קייט סרף

פויל פאוור – דור זרקה ב 60 שניות


 

צילום:  Gonzalo Segura

הסיפור שלי מתחיל מכאן

התחלתי לגלוש בגיל 13.בשנת 2004 עברנו מאשקלון לאילת. באילת בעצם נדבקתי בחיידק גלישת הקייטסרפינג. אלי אחי הגדול התחיל לגלוש קייט והיה לי מודל ודוגמא בתחום. הוא זה שסלל את דרכי ואהבתי לספורט הזה. אתי, אמא שלי גולשת קייט כ- 14 שנה. עד היום בזמנה הפנוי היא גולשת להנאתה.

פויל פאוור - דור זרקה ב 60 שניות

צילום: Marcos Schonholz

פריסטייל

בגיל 15 זכיתי במקום הראשון בתחרות פריסטייל לנוער באליפות אילת הפתוחה. בגיל 16 זכיתי במקום הראשון בתחרות פריסטייל לבוגרים באליפות ישראל שהתקיימה במאגר חגיי בסמוך לכינרת.

פויל פאוור - דור זרקה ב 60 שניות

פויל פאוור - דור זרקה ב 60 שניות

צילום: Marcos Schonholz

שבוע לאחר מכן, פרקתי את הכתף. נאלצתי לעבור ניתוח בשל פריקות חוזרות. השיקום היה קשה – חזרתי לגלוש לאחר כ- 9 חודשים בהדרגה

קייט רייס

פויל פאוור - דור זרקה ב 60 שניות

התחלתי לגלוש בתחום הקייט רייס שהיה אמור להיכנס לאולימפיאדה. ב 2013 זכיתי במקום הראשון בתחרות קייט רייס באילת. ב 2014 זכיתי במקום הראשון בתחרות שהתקיימה במועדון השייט באילת. ב 2015 נסעתי לאליפות העולם  בקייט רייס באיטליה, ללא תמיכה מאף גורם. סיימתי במקום ה-15 בעולם מתוך כ 80 מתחרים. בסופו של דבר, ענף הקייט רייס לא נכנס לאולימפיאדה ובמקום זה החליטו להשאיר את תחום גלישת הרוח.

פויל פאוור - דור זרקה ב 60 שניות

צילום:  Boaz Samorai

פויל פאוור - דור זרקה ב 60 שניות

צילום:  Gonzalo Segura

היידרופויל

התחלתי לגלוש בתחום חדש בעולם הקייטסרפניג שנקרא היידרופוייל – סנפיר שיש לו בקצה כנפיים המחובר לחלק התחתון של הגלשן וגורם לגלוש/לרחף מעל פני המים. תחום הקייט פוייל תופס תאוצה רבה בארץ ובעולם בשנים האחרונות.

טים ריידר, תחרות באירופה ו.. שוב נפצעתי

אחרי זמן קצר נכנסתי לטים ריידר (TEAM RIDER) העולמי של חברת  מוזס היידרופוייל מאיטליה שתמכו בי בגלשן ובסנפיר. חבר קרוב בשם רע רוזנווסר, האמין בי מתחילת הדרך, עודד ותמך בכל דרך ועל כך אני מודה לו מאוד. ב-2016 טסתי לאליפות אירופה שהתקיימה בסרדיניה. אחרי שבוע של תחרות מפרכת סיימתי במקום ה-14 באירופה מתוך כ 50 מתחרים.

ידעתי שאני כן יכול להתברג בטופ העולמי אם הייתה לי  את התמיכה לכך

באותה שנה, התקיימה אליפות ישראל הראשונה בהיידרופוייל בקריית ים וסיימתי במקום הראשון. התחרות בחסות סרף סייקל בניהולו של גיל הורביץ שתרם רבות לפיתוח התחום בארץ.

לצערי, עברתי ניתוח ברגל בשל בקע בשריר ושוב לאחר שיקום – חזרתי לגלוש.

בחודש יוני 2017 נאלצתי לעבור שוב ניתוח בכתף. ניתוח שהיה קשה וחודרני יותר ושינה בעצם את האנטומיה של הכתף. הייתי בשיקום אינטנסיבי שכלל פיזיותרפיה יומיומית. לאחר כ-7 חודשים בינואר 2018 חזרתי לגלוש בהדרגתיות עם טראומה שמלווה אותי עד היום.

חזרתי לכושר בסיסי עם מוגבלות מסוימת ולמרות הכל אני נהנה מהספורט הזה

לא מוותר, לא מוותר..

פויל פאוור - דור זרקה ב 60 שניות

החודש התקיימה שוב אליפות ישראל בהיידרופוייל בקריית ים וסיימתי במקום הראשון. כיום, אני אוהב לגלוש על הכל.. גלישת קייט עם בורד רגיל או עם גלשן גלים, היידרופוייל ואולד סקול. יש לי הרבה אהבה וכבוד לספורט הזה. אני מאוד אוהב לעזור לאנשים בתחום ולהעביר מהידע שלי.

ומה באשר לספורט האולימפי??

לפני כחודש, התקבלה החלטה בוועד האולימפי שהקייט פוייל יכנס לאולימפיאדת פריז 2024. מבחינתי, הייתי רוצה לקחת חלק במשחקים האולימפיים רק שאני חייב להחלים מהפציעות תחילה ובנוסף, היה טוב יותר אילו הייתה לי תמיכה מספונסר כזה או אחר.

ולסיום.. איך זה מרגיש, שאיפות, חלומות??

איני יכול לתאר במילים את ההרגשה והאדרנלין שגלישת הקייט נותנת לי. השאיפות והחלומות שלי הם להמשיך לעשות את מה שאני עושה כיום למרות המוגבלות שלי, ליהנות מהספורט ולהעביר את הידע שלי הלאה.

פויל פאוור - דור זרקה ב 60 שניות

צילום:  Gonzalo Segura

פויל פאוור - דור זרקה ב 60 שניות

לינק לדף הספורט בפייסבוק של דור

https://www.facebook.com/dorzarka.page/

לינק לערוץ היו טיוב של דור

https://www.youtube.com/results?search_query=dor+zarka

לינק לחשבון האינסטגרם של דור

https://www.instagram.com/dorzarka/

 

 

Spread the love