סאפ

הסאפ ואני כדרך חיים


צילום: מלכה ניהום

סאפ

משבר גיל או סתם תחביב בשבילי זה גם וגם. לקום בשש בבוקר, להעמיס את האוטו ולהיכנס לים שכולם עוד ישנים, אין דברים כאלו !

התחלתי לחתור לפני חמש שנים בעקבות בעלי רימון גולש בנשמה וחותר סאפ  נדבקתי בחיידק שאין לו חיסון , התקדמתי לאט ובדרך הייתי צריכה לעבור מכשולים של התמודדות מול הים העומק הגלים והפחד . הצטרפתי לקובצת החתירה במועדון supaway במכמורת ומאז אני מתאמנת אצלם או לבד , המועדון הכניס לי רוח חיים חדשה ,חברים פעילויות תחרויות בהן אני מייצגת בראש מורם את המועדון .

sup i 2

בתמונה: נעמי והחברים ממועדון Supaway בתחרות האחרונה בת”א (17.10) צילום: מועדון Supaway

הסאפ נכנס אלי הביתה בתקופה שהכי הייתי צריכה אחרי לידה וחיפוש של האני שלי זהות חדשה , מצאתי את הספורט הזה כמו גלגל הצלה שאני חייבת עכשיו לתפוס אותו לפני תביעה, החתירה נותנת לי אנרגיה להמשיך את היום לחזור הביתה לילדים בראש נקי. היום אני חותרת על גלשן רייס גלשן מהיר המאפשר לי להגיע למהירויות גבוהות ולעלות דופק כמו שצריך, האימונים שלנו מתחלקים לנפח ואינטרוול כאשר נפח עובדים על לב ראה , ואינטרוול זה כוח מתפרץ  בדופק הכי מהיר שאפשר.

עד לפני שנה לא הייתי מוכנה לנסות להתקרב לגלים נעצרתי ולא יכולתי להתגבר על הפחד. היום אחרי כמה שיעורי גלים עם עמית ענבר וסאפ גלים (לא פשוט) שבעלי קנה לי מתנה, אני גולשת גלים והאנדרנלין שיוצא בכל יציאה לגל הוא מטורף . כשרוכבים על הגל מרגישים כמו ציפור שעפה מעל העננים עם חיוך שלא יורד עד שהגל ניגמר.

sup i 3.jpg

בתמונה: נעמי על הגל עם סאפ גלים, צילום: דנה ענבר

sup i 4

בתמונה: נעמי בסשן חתירה על סאפ רייס, צילום : מלכה ניהום

כשאני הולכת לאימונים או לחתירה הילדים שלי ים בן 10 עמית בת 8 וירדן בת 4 מפרגנים לי מאוד הם יודעים שאמא חוזרת מהים היא רגועה אמא זרקה את הכול בים . הבת שלי עמית גם אוהבת לחתור על הסאפ ולגלוש גלים ,הכי כיף ללמד את הילדה שלי לחתור ולגלוש ולתת לה לחוות את מה שאנחנו כל כך אוהבים .

sup i5.jpg

בתמונה: הילדים של נעמי, ים בן 10 עמית בת 8 וירדן בת 4

ביום שבת שהתקיימה אליפות תל אביב בסאפ אחרי עשרה ימים שהייתי חולה נפלה החלטה שאני הולכת להתחרות בחרתי בקטגוריית אופן נשים מגיל 30 עד 39 עמית שאלה אותי מה מקבלים בסוף התחרות סיפרתי לה על הגביע היפה שעשו והיא ביקשה שאני יביא לה אחד הביתה . הגעתי בבוקר לחוף גורדון המקצה שלי אחד לפני האחרון כך שהיה לי זמן לנוח ולצבור כוח ואז הזינוק והגלשן כבד ואני מתחילה להרגיש את המתח ואיך הגוף הולך ונדרך לקראת החתירה והאנדרנלין שעולה… ולמקומות צאו לדרך! התחלתי לחתור כמו באימון אינטרוול ארוך של 1.5 בכוח שאני לא יודעת מאיפה הבאתי אותו במצוף האחד לפני האחרון אני מתחילה להרגיש את הגב והגוף כואב אני מתיישרת קצת ומורידה את הקצב אבל לא מוותרת כי אני חייבת לבת שלי עמית, גביע. ממשיכה למצוף האחרון ונלחמת עם עוד חותרת הגענו לחוף אני מזנקת מהגלשן ונותנת ריצה לקו הסיום מתנשמת אבל מרוצה מעצמי עד הגג.

הגעתי שלישית בכל הקטגוריה וראשונה לגילאי 39 הבאתי כבוד וכמובן גביע לעמית, יש!

 

sup i6

בתמונה: נעמי ובן זוגה רימון בסיום סשן בוקר על הגלים בחוף בית ינאי

הסאפ ואני סיפור אהבה שלא הולך להיגמר בעתיד הקרוב מצפות לי עוד הרבה חוויות !

Spread the love