חדשות

צו 8: הקרב הפעם הוא על (חוף) הבית


מעגל גולשים הגדול בעולם כתמיכה במאבק להרחקת אסדת הגז לעומק הים!

 רצועת חוף אחת קטנה לחופי ארצנו רצופת אינספור מאבקים לצורך שמירה על החופים במים ומחוץ להם.. זיהום הים ע"י גורמים ציבוריים (עיריות ומועצות) ופרטיים – כרישי נדל"ן תאבי בצע ושאר מזיקים. המאבק הפעם שונה: גולשות וגולשים, אוהבי הים באשר אתם, הקרב ותוצאותיו בכף ידכם. תגיעו!

צו 8 הקרב הפעם הוא על (חוף) הביתצילום: מארק קולטון

אודות המאבק

אסדה להפרדת גז מתוכננת לקום פחות מעשרה ק"מ מחוף דור והיא תהיה בגובה של 56 מטר, עם להבה של עוד כ- 25 מטר מעל גובה האסדה, שתבער לנו מול הפרצוף.

לפי נתוני משרד לאיכות הסביבה אסדת תמר פולטת היום יותר גזים רעילים מאשר כל המפעלים המזהמים במדינה. אסדת לוויתן תהיה גדולה יותר וקרובה יותר לחוף ולכן תזהם הרבה הרבה יותר מאסדת תמר!

צו 8 הקרב הפעם הוא על (חוף) הביתצילום: אורי מגנוס

האסדה תשפוך לים ברמה היומית עד 800 קוב מי תוצר, שהם בעצם מים מהולים במתכות כבדות ברמות גבוהות בהרבה מהמותר – וזה רק 9 ק"מ ממתקני ההתפלה של חדרה.

הקונדנסט, שהוא בעצם דלק קל שמופרד מהגז הרטוב יועבר בצנרת ייעודית מהאסדה, בדרך יעבור דרך קידוחי מי תהום ויגיע לצינורות של קצא"א – כל הדרך למפעל בז"ן.

צו 8 הקרב הפעם הוא על (חוף) הביתצילום: אורי מגנוס

בעת תקלת שפך, שתקרה בהסתברות די גבוהה, הקונדנסט שיישפך לים פחות מעשרה ק"מ מהחוף יגיע לחופים בפחות מיממה – יחריב את החופים, יזהם את הים ויהרוג כל דבר חי. בנוסף יביא לסגירה של מתקני ההתפלה המהווים מקור ל 70% ממי השתייה בישראל – ובעקבות כך יביא למחסור חמור במים. לאחר אירוע שפך לא ניתן יהיה לרחוץ בים או להשתזף על חופים!

צו 8 הקרב הפעם הוא על (חוף) הבית

אירוע מעגל הגולשים

ב 22 ליוני ב 08:00 בבוקר, בחוף הדרומי של הרצליה, 800 גולשים ינסו לשבור שיא גינס למעגל גולשים הגדול בעולם. השיא כיום עומד על 511 גולשים – נשבר בחוף הנטינגטון, ארה"ב 2017.

היעד לשבירת השיא הוא ע"י 800 גולשים, כאשר על החוף יתאספו אלפים רבים לצפות במעגל ולהשתתף במחאה להרחקת האסדה לעומק הים.

הקליטה והתארגנות של המשתתפים במעגל, הכניסה למים, הסידור במעגל והיציאה תארך בין חמש לשש שעות. בזמן זה יתקיימו בחוף פעולות הסברה, מיצגים מחאתיים ומאות מתופפים אשר יתופפו על כ- 400 חביות רעל שחורות (סמל המאבק).

אנו שואפים ומאמינים שדבר האירוע, השיא גינס והמאבק, יגיעו לכל תושבי ישראל ואף לאנשים רבים ברחבי העולם.

ידוענים רבים ייקחו חלק באירוע, במעגל גולשים ועל החוף.

כלי תקשורת מובילים מכל המדיות מביעים עניין רב בפרויקט והוא יזכה לכיסוי תקשורתי רחב ומשמעותי.

צו 8 הקרב הפעם הוא על (חוף) הביתחשוב לציין כי המאבק אינו נגד הגז וגם זהו לא מאבק NIMBY (Not In My Back Yard), אלא מאבק נגד הצבת האסדה קרוב לחוף (עד 10 ק"מ מהחוף). יש פתרון אחר, פתרון טוב יותר, פתרון שנותן מענה לרוב הבעיות שיש בעת הקמת אסדה קרובה לחוף – זהו פתרון של אסדה צפה FPSO (Floating Production Storage and Offloading) – זהו פתרון שנבחר עבור המאגרים הסמוכים (כריש ותנין) ומשמש במעל מ- 90% מהמאגרים ברחבי העולם.

 

סרטון: הסבר אודות המאבק  

לינק לאתר של ארגון שומרי הבית

http://www.homelandguards.org/

הירשמו לאיוונט בפייסבוק: אחרי כשבוע כ 1100 אנשים אישרו הגעה ועוד 2000 הביעו התעניינות

https://www.facebook.com/events/249932898910458/

הכתבה נכתבה בסיוע ארגון "שומרי הבית"

 

Spread the love

Ping- & Trackbacks

    23.06.2018 -
  • צבא הים שובר שיא עולם! - getx
  • […] כבר מהדרך הבנתי שמשהו מיוחד עומד להתחולל היום, על כל רכב שני או שלישי היה גלשן גלים/סאפ/לונג שהיה בדרך לאירוע. מחזה בהחלט לא שגרתי מה עוד שהים היה “פלטה” , משמע אין גלים ויחד עם זאת כמות גדולה לכל הדעות של רכבי גולשים. כשהתקרבתי לאזור החניה, ניתן היה לראות שזה הולך להיות ממש גדול! שילוט והכוונה, עשרות מכוניות כבר היו שם לפניי וכולם מחנים ומתייצבים בסדר מופתי כמו חיילים שנקראו ל צו 8. […]