SEAT PRO NETANYA REEF חדשות

SEAT- PRO NETANYA – REEF סיקור היום הראשון לתחרות: טבח המוני בגלגלונים


פרו נתניה

כתבה מאת: עידו דר אל / צילומים: יעקב מדר.

באור ראשון קמתי והבטתי במצלמות נראה פלטה כזה בקושי גל.
נוסעים לנתניה ומתפללים שלא יבטלו. השעה 8 – יוצאת קריאה: מריצים תחרות. על החוף הפתעה, מתברר שאדון (חוף) קונטיקי סידר מדף חול כל כך יפה ורדוד שכל פולס חלש של גל הפך לקירות שהתגלגלו ימינה ושמאלה בגובה מותן, אבל בהחלט גל לביצועים.

התחילו עם נשים סיבוב ראשון שממנו רומי גולן ונועה ליליאור הצליחו להעפיל לסיבוב 2 מול מקצועניות אחרות כשבו כבר מדורגת ענת ליליאור, עקב הצלחתה בתחרויות קודמות.

ואז עברנו לגברים, צוות התחרות הריצו יום שלם  16 מקצים של 20 דקות. חלק מהצופים שקיטרו על החוף או בתגובות באינטרנט שנה שעברה יש לי תשובה בשבילכם: הרמה הישראלית עלתה ואתה גם המוכנות המנטלית לתנאים האלה.

בשנה שעברה כולם היו מופתעים שבכלל הריצו בתנאים כמו היום אבל כשהנשים והגברים שבאו מאירופה ומהארצות האחרות התחילו לגלוש במים ההפתעה הייתה גדולה. המהירות והכוח שבה גלשו על כלום גלים עוררה את ההבנה במתחרים הישראלים שאין דבר כזה לא גליש אלא עבודת כושר והתאמת ציוד נכון לתנאים.

התרומה של התחרות מ 2016 ניכרה היטב היום בגרסת 2017 כשישראלי אחר ישראלי נאבקו על כל גל וסחטו כל תנועה וטיפת מים מהגלגלונים ועלו צמודים למתחרים אירופאים או ניצחו אותם.

וובקה מרליס הגיע מצוחצח מקרבות בסרי לנקה ששם לקח מקום 2 בתחרות מקומית, אביב ועקנין שלחץ ברגע האחרון של המקצה והפיל מתחרה אירופאי. גלוסקא עדי זקן המתחרים בן 43 (!) בחודש הבא ומזכיר לכם שניצח את התחרות שהתקיימה בסוקולוב נהריה ממש לפני שבועיים, גיל קרן נתן את הביצוע של היום אייר רברס עגול ונקי שהקנה לו ניקוד גבוה מאד עבור ביצוע אחד בלבד שהיה 6.17 מכל השופטים. אל תשכחו זו תחרות מקצוענית לא הסבב הישראלי – כבוד.

SEAT PRO NETANYA REEF

SEAT PRO NETANYA REEF

מהדרום ייצגו האשדודים שי ביידא ומשה פרץ שאמנם לא מצא צינורות כהרגלו אך שחט מספיק והמחייך תמיד,עומר בר שחזר לימיו הטובים מהסבב-עם גלישה עגולה יפה ומדויקת. גם יוני קליין הגבוה (פיזית) מכל המתחרים הישראלים הצליח לדחוס עצמו לפוקטים קטנים של כוח ולחלץ עלייה לשלב הבא.
הבת ימי ארקאדי קזאריאן נתן הופעה שונה מכולם כשבחר בגלשן טווין פין בסגנון רטרו לגלוש על התנאים הנמוכים והצליח לו בעלייה לסיבוב הבא. גילי זילכא הפתיע כאבא טרי לילד שני,עם הרעב שלו וגלישה אגרסיבית בניצחון על ג'ונתן גונזלס שניצח את הסבב האירופאי לשנת 2016.
את היום קינח דויד נוי בן ה18 בעלייה לסיבוב 2 עם גלישה מדויקת יחסית לתנאים שהחמירו עם כניסת הרוח אחרי הצהרים.
שלא תטעו, המתחרים האירופאים הגיעו חדים ורעבים לנקודות יקרות ביניהם פדרו הנריק הברזילאי זוכה השנה שעברה – הבנאדם עם מנוע סילון ברגלים שלו נתן ניקוד הכי גבוה של היום בסריות של פירוקים ושחיטות אחריו היו ג'וני זובייארטה הספרדי שנתן הופעה של ביצוע אחר ביצוע על גלים קטנים עם המון מניפות מים וכוח.

SEAT PRO NETANYA REEF

SEAT PRO NETANYA REEF

היו כמה פורטוגזים נוספים זריזים וקטלנים, אבל לדעתי האישית ההפתעה הגדולה של התחרות היה קלי נוריס, אוסטרלי כבד גוף ואפילו עם כרס קטנה ונראה כאילו נקלע בטעות למתחם התחרות שפשוט שחט וקרע גלים קטנים כאילו היה ילד קל כנוצה. שאלתי אותו כמה הוא שוקל לאחר המקצה שלו-95 קילו….!

SEAT PRO NETANYA REEFהתנאים מחר אמורים להיות שוב עם רוח קלה ומים כחולים ואולי טיפה יותר כוח. מתחילים בסביבות 7:45 עם החלטה לקיים תחרות או לא.
עקבו אחר דף הפייסבוק שלנו לעדכונים שוטפים מהתחרות (במידה ותתקיים בהתאם לתנאים)
https://www.facebook.com/getx.co.il/
כמו כן, דף ארגון גולשי הגלים בישראל

https://www.facebook.com/israelisurfing/?fref=ts

תודה מיוחדת לצלם יעקב מדר Jacob Madar-photographer

https://www.facebook.com/jacob.madarphotographer?fref=ts

סיקור התחרות בשיתוף עם ארגון גולשי הגלים בישראל ISA

 

Spread the love

Ping- & Trackbacks

    13.01.2018 -
  • תחרות סיאט ריף נתניה - יריית הפתיחה - getx
  • […] קלי נוריס המעופף השמן שהפתיע את כולם בגלישה מדהימה למרות הכמעט 100 קילו שלו בשנה שעברה לצערנו לא הצליח להתרומם בניקוד במקצה שלו וייאלץ לחזור הביתה מוקדם מהרגיל אלא אם כן ייהנה מהכנסת האורחים הנתייתית החמה ויגלוש בשבוע הזה פריסטייל כחול לבן. […]