Wake Board

גאווה ישראלית: יש אליפות!!


צילום: אלכס גרינשהופן Alexander Greenshpun

אליפות אירופה בגלישת וויקבורד התקיימה לאחרונה בתל אביב. התחרו בה כ 150 גולשים מ 25 מדינות שהגיעו במיוחד בכדי להתחרות על התואר שהלך בסופו של דבר למי שידע לשלב המון סטייל בין תרגילי האוויר והאובסטיקלס (רמפות וסליידרים) בצורה הכי מעניינת שאפשר לדמיין…

אחרי כמה ימי תחרויות, עשרות מקצים ואינספור רגעים מכריעים התברר (למי שלא ידע עד עכשיו) שגולשי הוויקבורד שלנו יודעים איך לזוז ואיך לטפס על הפודיום . קצת אחרי התחרות ישבתי עם גיא פירר שהעלה משמעותית את כמות המדליות שנשארו בישראל ושאלתי את הילד בן ה 19 שניצח את קטגורית הנוער (עד גילאי 20) ואת קטגוריות הבוגרים, שאלות על העולם שבו הוא חי, עולם הווייקבורד. אז הנה החלק המעניין:

תכלס גיא, למה אתה גולש ?

וויקבורד זה חלק מהחיים שלי והאהבה הכי גדולה שלי, אני חי בשביל זה וכשאני יורד למים זה ממלא לי את כל החסר, נותן לי הרגשת שקט וניתוק, למרות כל האדרנלין אני הרבה יותר רגוע אחרי סשן וזה מנקה לי את הראש.

בשביל הקוראים, ספר כמה שנים אתה גולש וויקבורד ומתחרה?

אני גולש 9 שנים מתוכם 3 שנים בסירה, ככה התחלתי ומשם המשכתי לכבל שנמצא בפארק דרום בתל אביב. בארבעת השנים האחרונות אני מתחרה בחו"ל גם בפארקים כמו זה שיש לנו בארץ וגם בסירות.

מתי עלית בפעם הראשונה על פודיום בתחרות בינלאומית ? 2012 אליפות אירופה בסירות, השתתפתי בקטגוריה עד גילאי 16 וסיימתי במקום שני. זאת הייתה התחרות הראשונה בתחום וזה פתח לי את התיאבון לעוד. זה נתן לי מוטיבציה לרצות להגיע למקום הראשון שנה אחרי.

מה הכי מושך אותך בוויקבורד?

אני אוהב את הוויקבורד בגלל שהכול מאוד דינמי במיוחד עכשיו כשאפשר לעשות תרגילי אוויר ולעלות גבוה לשמים ובאותו מסלול לשלב את זה עם רמפות וסליידרים (דומה למעקה ברזל ורמפות מעולם הסקייטבורד).

איך אתה מסכם את אליפות אירופה ?

השנה בפעם הראשונה פיצלו את התחרות לנוער ולבוגרים מה שנתן לי את האפשרות להתחרות בשתי הקטגוריות. השגתי את המטרה שהצבתי לעצמי בתחילת השנה וזה מאוד משמח אותי. האירוע היה מאוד גדול עם הרבה אנשים והגולשים הבינלאומיים מאוד נהנו. בכמה מילים, אירוע ברמה בינלאומית במגרש הביתי !

גאווה ישראלית
%d7%92%d7%90%d7%95%d7%95%d7%94-%d7%99%d7%a9%d7%a8%d7%90%d7%9c%d7%99%d7%aa-%d7%99%d7%a9-%d7%90%d7%9c%d7%99%d7%a4%d7%95%d7%aa-3

גאווה ישראליתצילומים: אלכס גרינשהופן Alexander Greenshpun

אז איך זה מרגיש להיות אלוף אירופה גם לנוער וגם לבוגרים?

זה הרגיש ממש טוב עד הערב. שניה אחרי ירידת המתח וההבנה שניצחתי את שתי הקטגוריות הבנתי שצריך להמשיך הלאה לתחרות הבאה ובאותה רגע ההרגשה הזאת הפכה להיות עוד מדליה בארון ולעוד חלק מהחיים שלי כספורטאי שמעונין להמשיך להצליח.

 

צילום: אלכס גרינשהופן Alexander Greenshpun

יש תחרות קרובה באופק, מה הציפיות והמטרות מאליפות העולם?

אנחנו טסים ב 29 לאוקטובר למקסיקו לכבל באזור מקסיקו סיטי והתחרות מתחילה ב 7.11 כך שיהיה לנו זמן להתאמן. בגדול אין ציפיות, יש מטרה והמטרה היא תמיד לסיים ראשון, גם בתחרות הזאת אני מתחרה בנוער ובבוגרים וחשוב לי להגיע הכי גבוה שאפשר, תרתי משמע!!

אוקי אז מה יותר, תרגילי אוויר או אובסטיקלס ?

אין פה יותר או פחות אתה לוקח את הגלישה שלך לאיפה שמתחשק לך. בסשן אחד אפשר לתת גם את זה וגם את זה וליהנות משתי העולמות. מבחינת השיפוט נותנים התייחסות גם לתרגילי אוויר וגם לאובסטיקלס. אני מרגיש טוב בתרגילי האוויר אבל היום כשנכנסו הרבה יותר סליידרים לעולם הוויקבורד,  אפשר לתת ביטוי לצד היצירתי ולגוון. היום אני יכול להגיד לך שאני מתחבר לצד הזה קצת יותר.

תגיד, לדעתך העובדה שאתם מתאמנים במסגרת מסודרת עם נבחרת עוזר לך ודוחף אותך קדימה?

כשאתה גולש במסגרת כזאת, במיוחד בארץ שיש רק כבל אחד זה מייצר אווירה מאוד טובה עם רצון מאוד חזק לדחוף קדימה, כולנו חברים וכולנו רוצים להמשיך לדחוף את הגבולות. כשאנחנו מאוחדים ומתאמנים בצורה רצינית ביחד הסביבה רואה את זה ויודעת להעריך, דוגמא טובה לכך היא שחודשים לפני אליפות אירופה הקצו לנו שעות סגורות בכבל לאימוני נבחרת מה שלדעתי דחף אותנו להצליח בתחרות.

עכשיו ספר לנו קצת על מי שתומך באהבה הכי גדולה שלך?

אז קודם כל עמותת "אילת" שנותנת את המעטפת ביחד עם איגוד סקי המים בישראל,  lake tlv , .  ronix , stream yacht  ,blue wake ,zaros

העזרה והתמיכה שאני מקבל מהם עוזרת לי להגשים את עצמי ואני יודע שבלעדיהם הרבה לא היה אפשרי ומעריך זאת מאוד.                           כמובן שהדבר הכי חשוב פה – אימא ואבא שלי שתומכים בי מהרגע הראשון ועוטפים אותי באהבה, תמיכה וחום שמאפשרים לי לחיות את החיים שאני רוצה בשבילי. בלעדיהם לא הייתי מגיע רחוק!

גאווה ישראלית
גאווה ישראלית

 

צילום: אלכס גרינשהופן Alexander Greenshpun

ועכשיו בוא נתן למילים לנוח לרגע ונראה את סיכום אליפות אירופה
Spread the love