פרו הילטון – חגיגה של גלישה בתל-אביב חדשות

פרו הילטון – חגיגה של גלישה בתל-אביב


כתבה מאת: גבי וולוביק / צילומים: אבנר בן מנחם

ביום חמישי האחרון התקיימה התחרות השלישית במספר של סבב הגלישה הישראלי שהשאירה אותי עם טעם של עוד!

ללא ספק, הקיץ האחרון ייכנס לספרי ההיסטוריה וייזכר כאחד הקיצים הטובים ביותר שידענו בעשור האחרון. ואיזו דרך טובה יותר מלסגור את עונה טובה בפסטיבל גלישה כחול לבן בשבירה המפורסמת ביותר בישראל – הילטון א’.

פרו הילטון – חגיגה של גלישה בתל-אביב

פרו הילטון – חגיגה של גלישה בתל-אביבפרו הילטון – חגיגה של גלישה בתל-אביב

הילטון הוא לא סתם עוד חוף טוב. אם תשימו בצד את העובדה שלחוף תפקיד מפתח בהתפתחות הענף (בכל זאת, החוף הזה סוחב אתו לא מעט היסטוריה…) תגלו שבירה שלא הייתה מביישת גלים באוקיינוס. החוף נחשב ל”סגור” מכיוון שמתוחם בשובר אנכי מצדו הדרומי ושובר אופקי בצדו הימני, מה שנותן מענה טוב יותר בסוואלים גבוהים, ובתנאים (יחסית) סוערים. התיחום הפיזי של החוף הוא אינו הפרמטר העיקרי המשפיע על איכות הגל. הקרקע סלעית ומסודרת בצורה הדרגתית המאפשרת לגל להישבר מספיק רחוק מקו החוף ולספק גל עם אנרגיה שנבנית לכל אורכו.

פרו הילטון – חגיגה של גלישה בתל-אביב

פרו הילטון – חגיגה של גלישה בתל-אביב

פרו הילטון – חגיגה של גלישה בתל-אביב

התחרות אירחה 3 קטגוריות: נשים, גברים ונוער עד 18.

אתחיל דווקא עם הבנות.
הן התחילו הפעם את התחרות בשלב רבע הגמר. מה שאומר שבאופן מפתיע, מס’ הנרשמות היה גדול מבדרך כלל. זה כשלעצמו מהווה ניצחון קטן.

פרו הילטון – חגיגה של גלישה בתל-אביב

בתמונה: הפיינליסטיות בקטגורית הנשים. רוני גלילי (מימין), רומי גולן, נועה וענת לליאורפרו הילטון – חגיגה של גלישה בתל-אביב

בתמונה: נועה לליאור

באופן מפתיע, המקומות הראשונים לא היו נראים מובטחים לאחיות לליאור. רומי גולן (18) נראתה חזקה מאוד בשלבים המוקדמים של התחרות עם גלישת כוח שנגעה בדיוק במקומות הנכונים וסומנה כפייבוריטית לזכייה, באותה המשבצת עם האחיות מת”א.
בסופו של יום, הייתה זו ענת לליאור שניצחה לאחר שהפגינה רמת גלישה בינלאומית שהזכירה את השלבים המאוחרים של קטגוריית הOPEN- ותחרויות נשים מעבר לים.
את קטגוריית עד 18 ניצח כים עמר בן ה-13.
אחרי שחי תקופה ארוכה בהוואי, חזר לארץ חזק וממוקד מטרה – להפוך לגולש מקצוען.
כים כבר רשם תחתיו כמה השיגים בינלאומיים מרשימים ואני באופן אישי מאמין שהוא יום אחד יגשים את החלום ויזכה להיות הגולש הישראלי הראשון שאשכרה מתפרנס ועובד בגלישה.
לכים הייתה תחרות קשה מול שמות גדולים אחרים כמו סיאם ניקרטין, אליה ששי וגל זינגר שלא עשו לו חיים קלים ונתנו שואו מטורף לאורך כל היום.
אליה רק בן 14, העפיל לגמר וזכה במקום השני והמכובד ביותר.
גל זינגר, אלוף ישראל לשנת 2016, עלה את המקצים הראשונים שלו במקום הראשון, לפני כים, וקיבל את התוצאה הגבוה ביותר של היום. 9.3 נק’ על קומבו של 4 ביצועים בלפט.

ולסיום, קטגוריית הOPEN אותה ניצח לא אחר מעדי גלוסקא.
עדי הוא ללא ספק הקלי סלייטר של גלישת הגלים בארץ (אפילו נאמר מס’ פעמים בכריזה של עמדת השיפוט). עדי זכה באינספור תחרויות ישראליות והצליח להביא גם כמה הישגים מרשימים מעבר לים.

גלוסקא מצטייר אצלי כאישיות גדולה. יש משהו מיוחד בצניעות ובפשטות שמלווה יד ביד עם רקורד תחרותי עשיר.

אך כמו לכל גולש, גם לעדי חסרונות ויתרונות. סגנון הגלישה שלו מותאם תחרות ונראה כאילו “הולך על ביצים” במטרה להביא את הניצחון. בתור מאמן גלישה, אני יכול להזדהות עם אסטרטגיה זו, אך בתור צופה הייתי שמח לראות אותו מעלה קצת הילוך ומכניס קצת יותר פרוגרישיין לזמן המקצים.

בכל אופן, עדי הוא המתחרה המבוגר ביותר בסבב, והוא עדיין מנצח!

פרו הילטון – חגיגה של גלישה בתל-אביב

בתמונה: עדי גלוסקא


יתרונות נוספים שעוזרים לעדי להמשיך ולנצח הם השלווה הפנימית, הניסיון העשיר בתחרויות וברכיים של ילד בן 16. יש לו את היכולת החתולית לסיים כל ביצוע סגירה! לא משנה עד כמה הגל חזק וכמה זמן הוא נמצא ב”פרי-פול” בחזרה למטה.

 

בעוד שבלטו בחסרונם כמה שמות חזקים כמו גיל זילכה, אלון אברון טל אסייג (ועוד..) קטגוריית הOPEN- מעולם לא נראתה טוב יותר. וזאת לזכות הדור הצעיר שלקח על עצמו השתתפות ב-2 קטגוריות ביום אחד. הילדים הכניסו מעט “ניו סקול” למגרש של הגדולים, ונתנו לחבר’ה הוותיקים פייט יפה מאוד גם בגלישת כח וגם בסגנון המסורתי.

לסיכום, סה”כ היה אירוע מעולה. גלים טובים, זוכים ראויים, נותני חסות מפנקים שללא ספק תרמו לאווירה של היום וצוות שיפוט מעולה שתפקד טוב לאורך כל היום.

פרו הילטון – חגיגה של גלישה בתל-אביב

בתמונה: שגיא אפשטיין (מימין), ליאור דבש, רפי ימין, אורן וייס וליאור זמיר.גמר בנות
1. ענת לליאור
2. נועה לליאור
3. רומי גולן
4. רוני גלילי

פרו הילטון – חגיגה של גלישה בתל-אביב

בתמונה: ענת לליאור

גמר נוער
1. כים עמר
2. אליה ששי
3. סיאם ניקרטין
4. ריף שחף

פרו הילטון – חגיגה של גלישה בתל-אביב

בתמונה: הפיינליסטים בקטגורית הנוער

גמר OPEN
1. עדי גלוסקא
2. גיל קרן
3. בן ראובני
4. מיקי קוק

פרו הילטון – חגיגה של גלישה בתל-אביב

בתמונה: מיקי קוק (מימין), עדי גלוסקא, גיל קרן ובן ראובני

התחנה הבאה – חוף אולגה, חדרה.Spread the love