קרוזר סקייטבורד קרוזר

קרוזר (סקייטבורד)


סקייטבורד תמיד היה ותמיד יהיה משהו "קול" שכולנו רוצים לדעת לעשות, כמות האדרנלין שנשפכת לגופך כאשר אתה נוסע ברחובות וזרום ממקום למקום בשיא הסטייל "בעולם אין סופי" של תרגילים היא משהו פשוט חלומי..

לצער רוב האוכלוסייה  "החלום"  אינו פשוט ודורש הרבה מאמצים גופנים, קורדינציה של טייסים,שליטה והרבה הרבה אומץ שלא לכולנו יש.

קרוזר סקייטבורד

פה נכנס לסיפור "הקרוזר" . הקרוזר הוא בעצם סקייטבורד רגיל אבל עם גלגלים יותר גדלים ורכים בהרבה מהגלגלים הרגילים של הסקייטבורד, מטרתו העיקרית היא נסיעה ממקום למקום בקלות ונעימות בזכות גלגליו הרכים שאוחזים ברצפה ונותנים לך "זרימה" לאורך זמן בעזרת מספר דחיפות מצומצם.

גדלי הקרוזר יכולים להשתנות מקרוזר לקרוזר, ישנם קרוזרים קטנים וקלים שנוח להסתובב איתם ואפילו להכניס אותם לתיק וישנם קרוזרים גדולים וארוכים המיועדים לנסיעה במהירויות גבוהות ונסיעות למרחקים.

 

קרוזר סקייטבורד

קרוזר סקייטבורד
קרוזר סקייטבורד

 

על הקרוזר בשנים האחרונות תוכלו לראות אנשי עסקים שהחליטו להשאיר את מכוניות היוקרה שלהם, למען תחושת "צעירות", גולשים שמדמיינים את עצמם גולשים על העיר, בנות שלא יודעות ליסוע על אופניים, ובכללי אנשים שבא להם להיות קצת יותר מגניבים..

קרוזר סקייטבורד

כמו כן בשנים האחרונות חלה תופעה מאוד מגניבה של יצירת קרש לקרוזר מהקרש הישן/המשומש של הסקייטברוד תופעה זאת נקראת  DIY: DO IT YOURSELF

והיא מתבצעת ע"י ניסור הקרש הישן וחיתוכו בדרכים ובצורות שונות ומגניבות!

קרוזר סקייטבורד

עוד סוג של קרוזר הוא  "הלונגבורד"   . הלונגבורד הוא סקייטבורד ארוווך עם גלגלים גדולים וצירים שבנויים בשני קומות המאפשרים פניות חדות ונסיעה במהירות גבוה מאוד.

 

בלונגבורד יש כמה סגנונות נסיעה שונים כגון:

  • נסיעה בסלאלום – יציאה וכניסה בין מכשולים במהירות.
  • פרי רייד – (freeride) היא נסיעה בסגנון פרייסטיל, עם פוקוס על תרגילים, גראבים וסליידים מיוחדים.
  • דאון הייל – (downhill) הוא הסגנון הכי קשוח/אקסטרים של הלונגבורד והמטרה היא לרדת את ההר במהירות הגבוה ביותר!

קרוזר סקייטבורד

ישנם מותגים רבים כיום בשוק הקרוזרים: מדריד, קארבר, פני , בייקר ועוד רבים מחו"ל. כמו כן קיימים מותגים ישראלים כחול לבן באיכות גבוהה ביותר כמו שפם בורדס ועוד.

הקארבר הומצא ע"י צמד גולשים שרצו להמשיך את חווית הגלישה שלהם בימים שלא היה להם גלים, בהתחלה כמו כולם הם נסעו על סקייטבורד אבל התנועות והזרימה על הסקייטבורד היו להם שונים מהגלישה בים, אז הם חשבו על פתרון ולאחר המון ניסיונות הם הצליחו ליצור ציר מסוים שמחזיר את כיוון הנסיעה לקדימה לאחר כל פנייה שמאלה או ימינה, מצב המדמה יותר את הגלישה בים ונותן לך את האפשרות להמשיך באותו חוויה ברחוב על המדרכות ואפילו לשפר את יכולות הגלישה שלך.

לסיכום,  הדבר הנפלא ביותר בקרוזר הוא הקלות והנוחות "היחסית" שבה הוא נותן לנו להרגיש את כל הכיף והסטייל עם קצת פחות סיכונים ומאמצים.לכו ליסוע…

 
 

 

Spread the love