מכה משמיים - גולש גלים נהרג מפגיעת ברק באינדונזיה חדשות

מכה משמיים – גולש גלים נהרג מפגיעת ברק באינדונזיה


כתבה מאת: גבי בולוביק I צילום: ביל סטורי

בזמן שגולש גלים לקח שיעור בחופשת הגלישה שלו, דניס אנדרה בן ה-34 הוכה מפגיעת ברק בבאלי אינדונזיה ומת במקום.

באלי, אינדונזיה. ארץ הלפטים המשובחת ביותר בעולם.

טיילתי שם חודשיים שלמים ואני יכול להעיד בכנות שמדובר בגן עדן עלי אדמות. אולם, יחד עם כל השפע שהאזור מציע (אוכל, בחורות ובעיקר גלים נדירים) יש גם עננה של פחד המרחפת מעל ראשם של המטיילים.

את אותה עננה, קשה להסביר במילים, רק מי שהיה בבאלי יוכל להזדהות עם הכתוב. כנראה שזה שילוב של מדינת עולם שלישי, לא מפותחת במיוחד בהשוואה לאחיותיה, שמתנהלת כמו נרקומן על סטרואידים.

הכל קורה שם כ"כ מהר ובאינטנסיביות. המון תיירים פוקדים את באלי מידי שנה, ממש קשה ללכת שם ברחוב, או בחוף, לאכול במסעדה או אפילו לצאת למסיבה מבלי להרגיש את הלחץ התיירותי הזה שנובע מהמון אנשים שבאים "לאכול את אינדונזיה".

הכבישים הם הדבר המסוכן ביותר בבאלי. והים, יכול להיות מסוכן גם הוא. סופר סטים שיכולים להגיע ללא הודעה מוקדמת ולשטוף את הפיק כאילו לא היה בנוסף לשינויים קיצוניים במזג האוויר – מאיימים לבטל לך את סדר היום.

את דניס בן ה-34, סערת הברקים לא עצרה

ביום ראשון בשבוע שעבר, יצא הגולש הבלגי מהווילה אותה שכר בחוף צ'אנגו כדי ללמוד לגלוש, יחד עם מדריך מקומי. עדי ראיה מספרים כי בזמן השיעור פגע בדניס ברק אדיר ש"לא הצליח להרוג אותו". לאחר זמן קצר, ברק נוסף פגע בשניהם יחד. הפגיעה השנייה הייתה כ"כ חזקה, שהעיפה את שניהם מהגלשנים תוך כדי שהרג את דניס והותיר את המדריך הצמוד שלו פצוע עם פגיעה קשה ברגלו.

קבוצה של תיירים וגולשים מקומיים נכנסו למים כדי לחלץ אותם, ולקחו אותם מיד לבית החולים הקרוב ביותר לחוף. אך זה כבר היה מאוחר מידי עבור דניס.

עד ראייה מספר למגזין INTERIA כי ניתן היה להבחין שהחזה של דניס הפך כחול כתוצאה מפגיעת הברק ורגלו של המדריך הייתה שרופה לחלוטין.

אתם מצליחים לדמיין את הזוועה? למות ממכת ברק בזמן סשן גלישה? נראה לי כמו סיפור אכזרי. כזה שאפשר לראות בסרטים או לשמוע כשמועה אשר לא ניתנת להוכחה. אך הפעם הדבר הינו אמתי. בעוד שמצבו הבריאותי של המדריך המקומי אינה ידועה, התייר הבלגי סיים את חייו בניסיון לעשות את הדבר הטהור ביותר בעולם – גלישה.

לעיתים אני נזכר במשפט: "ברק לעולם לא מכה באותו המקום פעמיים". אך זה ייתכן? שתי מכות ברק באותו הסשן? משהו פה נראה לי קצת לא הגיוני. האם המשפט מבוסס על מחקר ומדע מדויקים? נסו לספר זאת למשפחתו של דניס שנאלצה לקבור אותו בסוף השבוע האחרון.

איפשהו בתחילת שנות האלפיים, גלשתי בחורף עם כמה מהחברים שלי לחוף. הים התחיל לעלות מ'אפס  למאה' בדקות אחדות שכן בדיוק באותו הערב נכנסה לחופינו סערה חזקה. הכל היה מגניב ובאווירה חורפית. הרוח, הגשם וגם הרעמים.

בשלב מסוים הבחנו שגם ברקים מלווים בסערה הזו, וככל שהזמן עבר הם החלו להתקרב. לא דיברנו על זה מעולם, אבל כנראה ששיחקנו מין משחק מטופש של: "מי יותר גבר". כל מי שיוצא, נפסל, עד לאחרון החבורה. אגב, ניצחתי במשחק הזה. אחרי שהשתנתי בחליפה מרוב לחץ יצאתי מהמים אחרון ומסתבר שבמזל.

אז בפעם הבאה כשאתם נקלעים לסופת ברקים בזמן הסשן – בבקשה, היזהרו והישמרו לכם שם במים, הא!?

 

Spread the love