גלישת גלים

אוי קונטיקי שלו – ראיון עם יוסי זמיר, יו"ר ארגון גולשי הגלים בישראל לקראת תחרות ה WSL בחוף קונטיקי בנתניה.


רצינו לפתוח את השנה החדשה עם רוח חדשה שנושבת מכיוון ארגון גולשי הגלים בישראל , ליתר דיוק לאיש שעומד בראש הארגון , יוסי זמיר . יוסי איש עם חזון מעל ומעבר לכל ספק: חלם , תכנן והשקיע רבות לטובת הוצאתה לפועל של התחרות בסבב הגלישה העולמי (WSL) כאן בישראל! השבוע הגיע יוסי סוף סוף לישורת האחרונה שתתחיל ממש כאן, חוף קונטיקי בנתניה (חוף הבית שלי…) בעוד יומיים , החל מיום שבת ואילך. כתבה שהייתה אמורה להיות אישית מאוד מבחינתי עברה בנקל לאיש שעשה כמעט את הלא יאמן וגרם לעולם הגלישה לנחות חגיגית כאן בישראל . כבוד ענק, תיהנו!

yosi-zamir21בתמונה: יוסי בגל צינור בחוף נתניה. צילום: EXTREME360

קבענו להיפגש , יוסי ואני במתחם RHTHM בנתניה – חנות גלישה ובר בסמוך לה בניהולו ובעלותו של יוסי. לקח לו מספר דקות להתפנות לפגישה אחרי לא מעט טלפונים שכללו תדרוכים אחרונים לקראת תחילת התחרות בעוד כשבוע בדיוק.

yosi-zamir31בתמונה: יוסי יחד עם חבר במתחם  RHTHM בנתניה

היי יוסי , מה שלומך ? סוגרים קצוות לקראת צאת התחרות לדרכה ?

אני בסדר , הכל בשליטה . יחד עם זאת , כל נושא שעומד על הפרק וטרם נסגר מצריך את ההתייחסות והחשיבה במטרה שהכל יעמוד כשורה בנקודת הפתיחה וכך גם בהמשך התחרות כמובן.

אחרי הכל  הפקת התחרות חייבת לעמוד בסטנדרטיים הבינלאומיים של ליגת הגלישה העולמית (WSL). הליגה שולחת מטעמה נציגים שיפקחו על ביצוע הקמת מתקני התחרות ויריד הגלישה שיתקיים במקביל Surfing Bay #1 בתקופת ההמתנה ובימים בהם תתקיים התחרות. מוסיקה טובה, הופעות, השמות החמים של התעשייה, וכל מה שגולשים אוהבים…

ספר קצת על עצמך, איך הכל התחיל , מתי ואיך?

התחלתי לגלוש בגיל 8 בערך כשקונטיקי הוא חוף הבית שלי. אחד הגולשים שהיו לי מקור השראה בתחילת דרכי בסמוך למקום מגוריי הוא ציון אבירם . ציון היה ועודנו מהגולשים הבולטים בחוף בנתניה בייחוד באותה תקופה ולאורך השנים . אגב , חייב להודות שגם עבורי ציון היה כזה במים…ומחוץ להם.

יוסי נדבק ב"חיידק" והמשיך כל שנות נעוריו לגלוש , כשהחל להתקדם ולעלות שלב החל להתחרות בסבב הארצי של ארגון גולשי הגלים בישראל בסוף שנות ה 80 בתקופה בה הגלישה הייתה הדבר הקול ביותר בארץ.

yosi-zamir41בתמונה: יוסי בחוף פולג בסערת חורף. צילום: מלכה ניהום

בהמשך התגייסתי, בתקופת הצבא לא ויתרתי על התענוג והמשכתי לגלוש בכל הזדמנות שהייתה לי.

עם סיום השירות הצבאי התחלתי בהתארגנות זריזה לנסיעה לאוסטרליה יחד עם מספר חברי ילדות מהחוף. יוסי התעכב מעט עם שחרורו מצה"ל ועד שהגיע ליבשת "הקנגרו" רוב החבר'ה שלו כבר חזרו למעט חבר קרוב אחד .

יחד אתו חרשנו את היבשת, נסענו לסבבי התחרויות באוסטרליה בין היתר לKirra  שם חווינו את אווירת הסבב המקצועני לראשונה וגלשנו ללא הפסקה. עם השנים ואחרי עשייה בתחומים שונים בהם טיולי גלישה וריזורט באי ניו קלדוניה, הקמתי שני ברים בבונדאי ביץ' (אליהם הצטרף עוד אחד מאוחר יותר) אשר הפכו עם השנים למוכרים באוסטרליה ומקום מפגש לכל גולשי הסבב המקצועני כאשר הגיעו לאוסטרליה ומקום מפגש לגולשים ככלל.

איך היית מתאר בקצרה את תקופת השהייה שלך באוסטרליה?

אני אזרח אוסטרלי וכנראה שיום אחד עוד אעשה את הדרך חזרה לשם, שם נמצאים רוב חברי ושם בעצם חייתי את כל חיי הבוגרים (15 שנה).

חזרת לישראל בתום תקופה ממושכת בחו"ל, מתחילים הכל מחדש ?

כאשר חזרתי ארצה פתחתי את רשת ההלבשה  WEDGIE ומשם בעצם התחיל כל החיבור שלי ל RHYTHM  שממשיך עד עצם היום הזה כמותג הלבשה בכל הארץ וכמתחם בילוי וקניות בנתניה (קפה + בר + חנות)

yosi-zamir51בתמונה: במת השיפוט במהלך תחרות גלישה של ארגון גולשי הגלים בשנות ה 80 , חוף הילטון ת"א.

מה יש לך להגיד על ענף גלישת הגלים בארץ ?

גלישת הגלים בארץ עוברת תהליך התפתחות בריא כבר מספר שנים ואני חושב שעכשיו זה "מתפוצץ" לטובה, כתוצאה מהליך שבנינו. קייטנות ומועדוני הגלישה בארץ התפתחו ולמדו להיות סופר מקצועיים מה שרק העלה את כמויות הילדים שמגיעים אליהם ולענף מידי שנה. בחודשי הקיץ יש כ 30,000 ילדים בקייטנות הגלישה בארץ-מספר מטורף! אלה מצטרפים לכ 350,000 גולשים שכבר קיימים בארץ.

גם הסאפ עושה רק טוב לענף מאחר שמכניס קהל חדש שבשבילו הים היה מקום בילוי והיום הפך למגרש האימונים.

האם לדעתך קיים סיכוי לנוער שלנו לעלות ולהתברג בצמרת הגלישה העולמית בעתיד?

הענף יוכרז רשמית (כנראה) כספורט אולימפי כבר השנה, יש לנו המון ילדים מוכשרים שהיום פתוחים וזמינים לנסיעות לחו"ל הרבה יותר מבעבר והאמת, רק בזכות זה יש לנו סיכוי לראות יום אחד ישראלי מביא כבוד למדינה גם בענף שהאצטדיון הביתי שלו (הים התיכון) לא מספק את התנאים להצמחת אלופים.

yosi-zamir61בתמונה: יוסי וחניכי ביה"ס לגלישה בנתניה
איך אתה רואה את הארגון היום ובעתיד ?

הארגון הוא לא שלי, הוא של נחלת הכלל ואני רק כלי שמנסה לפתח אותו וכל שיפור רק מגביר את הרגשת הסיפוק אצלי. יש לי הרבה ניסיון וידע שאני מאושר לתרום לענף הגלישה בארץ.

אני מרגיש שמיציתי את עצמי בארגון הגלישה, למרות שמבחינת עשייה יש לי עוד הרבה מה לתרום, אני כרגע עובד על פרויקטים מאד גדולים שיעיפו את ענף הגלישה קדימה!

מקווה שהבאים אחרי ימשיכו את ההתפתחות הזו ויעשו רק טוב לענף.

yosi-zamir71בתמונה: תחרות גלישה בחסות חברת בילבונג. חוף הילטון ת"א , קיץ 2015 . צילום: דורון קורש

yosi-zamir81בתמונה: יוסי בתדרוך לצוות המקצועי בארגון בעת התחרות, חוף הילטון ת"א בקיץ 2015. צילום: דורון קורש

yosi-zamir91בתמונה: יוני קליין ויניב ועקנין באליפות הארץ בחוף הילטון ת"א , קיץ 2015 . צילום: דורון קורש

yosi zamir10בתמונה: (משמאל) יוסי, יוני קליין, וובקה מורליס (שני מימין) בתחרות בינלאומית עם נציגים מטורקיה ואוסטרליה

 

לסיום , מה היית מייחל לענף שיקרה בהמשך ?

מקווה שכל מי שקשור בענף הזה, ישים את כל הדעות הקדומות ו"הפוליטיקות" בצד ויתמקד באיך לתרום בעשייה אמתית ולא רק בדיבורים.

הענף הזה מוקף בהמון אנשים בעלי השפעה שיכולים לעזור-אם כל אחד מהם היה נותן קצת לקידום הענף ולא רק לקידומו האישי או לקידום העסק הפרטי שלו- הכל יהיה הרבה יותר וורוד ומתוק.

זהו המקום לציין לשבח ולהודות לכל העוסקים במלאכה – הקמת התחרות והפקתה, בארגון גולשי הגלים – הצוות המקצועי . בנוסף, לעיריית נתניה והעומדת בראשה, הגב' מרים פיירברג, מחלקת הספורט: מוטי שעיבי – מנהל אגף הספורט וניר יבלונסקי – מנהל מפעלי הספורט בעירייה, ציון שדה – מנהל החופים.

yosi zamir11בתמונה: כרזת התחרות שתתקיים במסגרת הסבב העולמי (WSL) בחוף קונטיקי בנתניה

yosi zamir12בתמונה: יוסי בחוף הבית- קונטיקי, נתניה. צילום: סטפני בן סימון Stephany ben simon

נתראה במים
Spread the love