tlv-open-sup-race סאפ

אליפות תל אביב הפתוחה בסאפ TLV open – sup race


צילום: ליאור גולדשטיין

בשבת האחרונה (8.10.16) התקיימה אליפות תל אביב הפתוחה בסאפ. הגעתי כשהתעוררתי וכשחציתי את בן יהודה לכיוון המדרגות של גורדון התחלתי לדמיין בראש איך יראה החוף שידע כל כך הרבה אירועים ותחרויות שונות לאורך השנים…

כמה דקות עברו ואז שמעתי את המוזיקה על רקע הים שהתערבבה די מהר עם כמות החותרים שצבעה את החוף.

קצת לפני שסיימתי את המדרגות הספקתי לסרוק במבט חטוף את האוהלים של נותני החסויות שנפרסו בחוף עם מגוון החברות המובילות בתחום. הם חלקו טעימת התנסות למשתתפים מהדגמים שיש ומאלה שעוד יהיו. המוזיקה כאמור התנגנה, בירה קורונה נמזגה ונלגמה, והאווירה בחוף גרמה למתבונן להבין שמארגני התחרות – חברת "ימית" , מרוצים מהתוצאה.

tlv-open-sup-race

tlv-open-sup-raceצילומים: ליאור גולדשטיין

יובל בוצר שתפקד על המיקרופון ביום התחרות ונמנה עם צוות המארגנים, יום אחרי התחרות סיפר: "הייתה תחרות מוצלחת, כל שנה אנחנו מצליחים לשפר את התחרות מבחינה מקצועית, כמו כן לשפר את המבנה וההתנהלות של כלל האירוע. אלה שתי המטרות העיקריות שלנו ואני מרגיש שגם השנה עמדנו בהן. בנוסף, היה לנו מזג אוויר מעולה שתרם מאוד לחתירה עצמה, אנשים סיימו עם הלשון בחוץ בגלל שהצליחו לתת 100 אחוז מעצמם".

tlv-open-sup-race

צילום: ליאור גולדשטיין

לתחרות נרשמו כ 200 חותרים שהתפרסו על פני מספר קטגוריות שונות. יובל שמכיר את הענף מההתחלה מציין שלמרות הכמות המרשימה, לדעתו בהמשך המספרים עוד יעלו. "מצד אחד אני מרגיש שענף הרייס נמצא בקיבעון מסוים, אנשים הגיעו למיצוי בתחום ה"עלית" מכיוון שהרמה עלתה בצורה משמעותית כשבאותה נשימה, קטגוריות כמו ה open גדלו מתחרות לתחרות. אני מאמין שבעתיד נראה מעבר של חותרים בין הקטגוריות וזה רק יוסיף עוד צבע לענף הצעיר שעדין נמצא בתהליכי התעבות".

כשיובל מדבר על ההתעבות הוא מתכוון לכך שהענף הגיע לשלב שבו הוא גדול מספיק כדי שיהיה לו אימא ואבא בדמות גוף מקצועי שיוכל לקחת אותו קדימה אל השלב הבא…השלב הבינלאומי. כבר היום יש לנו בו ייצוג מרשים מצד אלה שמעוניינים להמשיך ולהתפתח. בעבר איגוד השייט נכנס לתמונה וניסה לקחת תחת חסותו את הענף שמושך תשומת לב ומגיע עם כמות משמעותית של אנשים שנהנים ממנו אבל אחרי אולימפיאדת ריו כשנפלה ההחלטה הרשמית להכניס את גלישת הגלים לאולימפיאדה, דברים השתנו ו ISA (ארגון גולשי הגלים בישראל) קיבל את המושכות גם על ענף הסאפ.

tlv-open-sup-race
tlv-open-sup-race

צילומים: ליאור גולדשטיין

בתחרות האחרונה בגורדון היה שיתוף פעולה בין מארגני התחרות לבין ארגון ISA  הישראלי, לכל מי שעבר באוהל ההרשמה התאפשר לראות את זה. זה היה שיתוף פעולה מאוד טכני ומצומצם אבל לחלוטין נתן תוקף להחלטה מריו.

ISA  נכנס למגרש הסאפ ועכשיו השאלה היא מה הם יעשו באותו מגרש ?  האם יתנו לספורטאים את הכלים לצאת ולכבוש גבולות חדשים ובינלאומיים או שלחילופין זאת רק עוד החלטה פוליטית שתשאיר את הענף באותו הלופ ??

אחרי הכל, יש אליפות עולם באופק ואני לא מדבר על זאת שהתרחשה באזורס לפני כמה שבועות ובה ראינו ייצוג משמעותי של גולשי גלים מהנוער הישראלי.

אני מדבר על זאת שתתחיל ב 12.11 באיי פיג'י – אליפות העולם בגלישת סאפ שתכלול 4 מקצים שונים: גלישת סאפ , סאפ race טכני, סאפ race לונג דיסטנס ופאדל רייס טכני.

זמנים מעניינים עוברים על הספורט הצעיר ויהיה הכיוון אשר יהיה אני רק מקווה שהוא יוביל את עולם הסאפ צעד נוסף קדימה. אני יודע שכל עוד אנשים כמו יובל נמצאים בתחום, מוציאים לאוויר העולם תחרויות כאלה ומדברים על הרצון לעלות את הרף משנה לשנה, לקדם את הענף ולהביא אותו עד למצב של עבודה בנבחרת מסודרת – דברים ימשיכו להתקדם בכיוון הנכון.

זה עוד אחד מהדברים המעצבנים האלה ש"רק הזמן יגיד", אבל למזלנו הזמן עובד לטובתנו! בסוף חודש אוקטובר תתקיים בקיבוץ נחשולים עוד תחרות סאפ – אליפות ישראל של איגוד השייט (ונחשולים הפתוחה) סאפ 2016.

המשך יבוא…בהצלחה!

tlv-open-sup-race


 

Spread the love