לימוד והדרכה

לפעמים הים שקט ואין גלים…כיצד לשמור על כושר גם כשאין גלים ?


כיצד להתאמן לגלישת גלים , לוויקברוד ולוייקסרף כל יום מבלי  לגלוש כל יום ….

נשמע מוזר הא ?? כחלק משיטות האימון בעיקר לוויקברוד ולסקי מים וגם לוויק סרף וגלישת גלים , פותחו בעולם  מספר שיטות אשר לא ממש מצריכות להירטב או להיכנס למים בכלל , קבלו והכירו ….

אינדו בורד indo board

אינדו בורד הוא מתקן פשוט חכם ומדהים אשר עובד על הקואורדינציה ושוויי המשקל שלנו בצורה מופלאה . המתקן  בנוי משני חלקים : גליל ומשטח עץ מיוחד ….כאשר את משטח העץ מניחים על הגליל ומנסים לשמור על שווי המשקל באמצע ולא לתת למשטח העץ לגעת ברצפה ..

חייב לציין שלמראית עין זה נראה פשוט ונחמד אבל לא כך הדבר . רוצים להתחיל עם עזרה או תמיכה של מישהו שעומד מלפנים ולמצוא את שוויי המשקל לאט לאט , רק לאחר מכן לנסות לבד !

למתחילים עדיף קרקע  רכה כמו דשא או שטיח ובכך הגליל מסתובב יותר לאט על המשטח וזה מקל על הלמידה . לאחר מכן ניתן לשלב תרגילים כמו 180 ,כמו לעמוד על רגל אחת וכמו לסובב את המגלש או לבצע קפיצות .

אני מבטיח לכם שהמתקן משעשע ומדליק ולאחר מספר דקות תרגישו טוב טוב את שרירי התאומים והארבע ראשי …מומלץ בחום ונמצא בשימוש יומיומי בבית הספר לסקי מים  .

ניתן כמובן לבנות לבד אך לשים לב להכין מעצורים בתחתית המגלש בכדי להקטין את הנפילות ….

מגיל  8 ומעלה לשימוש באחריות ובסיכון המשתמש !!

סרטון הדגמה : מה ניתן לעשות עם האינדובורד…כל מה שתרצו (כמעט) , 50 תרגילים… http://indoboard.com

50 Indos Indoboard tricks

בסרטון הבא , יש מדריך המסביר באמצעות מכשיר דומה לאינדו בורד : גופבורד , צעדים ראשונים בגלישת גלים , מומלץ !

Surfing Pop Up Training on a GoofBoard


מגלש וייקטרמפולינה ..

לפעמים הים שקט ואין גלים 2

מגלש מיוחד הבנוי לאימוני וייקבורד על טרמפולינה ..למגלש יש נעליים כמו לוויקבורד והוא עם קצוות מוגנים בכדי לא לגרום לנזק ברשת הטרמפולינה . מאוד מאוד דומה למגלש וויקבורד בהתנהלות שלו ובשמירה על אחיזת הרגליים . עדיף לקשור חבל וידית סקי  לאחד העמודים בצד ואז ולתרגל  תרגילי 180 ,360 קפיצות ,אחיזות במגלש ,סלטות וכדומה , כמו כן דרך נפלאה להתאמן על יבש ולחסוך שעות רבות ויקרות של פעילות בסירה ונפילות כואבות במים . עובד נפלא על שרירי הרגליים והבטן ובכלל על שוויי המשקל של המתאמן . מבטיח לכם אימון כיפי מרגש אקסטרימי ואירובי !

למתאמני הפליפים  והסלטות למיניהם יש להצטייד  בקסדה !!!

לפעמים הים שקט ואין גלים 3

 

לפעמים הים שקט ואין גלים 4

ולסיום אני רוצה להכיר לכם תחום ימי חדש שכבש את הכינרת בשנים האחרונות….גלישת גלים !!!!

אני יודע שזה נשמע לכם מוזר אבל כן ניתן לגלוש גלים בכינרת ….wake surf

 

לפעמים הים שקט ואין גלים 5

כחלק מסדנאות הסקי מים שאנו עורכים בכינרת , נתקלנו בחודשי הקיץ לא מעט בבעיות של רוח מערבית מוקדמת אשר גורמת לנו להעלות את הסירה חזרה ליבשה , אבל לשמחתנו במצב כזה היום לא נגמר ומצאנו פיתרון הולם להמשך הסדנא במים גם בשעות אחר הצהריים . בחלקה המזרחי של הכינרת בחוף סוסיתא הצמוד לעין גב עולים ונשברים בצמוד לחוף הגלים של הרוח המערבית גלשני לימוד , חוף חולי ,וגלים יוצרים רק דבר אחד …..גולשי גלים. נתראה במים 🙂

כותב הפוסט הוא : ליאור אליהו , בעלים של בית הספר לסקי מים wake up ski school. מבכירי גולשי הוויקבורד בישראל, מאמן נבחרת ישראל בעבר ואלוף ישראל בתחום במשך מספר שנים.

Spread the love