גלישת גלים

מופע חימום של שבת בבוקר : אירוע הפתיחה של תחרות גלישת הגלים הבינלאומית SEAT PRO NETANYA


צילומים: דורון כורש ואורי ריכטר RLP

חשבתם שרק בפורטוגל ובברזיל יש אלפי צופים על החוף?
אז אתמול, עם פתיחת תקופת ההמתנה של אירוע ה-WSL הראשון בישראל, ה-SEAT PRO Netanya by Billabong,  בשבת שטופת שמש ומזג אוויר מושלם שרק הארץ שלנו יכולה לספק בחורף, עם גלים בגובה ירך-ברך, בנתניה, הצטרפנו רשמית למעגל המעריצים של הסבב המקצועני בעולם!

pro-netanya2

pro-netanya3

pro-netanya4צילומים: דורון כורש

אלפי צופים ובני משפחותיהם באו לראות את יריד האקספו הראשון בארץ של היבואנים ויצרני ציוד גלישה  – ה-Surfing Bay#1 , וכבונוס קיבלו מופע נדיר.

עם ידיעה שבהמשך השבוע אנחנו אמורים לקבל גל הרבה יותר מתאים לתחרות, והרצון לנצל את היום המדהים הזה, החליט ארגון גולשי הגלים ביחד עם ה-WSL להריץ את ה- Air Merrick GoPro Expression Sessions ולתת לקהל הרב שהגיע את השואו המבוקש.

הרעיון בתחרות הוא לתת למקצוענים יותר חופש והזדמנות לתת את הביצוע הטוב ביותר עם עדיפות ל-אייר גיים שלהם. והם נתנו הופעה של הבלתי אפשרי בגלי המיקרו האלה.
הם התעופפו עם מהירויות אדירות ועם כוח מתפרץ לאיירים וסנאפים עם טייל סליידים.
בלטו בביצועים סטיבן סוויאר מדרום אפריקה, מהימנה בראיי גולש צרפתי מטהיטי, והברזילאי השוחט פדרו הנריקה שמרוב התלהבות קיבל פסילה על אגרסיביות במים.

וכמובן, שההתרגשות היתה מושלמת שראינו את הגולשים הישראלים עם הלוגו של ה-WSL על הג'רזי שלהם. מהישראלים בלטו במיוחד יוני קליין שנתן הופעה טובה מאד וגם וובקה מרליס שהיה רחוק גל אחד מלהעפיל לשלב הבא.
נראה כי המתחרים הישראלים בכושר טוב ויש מצב שיפתיעו כמה מהאורחים שלנו.

קיימנו היום את רבעי וחצאי הגמר. הגמר ימתין לשלבים המתקדמים של התחרות במשך השבוע.

במקור ה-expression Session  הזה תוכנן לתחרות של מקצה אחד אבל הודות לחשיבה זריזה וניצול מקסימלי של תנאי השטח, הוחלט להריץ סשן בכמה מקצים להנאת הקהל.
pro-netanya5

pro-netanya6

pro-netanya7

צילומים: אורי ריכטר RLP

כיף לציין שהכל רץ חלק. חלוקת לייקרות, הפעלת מערכת כריזה למתחרים לפי תורם וניהול צוות השיפוט עם הניקוד הדיגיטלי באייפדים אישיים לכל שופט ופידבק של השופט הראשי
כאשר תוך כדי השופטים המקומיים שלנו עברו סשן הכשרה והשתלמות זריזה לצבירת נסיון לתחרויות בארץ.
אנשים, אין מילים אחרות לתאר את זה מאשר אירוע היסטורי וכל זאת אינו אלא רק מופע החימום לאירוע המרכזי שיחל כנראה בהמשך השבוע לאחר הסערה הקרובה שבאה עלינו – התחרות עצמה של ה-WSL.

pro-netanya8צילום: דורון כורש
מדהים לחשוב שאם זה מה שראינו בסרטונים והתמונות שעלו ברשת בים הנמוך הזה,
מה יקרה כשהגלים האמיתיים יגיעו בכל הכוח בהמשך השבוע.
מעבר לכל, הדבר החשוב ביותר הוא שקהל רחב נחשף לגוד ווייבס של תרבות הגלישה, הגולשים, ה-Surfing Bay  והופעות נהדרות של אלישע בנאי וארבעים השודדים ובאוהד ריין.
אפשר לומר בהחלט שקורה כאן אירוע היסטורי מוצלח ביותר עם חשיפה בינלאומית לישראל הקטנה שלנו.
אנו מאחלים כאן בהצלחה לכל המתחרים הישראלים שיראו מה הגולש הישראלי יודע לעשות על הגל שלו ובכבוד נגד האורחים המקצוענים מחוץ לארץ.
אלוהה לכולם!!

הכתבה נעשתה בשיתוף עם ארגון גולשי הגלים בישראל ISA
Spread the love