מה הקשר בין קונור מקגרגור וגלישת גלים גלישת גלים

מה הקשר בין קונור מקגרגור וגלישת גלים ?


בתמונה: יונתן פלטשר בשגרת האימונים שלו בפוארטו.

כתבה מאת: עידו דר אל

כולנו שמענו וראינו את הקרב שהתקיים הבוקר ב 7:00 שעון ישראל בין קונור מקגרגור כוכב הלחימה המשולבת ב UFC לבין פלויד מייוות'ר אלוף העולם הבלתי מנוצח עם הרקורד המדהים של 50-0 . מה שרובכם לא יודעים שיש קשר ישראלי לקרב הזה ולדעתי ישפיע לשנים רבות על האבולוציה של התנועה בגלישה לא רק בארץ אלא גם בעולם.אמנם קונור הפסיד בקרב למייוות'ר אך הוא הרשים עם יכולת הישרדות של עשרה סיבובים כשבלחימה משולבת ישנם 3 סיבובים של 3 דקות ורובם מוכרעים כבר בסיבוב ראשון או שני.
אחת הסיבות להישרדות של מקגרגור זמן רב מול פלויד באגרוף היא לא רק אימוני כושר מפרכים אלא גם שימור אנרגיה מתפרצת לאגרוף ושמירה על קצב תנועה בין חילופי המהלומות.

תקציר הקרב
http://www.msn.com/en-us/sports/watch/highlights-mayweather-wins-by-tko-in-10th/vi-AAqMiaC?ocid=spartanntp

בכדי להגיע לזה קונור התאמן עם בחור בשם עידו פורטל שבנה לו שם בינלאומי בשיטת תנועה. אני לא אכנס יותר מדי לזה אבל אציין שהרבה מהתנועות שהוא חיבר מבוססות על קפוארה שהינה אומנות לחימה ברזילאית שמוסווית בתנועות ריקוד זורמות. עידו היה קפואריסט בעברו. חשוב לציין שיש עוד הרבה אלמנטים בשיטת פורטל מעבר לקפוארה שהופכים את השיטה הזו לייחודית.עכשיו יעניין אתכם לדעת איך הגלישה קשורה לזה?

ישנה אגדה הרצליינית שמזמן פרצה את גבולות ישראל והפכה למשהו מעניין בפני עצמו.
לבחור הזה קוראים יונתן פלטשר שעזב את הבית בגיל 16 ונדד לתקופות ארוכות במסעות גלישה בעולם ובין שאר ההרפתקאות גם הספיק לכתוב ספר גלישה אוטוביוגרפי בעברית שהופץ בחנויות וזכה להצלחה. יונתן בדק את גבולות האומץ שלו מספר שנים כשחי בזיקטלה פוארטו אסקונדידו בגל החייתי הזה ועל הדרך גם התחתן עם מקומית והפך לאבא.

מה הקשר בין קונור מקגרגור וגלישת גלים

יונתן אינו גולש רגיל. הוא סקרן ואוהב ללמוד ולהתפתח הוא התנסה באקרו יוגה ושיטות תנועה שונות ומתוך עניין וסקרנות נסע לסדנת פורטל בדנמרק ישר ממקסיקו והתחבר לתורת פורטל. היום הוא אחד ממעטים שמלמדים ולומדים באופן עקבי תחת הדרכתו הישירה של פורטל.

כחלק מהשיחות שלי עם יונתן הוא מספר שהוא גולש פחות ומתעניין יותר בללמוד על הגוף ויכולות התנועה שלו. זה מזין ומשפר את הגלישה שלו לרמות חדשות של עניין וסקרנות מעבר לגלישה "סטנדרטית". אגב עידו פורטל לקח כמה שיעורי גלישה אצל יונתן בארץ –
בחוף הבית סידני עלי בהרצליה ושם הבין את הבסיס.
עכשיו נעבור לאדון בראד גרלאק שהיה מקצוען מקום שני בעולם בשנות ה 90 עם סטייל אגרסיבי וחזק לפני עלייתו של קלי סלייטר ופרש בטופ – כל זאת במטרה לטייל בעולם ולחוות תרבות של מוזיקה ודברים מעבר לגלישה עצמה. בהמשך עבר לגלישה בגלי ענק בטאו אין עם מייק פרסונס ואף זכה בפרס בתחרות ה XXL .

מה הקשר בין קונור מקגרגור וגלישת גלים

בתמונה: בראד גרלאק בגל ענק שנשבר 100 מייל מחוף קליפורניה בקורטז בנק

היום גרלאק מדריך ומלמד גולשים מקצוענים כמו קונור קופין ואחרים בשיטת WAVEQI
התורה שלו מבוססת על תרגול תנועה ביבשה וגם במים. חלק מהתורה מבוסס על טאי צ'י גם כן סוג של אומנות לחימה רכה שמהווה בחלקה בסיס לקונג פו אך אינה משתמשת בפול קונטקט.

פה נכנס חברינו יונתן פלטשר שהכיר את גרלאק כנער ישראלי בן 16 בפוארטו ומאז נפגשו עוד מספר פעמים בחוף הזה (קפיצה קטנה של שעה מדרום קליפורניה לזיקטלה)..מכאן לשם נהיו חברים.

יונתן העלה לפני שנתיים בפייסבוק סרטון מאתגר של פורטל וגרלאק התעניין בתוכן הסרטון ועל הדרך נוצר עם פלטשר דיון על שיטות והבדלים בתורות התנועה. לאחרונה בהמלצתו של יונתן, בראד גרלאק הגיע לסדנה  של עידו פורטל באוסטרליה ונהנה ללמוד ולהבין דברים חדשים, עם הפרייה הדדית בין שני המאסטרים לתנועה.
https://www.instagram.com/p/BQ-hT5OjqNR/?taken-by=portal.ido

בשנים הקרובות כל הדברים האלה יחלחלו הלאה לצמרת המקצוענים ומשם לשכבות העממיות יותר לנו הגולשים החובבים כחלק משיטות לימוד בבתי ספר לגלישה והדרכות פרטיות. חלק חשוב פה הוא שזה מאפשר למבוגרים בשנות ה 35-60 לשפר את יכולות התנועה והכוח הפנימי בגלישה, בסאפ ובכלל בחיי היום יום.

זו למעשה אבולוציה ברמה העולמית של תנועת גוף האדם שמשלבת בין העולם העתיק של אומנויות הלחימה והפיוז'ן המיושמים בלחימה המשולבת המודרנית והמחול המודרני והברייקדאנס | היפ הופ. חלק חשוב מזה נובע מהזמינות של המדיה ביוטיוב וברשתות חברתיות לשתף את התובנות האלו.

מבחינת נקודת מבט היסטורית חייב לשתף אתכם שהייתי אולי הגולש הראשון שלמד קפוארה בארץ כשעוד לא ידעו מה זה בשנות ה 90 קלטתי מהר מאוד כגולש מתחרה שיש בזה בסיס לתנועות ואימוני גלישה כשאין גלים ואחר כך עברתי לאגרוף תאילנדי ליישום כוח מתפרץ ועצמה בביצועים.

כתוצאה מכך יישמתי הרבה מהתובנות שלמדתי שם גם לחניכים גולשים שלי שאימנתי בשנים עברו. מעמדה זו אני משתף את הסיפור של פורטל, גרלאק ויונתן כסגירת מעגל שלי ואומר לכם מניסיון אישי שיש קשר ישיר בין אומנויות לחימה ריקוד מחול ופוזיציות של יוגה –
כולן נותנות בסיס והבנה על יכולות ותנועת הגוף שלנו.
אפשר לומר בביטחון שהמסע לתודעה עצמית ובדיקת גבולות הגוף האנושי מתחילות בגל הראשון שלנו וממשיכות לתוך הנפש הסקרנית שלנו.

לעולם אל תישארו רק במים – צאו ולמדו עוד תורות ודברים כי הכל חוזר בסופו של דבר לים.

אם תהיו מעוניינים במידע נוסף בנושא:

*יונתן מגיע בתקופת החגים להעברת שיעורי תנועה ותוכלו למצוא אותו בפייסבוק תחת השם jonathan Fletcher.
*לבראד גרלאק יש חשבון אינסטגרם תחת השם @bradgerlach
*שיטת עידו פורטל – די לגגל ido portal  ותקבלו המון חומר ומידע.

Spread the love

Ping- & Trackbacks

    18.09.2017 -
  • מידע - מייוות'ר - מקגרגור וענף גלישת גלים בישראל - iSea
  • […] "אמנם קונור הפסיד בקרב למייוות'ר אך הוא הרשים עם יכול… אחת הסיבות להישרדות של מקגרגור זמן רב מול פלויד באגרוף היא לא רק אימוני כושר מפרכים – אלא גם שימור אנרגיה מתפרצת לאגרוף ושמירה על קצב תנועה בין חילופי המהלומות…" […]