ים

״הולי טולדו? מצטער, לא מתלהב…״


טוב, אני בטוח שמה שאני הולך לכתוב עכשיו לא יקבל הרבה אהדה. אבל זה מה יש, לא מתלהב מהבחור הברזילאי שמבלה את רוב זמנו באויר ולא על הגל. נכון, הוא וירטואוז לא נורמאלי, אתלט בחסד עליון, פריק של הטבע, המוקד של ה-Brazilian Storm אבל מה לעשות.. בשבילי גלישה זה להיות יותר על הגל מאשר באויר. ה-Bottom Turn של קלי מלהיב אותי הרבה יותר, הקאט בק של ג'ון ג'ון או פאנניג עושה לי יותר צמרמורת מאשר ההמראות של טולדו.

כולנו רואים את מה שקורה בענף הגלישה הברזילאי. כמובן שגם ה-WSL רואה את זה. ובעיקר רואה את ה-$$$ שהסערה הברזילאית מביאה איתה. בשבילי, ענף הגלישה הוא עניין רומנטי והייתי רוצה שההתפתחות שלו תשאר על המסלול הרומנטי. ים, שמיים, שמש, שקיעות מרהיבות, הליכה על החוף עם הגלשן ביד, חברים, מוסיקה טובה ובעיקר המון המון שעות בים בניסיון לתפוס את הגל המושלם שלי באותו הסשן.
אני לרגע לא ממעיט באהדה של הברזילאים לענף המדהים הזה, אני גם לא מנכס אותו רק לתחושות רומנטיות שהוא אמור לייצר. אבל תודו שיש משהו מסחרי ומכאני בתימרונים האוויריים של טולדו שבאים אחד אחרי השני. בניסיון לעשות עוד אריאל ועוד אריאל על גל של 1.5 ft. ובשעגות הקהל על החוף אחרי עוד זמן אויר כזה.
אני, היית מעדיף שטולדו ישלב קצת יותר תימרונים קלאסיים על הגלים שהוא שוחט, יתן איזה אריאל אחד בטעם ויגרום לי להסתכל על הגלישה שלו ולהבין שזו לא מוטציה של הגלישה הקלאסית אלא אבולוציה. עם זה אני מוכן לחיות.
תראו את הוידאו הזה ותגידו לי שזה לא מרגש אתכם יותר מאשר עוד זמן אויר טכני עם פילפה טולדו…

כותב הפוסט : ליאור זמיר , מנהל המדיה של ISA ארגון גולשי הגלים בישראל 

Spread the love