ים

Wake surf


חיים הרחק מהאוקיינוס כבר לא מהווים מכשול למציאת כמה גלים טובים לגלישה. אתה רק צריך ליצור גל משלך. וויקסרף, ספורט מים חדש יחסית, מהווה שלוחה של וייקבורד. ספורט  מים זה, צובר פופולריות בקרב טירונים וספורטאים מנוסים כאחד. על אף שוייקסרף הינו ספורט צעיר למדי, מדי שנה מתקיימת אליפות עולם, וישנם תחרויות רבות ומגוונות ברמות מקצועיות שונות ברחבי ארה"ב..

מהו Wake surf?

וייקסרף הינו גלישה על גל מלאכותי שהסירה מייצרת , והוא גל המשכי שאינו נגמר. הגולש מתקדם על הגל במהירות נסיעת הסירה. התחלת הגלישה ולימוד שלבי ההתחלה מתבצעים ע"י גרירת הגולש באמצעות חבל סקי, בדומה לספורט הוייקבורד. לאחר זמן קצר, הגולש לומד כיצד לעזוב את החבל ולגלוש על הגל בצורה עצמאית בדומה מאוד לגלישת גלים. חשוב לציין, כי לגודל הגל, מהירות הסירה ולסוג המגלש עליו גולש הגולש יש חשיבות רבה. אנו מתמחים בהתאמת הגלשנים לסירות השונות ולמשקלי גולשים שונים. הייחוד של ספורט זה, הופך אותו לפופולרי בייחוד בישראל. בעשור האחרון הגיעו לישראל מעל 300 סירות המתאימות לגלישת וייקסרף. כמו האמריקאים גם אנו בחרנו להשתמש בסירת מאליבו 23 כסירה הטובה ביותר בעולם לגלישת וייקסרף.

WAVE BOARD 2

לישראל הביאה לראשונה את תחום הוייקסרף חברת "וייקאפ סקי סקול" בשנת 2004. מאז ועד היום, הכשירה אלפי גולשים. חשוב לציין, וייקסרף ניתן לעשות אך ורק ע"י סירה מיוחדת לכך, ולא על כל סירה.

WAVE BOARD 3

כותב הפוסט הוא : ליאור אליהו , בעלים של בית הספר לסקי מיים wake up ski school. מבכירי גולשי הוויקבורד בישראל, מאמן נבחרת ישראל בעבר ואלוף ישראל בתחום במשך מספר שנים.

Spread the love