חדשות

תחרות בילבונג פרו הילטון 2015


לאחר תקופת המתנה שנראתה כמו נצח ועם רצון לתפוס את הסוול הנכנס במצב הטוב ביותר, יצאה לדרך ביום חמישי האחרון, התחרות המסורתית בחוף הילטון בתל אביב – בילבונג פרו הילטון 2015.

בימים שקדמו לתחרות געשה במקצת סצנת הגלישה המקומית בדרישה לא לקיים את התחרות בחוף הגלישה המורשה היחידי בתל אביב ולתת את הבמה לגולשים המקומיים. עם זאת לאחר מחשבה נוספת הוחלט לקיים את התחרות כמתוכנן אך לקצרה למקצה הגברים בלבד ובכך לקיים מסורת בת יותר מ-30 שנה.

תחרות הילטון 3

 

צילום : דורון קורש . גולשים : בר שולמי – שחור וניר דוידזון בצהוב

עם תחילת היום, כיבדו הגולשים המקומיים בהילטון את בקשת הארגון, פינו את פיק הצפוני לטובת הארגון והתמקמו בדרומי.

השופטים תפסו את מקומותיהם, הגולשים חתרו לפיק, עומר ביטון על המייק וכמיטב המסורת, עם השמע צופר האויר, התחרות יצאה לדרך!

המתמודדים קיבלו גל של 70+ עם רוח on shore  קלה שלא עשתה לסוול חיים קלים כל כך אך עדיין לא הצליחה להרוס לנו לגמרי את הגל.

התחרות נפתחה עם שישה מקצים של 4 גולשים בכל מקצה שארך 20 דק’. אחד הדברים שייחדו את התחרות השנה היה גיוון הגולשים בפיק. ראינו גולשים ותיקים ומנוסים ושראו כבר תחרות אחת או שניים בחייהם כמו אלוף הארץ 7 פעמים (!!!) אביב ואקנין ויוני קליין הבינלאומי, לצד כשרונות חדשים וצעירים כמו: עילי קסירר, עידן משולם, ניר דוידסון ועוד חברה נוספים שבהחלט מנבאים עתיד “ורוד זינקה” לענף הגלישה בארץ. מעבר לכך, זכינו לקאמבק מרשים ומיוחד של דודו ביטון הגולש/שייפר מסידני עלי בהרצליה שבהחלט הוכיח לכולם שלא שכח איך מעיפים חרבות באויר. על זה אומרים שאפשר להוציא את הגולש מהים אבל לא את הים מהגולש (חז”ל :)).

תחרות הילטון 1

 

צילום : דורון קורש . גולש : דודו ביטון

רוב המקצים שהתאפיינו בביצועים מרשימים של המתמודדים עשו לשופטים עבודה דיי קשה ושמרו על מאבקים דיי צמודים בדרך לשלבים המתקדמים.

שלב שמינית הגמר כלל סיבוב של 4 מקצים עם 3 גולשים בכל אחד ומשם לשלב ה-man on man ברבע הגמר.

לרבע הגמר הגיעו אביב ועקנין, גיל זילכה, יוני קליין, עדו קסנטיני, וובקה מרליס, שיי ביידא, גיל קרן ומשה פרץ יפה לראות שהבחור מצליח לתמרן בין האודישנים של אקס פקטור בין הגלים ומראה שהוא יודע יותר מ-רק לסלסל…אש! (סתם סתם סתם…פעם אחרונה שמשתמשים בקטע הזה – מבטיחים!!!)

כבר בשלב רבע הגמר הרחנו את מה שבישל לנו הים בדמות סיכוי להתמודדות מרתקת בין יוני קליין לאביב ואקנין. מהצד השני וובקה מרליס (שיחד עם יוני קליין חזרו לא מזמן מאליפות העולם בגלישה בניקרגואה והביאו כבוד לענף בארץ), שי ביידא, גיל קרן ומשה פרץ גם הפגינו ביצועים שבהחלט מראים שיש רמה בארץ עם הגלים האופיניים לעונה.

תחרות הילטון 4

 

צילום : דורון קורש . גולשים : אביב ואקנין בשחור ויוני קליין באדום

לחצי הגיעו אביב ואקנין ויוני קליין בצד אחד, התמודדות שבהחלט שווה גמר, ומשה פרץ ו-וובקה מרליס לאחר שנתנו אחלה הופעה ברבע. יוני ואביב בהחלט מציבים רף גבוה לכל החבר’ה הצעירים בתחילת הדרך ומראים איך מקצוענים אמיתיים מתנהלים במים ומחוצה להם. לאחר מקצה צמוד ומרתק גבר אביב על יוני והמשיך לגמר. במקצה השני, וובקה מרליס ומשה פרץ לקחו כמה סטים יפים והוכיחו שהכל פתוח לחלוטין. אך לבסוף גבר משה פרץ על מרליס ועלה לגמר.

לאורך כל שלב חצי הגמר חזינו במאבקים צמודים, ביצועים מעל הליפ והמון סבלנות. לאחר 40 דק’ של שני המקצים הגיע היום לסיומו עם גמר בין אביב ואקנין למשה פרץ.

לאחר 10 דקות של מנוחה, יצא לדרך גמר בילבונג פרו הילטון עם התמודדות שמסמלת יותר מכל המשכיות בין דור גולשים וותיק ומנוסה לבין הדור הנכנס.

ניתן היה להרגיש את הרעב של פרץ בסיום חצי הגמר עם אדרנלין מטורף שהשאיר את קצב הגלישה שלו רדיקלי ומגוון כמו לאורך כל היום. מקצה הגמר אופיין בתנאי הגלישה שלא היו הכי מפנקים במיוחד ובניסיון של שני הגולשים להוריד ביצוע שיעשה את ההבדל.

אביב עם ניסיון יומיומי של יעילות גופנית ומנטלית לימד אותנו סבלנות מהי, אך גם אלו לא הספיקו בכדי לגבור על האשדודי הרעב!! ההבדלים היו קטנים בניקוד ומה שהכריע בסופו של יום זה שתי הגרלות של גלים טובים של פרץ.

בסיום משה פרץ לוקח את התחרות לאחר שהפגין עיקביות ורמה גבוהה לאורך כל היום ובהחלט הוכיח שמגיע לו ללכת הביתה עם צ’ק מפנק ותואר – אלוף בילבונג פרו הילטון 2015. אביב ואקנין במקום השני ובמקום השלישי וובקה מרליס ויוני קליין.

 

תחרות הילטון 5

 

בתמונה : משה פרץ , מקום ראשון !

לסיכום, בהחלט אפשר לומר שהיה חם ומגניב! אחלה רמה של גלישה עם תצוגה יפה מאוד של גולשים צעירים וותיקים כאחד. כמו שבן צרפתי סיכם במעמד הההכרזה על הזוכה: “זה כבר נהיה דיי שכיח לראות בכל מקצה ביצועים מעל הליפ” – אשרינו!!!

אנחנו רוצים לציין שוב את גולשי תל אביב אשר הפגינו כבוד ופירגנו לתחרות בפינוי הפיק הצפוני. כמו שצויין כבר מקודם, הארגון מודע, מוביל ופועל רבות לשינוי המצב הקיים בחופי תל אביב (כל הספקנים מוזמנים לעשות יותר ולדבר ופחות).

ישנם המון דברים אשר דורשים שיפור ושינוי ואנחנו פועלים ברמה היומית ע”מ ליישמם. אנחנו בטוחים שעם תמיכת כל הגולשים שטובת הענף עומדת לנגד עיניהם, השמיים הם הגבול!

מועורבות הגולשים בענף היא הכרח, הרשמה לארגון הינה המינימום הנדרש לתמיכה אשר גם מעניקה לכם הגולשים ביטוח תאונות אישיות.

בקרוב מאוד ישיק הארגון את האתר החדש בו תוכלו להתעדכן בכל החדשות והמידע הרלוונטי לגולשי הגלים.

בינתיים אתם מוזמנים להיכנס לעמוד הפייסבוק שלנו בכתובת: https://www.facebook.com/israelisurfing ולעקוב אחרינו גם באינסטגרם – @isa_surfing

תודה לכל הגולשים שלקחו חלק בתחרות, תודה לכל הגורמים שתרמו וסייעו להצלחת האירוע! ומזל טוב למשה פרץ ולכל הזוכים!

נתראה בפעם הבאה.

כותב הפוסט : ליאור זמיר, ארגון גולשי הגלים בישראל

 

כל הדרך לגמר בילבונג פרו הילטון

isa-hilton

 

Spread the love

    02.08.2017 -
  • SURF-THE-CITY-אשדוד - getx
  • […] ממשה פרץ שלקח מספר פעמים את אליפות הארץ בשנים האחרונות ואף ייצג את ישראל במשלחת לצרפת בקיץ […]13.01.2018 -
  • תחרות סיאט ריף נתניה - יריית הפתיחה - getx
  • […] הוותיק והמנוסה במאבק על מקום 2 לסיבוב הבא בהפרש של 0.27. משה פרץ שבדרך כלל גולש חזק לצערנו לא הצליח לבטא עצמו בצורה […]