהקיץ, תהנה מהחיים, חיים רק פעם אחת, וגם זה, לך תדע עד מתי..

אז יאלה- ארזת לבד?

 

Spread the love