סוקולוב התחרות שיא השלמות חדשות

סוקולוב : התחרות ,שיא השלמות


בתמונה: שי ביידא / צילום: יעקב מדר

REEF Up North Nahariya #1 2017 from ISA on Vimeo.

סרטון התחרות / צילום: נועם אשל

בשבוע שעבר התקיימה התחרות הראשונה בסבב הגלישה הישראלי בחוף סוקולוב בנהריה. כמה ימים לפני התקשר אלי דביר הילל, אחד ממארגני התחרות ושאל אותי אם אני יכול להגיע ולקריין את התחרות, הוא אמר את המילים ותוך כדי שהוא דיבר רצה לי בראש ובהילוך מאוד איטי תמונה שצילמתי עם העיניים שלי מאחד הצינורות שביקרתי בהם בתחרות הקודמת שהייתה שם. היא רצה לה ואני רצתי עם עצמי עד שהגעתי למסקנה שאשמח לקריין את התחרות הזאת. אני סוחב איתי כבר תקופה פציעה בברך שמחלימה יפה וכנראה שיהיה חכם שלא לעצור את ההתקדמות הזאת ביום ארוך של גלישה. אז אמרתי לדביר כן תוך כדי שאני מבטיח לעצמי שאגיע מספיק מוקדם כדי לגלוש סשן שירגיע אותי בזמן שאראה את הגולשים הטובים בארץ נכנסים ויוצאים מצינורות איכותיים.

סוקולוב התחרות שיא השלמות

בתמונה: אחד מהצינורות המושלמים ביום התחרות בחוף סוקולוב/ צילום: יעקב מדר

הגעתי בזמן ולבשתי את החליפה תוך כדי שאני מסתכל על ים ענק, סוואל שהגיע מהעומק והתמלא בלילה שבין שלישי לרביעי. נכנסתי למים והגולש הראשון שפגשתי היה משה פרץ, אחד מהגולשים שגורמים לכל דבר להיות אפשרי. דיברנו קצת על הים ושנייה אחרי שהוא קדח צינור משמעותי הוא אמר לי שאלה הימים שהוא הכי אוהב, כאלה שבהם הכול משתנה ומאוד דינמי, ימים שבהם כל גל יכול להיות גם הצינור הכי שמן ואכזרי שקיים ומצד שני גם יכול להיות הגל הכי סגור ולא סלחני שיש בעולם, בקיצור ים של הגרלות.

סוקולוב התחרות שיא השלמות

בתמונה: גולש בצינור מושלם / צילום: יעקב מדר
לקחתי כמה גלים ויצאתי החוצה שנייה אחרי ששמעתי את בן צרפתי מודיע לכולם שהמקצה הראשון עומד להתחיל. זה בדיוק הזמן לציין את זה שכל מי שהיה במים נעתר לבקשה והשאיר את הפיק נקי למתחרים. המקצים התחילו לזרום ולאט לאט אבל במהירות עוד ועוד אנשים יצאו מתוך צינורות עבים כמו שרק סוקולוב יודע לייצר. האווירה בחוף הייתה מדהימה, ילדים מבתי הספר הסמוכים הגיעו בליווי המורים שלהם לראות את התחרות והטיילת של חוף סוקולוב נצבעה באנשים יפים, גולשים, מתחרים וצופים שזכו לראות את הים הכבד הזה מספק את הסחורה.

סוקולוב התחרות שיא השלמות

בתמונה: דודו ביטון / צילום: יעקב מדר

חלק מאוד גדול מהמתחרים לאורך השלבים השונים של התחרות הצליח לתפוס רגעים בתוך הצינור אבל מבין כולם זכור לי גל אחד עם צינור ענק של טל אסייג שגרם לכולם לעמוד על הרגליים

סוקולוב התחרות שיא השלמות

בתמונה: טל אסייג / צילום: יעקב מדר
ועוד גל של משה פרץ שהעביר צמרמורת קלה בכל מי שראה אותו וגם גרם לשופטים לתת לו ציון מושלם של 10 נקודות.

סוקולוב התחרות שיא השלמות

בתמונה: משה פרץ / צילום: יעקב מדר

מקצי השמינית והרבע עברו די מהר למרות שכל מקצה לקח 20 דקות ובמקביל בחלק הצפוני של החוף רצו מקצי הנוער. מכאן אשמח לקחת אתכם ישר למקצה הגמר בו נפגשו שבי אבידן, וובקה מרליס, דודו ביטון ועדי גלוסקא. לאורך היום תנאי הים השתנו מקצה לקצה כשהרוח עלתה ושינתה כיוון וכתוצאה מכך גם הפיק זז ממקום למקום. הגלדיאטורים שהגיעו לגמר סיפקו לצופים גמר מותח, הצליחו לגרד צינורות בתנאים מאתגרים מאוד ולתת ביצועים חזקים על הגלים של השבירה הסלעית הזאת.

סוקולוב התחרות שיא השלמות

בתמונה: הפיינלסטים (משמאל) עדי גלוסקא, שבי אבידן, וובקה מרליס ודודו ביטון / צילום: יעקב מדר

בסיומו של גמר מותח היה זה עדי גלוסקא שהתעלה מעל כולם וניצח את התחרות. אני יודע שהתחרות הזאת מאוד חשובה לו ושנייה אחרי כשהיינו על הפודיום והכרזתי עליו כמנצח הוא ביקש את המיקרופון כדי להגיד כמה מילים שנגעו בכולם, מילים שחיזקו בי את הטענה שמאחורי הספורטאי הדגול הזה ומאחורי תדמית הגולש הרדיקלי והחד הזה נמצאת נפש מדהימה שמבינה כל כך הרבה ויודעת להעריך את הרגע שבה היא נמצאת.

סוקולוב התחרות שיא השלמות

 

סוקולוב התחרות שיא השלמות

בתמונה: עדי גלוסקא הזוכה במקום הראשון בבוגרים יחד עם כפיר מדר, ממארגני התחרות / צילום: יעקב מדר
התחרות הגיעה לסיומה והיא השאירה בי טעם חזק לעוד הרבה מהגלישה הישראלית, זה היה באמת יום חג לענף הגלישה וכרגע כל העיניים מסתכלות להמשך, חלק מהמתחרים מתכוננים כבר לתחרות הWSL בנתניה וכמוהם גם אני. אבל בנוסף לזה אני גם מאוד מצפה לראות לאיפה הסבב הישראלי יפנה, איזה עוד תחרויות יהיו השנה ומעבר לכול אני הכי מצפה לשנה הבאה בסוקולוב !

תודה לכל העוסקים במלאכה…

צלם סטילס: יעקב מדר Jacob Madar-photographer

https://www.facebook.com/jacob.madarphotographer?fref=ts

צלם וידאו: נועם אשל Noam Eshel

https://www.facebook.com/noameshe1?fref=ts

כפיר מדר , חנות גלישה סוואל swell נהריה Swell Kfir Madar

https://www.facebook.com/kmadar1

ISA – ארגון גולשי הגלים בישראל

https://www.facebook.com/groups/119803554697061/?fref=ts
Spread the love