סאפ

קליפורניה …Love


בתמונה : פלואטר במהלך התחרות US open  . חוף הנטינגטון , קליפורניה ארה"ב . צילום : הרי וויואל

סאפ

קוראים לי עומרי חצור ואני גולש. מגיל צעיר התחנכתי בין הרוח והגלים ועד היום אני זוכר את הפעם הראשונה שברחתי לאבא שלי באחת מסערות החורף והלכתי לגלוש רוח בחוף הסלע בבתים. כבר אז התמכרתי להרגשה, לריחוף וליכולת הזאת להתנתק לרגע מכל דבר קרוב ובאותו זמן להתקרב לכל מה שרחוק.

סאפ

בתמונה : סשן קייטסרף עם שחר צוברי ומעיין דוידוביץ' . צילום : מלכה ניהום

באותה תקופה גלשתי רוח ובאיזה שהוא שלב לאורך הדרך לימדתי את עצמי לגלוש גלים, משם המשכתי לעוד מגוון רחב של סוגי גלישה אחרים. התחריתי בגלישת רוח אולימפית והייתי אלוף אירופה וסגן אלוף עולם לנוער. התגייסתי לצבא בתור ספורטאי מצטיין ועשיתי כמה תחרויות בבוגרים כשבסופו של דבר בגלל מחסור בתמיכה ומשאבים החלטתי לפרוש ולהתמקד בתפיסת גלים. זה היה בתקופה שבה ענף ה sup נכנס לארץ וכשהודיעו על התחרות הראשונה בחוף הילטון הייתי מבין הראשונים שנרשמו. הרעב להתחרות לא נעלם כשהחלטתי לפרוש מהענף  האולימפי וה sup הצליח למלא את החור שנוצר.

סאפ

בתמונה : פרונט באחת הצפוניות של החורף . צילום : עדן רם

סיימתי רביעי בתחרות בהילטון ואחריה החלטתי לגלוש ולהתאמן כמה שיותר כשהמטרה שהצבתי לעצמי  הייתה להתחרות עם הטובים ביותר בסבב העולמי – water man league . שנה שעברה בעזרת הספונסרים שלי הצלחתי לנסוע לצרפת ולהתחרות בפעם הראשונה בסבב. התגובות שקיבלתי מהמתחרים ומהמארגנים (שחלקם לא ידעו בכלל שיש גולשים בישראל) היו מדהימות והחלטתי שאחרי שאסיים את הלימודים אנסה לקחת את העניינים בצורה קצת יותר רצינית.

 

סאפ

בתמונה : קפיצה מהקיקר בפארק דרום תל אביב . צילום : עדן רם

השנה, קצת לפני שסיימתי את התואר בתקשורת החלטתי לנסוע לקליפורניה ארה"ב כדי להתחרות ב US open  שהתקיימה בחוף הנטינגטון , העצירה השלישית של הסבב. הכנתי מצגת שפירטה את העלויות הצפויות ופניתי לספונסרים שלי billabong boardshop , sup hawaii focus וzazik  ובסופו של התהליך כל אחד מהם עזר במה שניתן ואפשר לי לעלות לפני 10 ימים על מטוס לקליפורניה כדי לייצג את הדגל בצורה הטובה ביותר.

סאפ

בתמונה : איריאל תל אביבי . צילום : עדן רם

נרשמתי למוקדמות עם עוד 42 מתחרים שנלחמו על 4 כרטיסי wild card  לאירוע המרכזי. התחרות התחילה בגלים נמוכים מאוד ובסופו של דבר הצלחתי לטפס בין המקצים עד לחצי הגמר שם לא הצלחתי למצוא גל אחד עם מספיק מרחב נשימה  לשני ביצועים. סיימתי רביעי במקצה ובכך נגמר הפרק הראשון של הטיול הזה. למרות האכזבה אני יכול להגיד שהרמה בסבב עלתה מאז התחרות האחרונה שעשיתי בצרפת והרעב שלי להשתפר ולהתאמן רק עלה. הגעתי לתחרות הזאת בכושר פיזי טוב אבל המחסור בגלים שחווינו בקיץ האחרון פגע בהכנות לתחרות.

מכאן התכנון הוא להמשיך להוואי ולהתאמן שם בצורה הטובה ביותר לקראת התחרות הראשונה של הסבב בפברואר 2016. העלויות גבוהות ואני מקווה שאצליח לגייס את הכספים להמשך כך או כך אני יודע שאצליח להסתדר, אני משתדל לחייך לעולם עד כמה שאפשר וברוב המקרים זה בדיוק מה שאני מקבל בחזרה.

הוואי מבחינתי היא המקום האידיאלי להתאמן ולהשתפר. ביקרתי שם לפני שנתיים באי החלומות מאווי שבו יש תנאים טובים לגלישת רוח, גלים, sup וקייט. המטרה כרגע היא להתאמן ולגלוש בסוואלים הגבוהים של החורף ולנסות לגלוש ב jaws בתחילת ינואר כשהסוואל המתאים יגיע לאחד מהגלים המאתגרים בעולם.

סאפ

בתמונה : קאטבק מהרפובליקה הדומניקנית . צילום : טוני רוברטס

סגנון החיים הזה לימד אותי ועדין מלמד אותי כל כך הרבה על החיים ואני חושב שזאת אחת הסיבות שבגללם אני כל כך אוהב אותו. הגלישה מאפשרת לי לנסוע בעולם, לטייל במקומות מדהימים ולפגוש  אנשים מיוחדים שחולקים את אותם תחומי ענין שאני אוהב. אותם חברים שנאספים בקפידה לאורך השנים בארץ ובעולם הופכים למשפחה אחת גדולה שמלווה אותי לכל מקום שאליו אני הולך, הקלות הזאת שבה אותם אנשים יכולים להתחבר מדהימה אותי כל פעם מחדש ואני שמח להיות חלק ממנה.

omri7

בתמונה : גל טיפוסי בהילטון . צילום : עדן רם

אני רוצה להודות למשפחה שלי שמאפשרת לי להיות מי שאני, לקהילה היהודית בלוס אנגלס, לספונסרים שלי billabong boardshop, focus sup Hawaii , zazik ו future fins. וכמובן לכל התמיכה שקיבלתי מהארץ בזמן התחרות, זה לא מובן מאליו ואני מודה לכולם על כך.

עד כאן להפעם , המטרה לשמור אתכם על קשר ולעדכן גם בהמשך המסע שלי בארה"ב ובכלל , הצפון עוד מחכה לי בזמן הקרוב ובהמשך כאמור להוואי…

Spread the love