לצפייה – סטאב בחשיכה , סיבוב מס. 3 גלישת גלים

לצפייה – סטאב בחשיכה , סיבוב מס. 3


בתמונה: ג'ורדי סמיט (מימין) והשייפר הזוכה ג'ון פייזל

כתבה מאת: גבי בולוביק / תמונות באדיבות המגזין STAB

החבר'ה מסטאב מגזין מרימים שוב, בפעם השלישית, את הפרויקט הכי מגניב של השנה.

כנסו ללינק הנ"ל כדי לצפות בכתבה באתר של סטאב ובסרטון 

http://stabmag.com/stabcinema/watch-stab-in-the-dark-2017/

הקונספט – די פשוט, שימו לב:

המגזין פנה ל-12 מהשייפרים המובילים בעולם כיום וביקש מכל אחד מהם לייצר גלשן בעילום שם, לגולש בעילום שם. מכאן נולד השם- "סטאב בחשיכה".

מה שאומר שהשייפרים לא יודעים למי הולך הגלשן. זאת על מנת לנטרל כל ניסיון לקלוע לטעמו של אותו גולש מפורסם. כל מה שנאמר לשייפרים הוא שהגולש המסתורי הוא ברמה של גולש ב-CT המתנשא לגובה של 192 ס"מ במשקל 89 ק"ג.

השייפרים שנבחרו לפרוייקט השנה


 1. מאט ביולוס

השייפר ששם את גלשני לוסט על המפה. מאט ביוליס עושה בורדים לכמה מהגולשים הטובים בעולם כמו למשל: כריסה מור, טאג' באררו, קולוהה אנדינו ועוד רבים וטובים.


 1. ראסטי פרזידורפר

השייפר ומייסד המותג "ראסטי". שייפר בחסד עליון שעבד שנים רבות עם גולשים טובים כמו ג'וש קרר ונועה דיין.


 1. ג'ייסון סטיבנסון

השייפר והבעלים של גלשני JS מקווינסלדנד אוסטרליה. משפשפים גלשנים עבור גולשים כמו פארקו, אוון רייט, סאלי פיצ'גיבנז ועוד.


 1. גראהם סמית'

הבחירה ההזויה ביותר לפרויקט הזה. גראהם הוא ללא ספק נמצא בתחתית רשימת השייפרים מבחינת הכרה בינלאומית ומכירות גלשנים ובנוסף על כך הוא גם אבא של הגולש המסתורי…


 1. דרן הינדלי

ידוע בכינויו DH. השייפר והבעלים של מותג הגלשנים DHD שנבחר לפני שנתיים כגלשן הטוב בעולם ע"י ג'וליאן ווילסון, בפרויקט כשעלה לרשת כפיילוט.


 1. ליי סטייסי

בחירה מפתיעה נוספת. סטייסי הוא שייפר מעולה. יצא לי לראות וגם להתנסות בעוונותיי כמה מיצירותיו. למה בדיוק הבחירה הזו מפתיעה?

כי סטייסי נחשב כשייפר מקומי טוב באוסטרליה ולא בדיוק הכי חזק מבחינת אוסף הטימנקים והמכירות באוסטרליה.


 1. ג'ון פייזל

אין באמת מה להוסיף לשם הזה. אבל אני אנסה לעשות את הכי הכי קצר שאפשר. מקורו בנורט שור – הוואי. השייפר של הגולש המוכר והמוערך ביותר בעולם (ג'ון ג'ון פלורנס) והוא גם הזוכה הרשמי של השנה שעברה כשנבחר ע"י דיין ריינולדס.


 1. היידן קוש

אחד השייפרים ההזויים והדומיננטיים בעשור האחרון. עם יציאות הזויות כמו ההיפטו קריפטו והשימוש הבלתי פוסק באפוקסי הפכו אותו בשנים האחרונות לשם דבר בעולם הגלישה המקצוענית. הפעם, נדרש להירגע קצת ולשפשפ גלשן היי פרפורמנס מפיברגלאס. מאמין שזה היה לו טיפה קשה, אבל הוא עמד במשימה.


 1. כריסטיאן בראדלי

האבא והאמא של הדוב העצבני שהגיע במקור מאוסטרליה ועבר לשפשף ולעשות גלאסינג באירופה. שפשף בעבר לגולשים כמו מאט ווילקינסון וג'רמי פלורנס.


 1. ג'יימס צ'ילי

עוד אוסטרלי, אחרון לרשימה (מבטיח!). יוצר מותג הפלפל החריף שכולנו מכירים. ברפרטואר שלו יש כמה שמות רציניים כמו אנדי איירונס, דיין ריינולדס ועוד. אתם אולי לא שמעתם עליו כי צ'ילי לא מאמין בהחזקת צי גדול של שגרירים. בשונה מסטייסי, צ'ילי נחשב לשייפר מעולה ברמה עולמית.


 1. ג'וני קאביאנקה

כן, כן. זה הבחור שגבריאל מדינה לא מוכן להתנתק ממנו. השמועה על ידי הזהב של ג'וני יצאו מזמן מכותלי דרום אמריקה והגיעו לכל מקום בעולם.


 1. סיימון אנדרסון

השייפר האגדי מדרום אפריקה שהכניס לחיינו את החרב האחורית כשהמציא את הטראסטר בגלשני היי פרפורמנס.
לפני שאתם מרימים גבה על בחירת השייפרים של השנה, דעו כי 8 מתוך 12 השייפרים המופיעים ברשימה מעלה, תכננו ושפשפו גלשנים שזיכו את הגולשים עליהם באליפות העולם.
אני חושב ששיתוף הפעולה הסודי של המגזין האוסטרלי עם אביו של ג'ורדי הכניסו קצת דרמה ופלפל לסרטון השנתי. אני עצמי החזקתי חזק את השמיכה על המיטה מהלחץ אם ג'ורדי יזהה את השייפינג הזה או לא.

אבא של ג'ורדי לימד אותו כל מה שהוא צריך לדעת על גלשנים, ועדיין ג'ורדי לא הצליח לזהות.

מעבר לנתונים הפיזיים של הגולש, נתבקשו השייפרים להכין גלשן שמוגדר כ שורטבורד short board) ) לגלישת היי-פרפורמנס (הכוונה ל"סכין מנתחים") כשדגם הגלשן, הגובה, הרוחב, העובי והנפח נתונים לשיקולם האישי של השייפרים. אפילו נתנו להם לבחור אם בא להם לחתוך את הגלשן במכונה או בצורה ידנית. הכללים היו פשוטים: "תכינו שורטבורד טוב, איזה שאתם רוצים תוך הבאתו ריק לגמרי ללא מידות, ללא חתימה / לוגו וללא סימנים מזהים".

לפי חוקי התחרות, לכל שייפר ניתנה הזדמנות אחת. כל אחד מהם שלח גלשן אחד בלבד. במידה והגלשן נשבר, באסה להם.

את זהותו של הגולש וודאי ראיתם באינסטגרם, פייסבוק או בסרטון המצורף לכתבה, כי בטח לא יכולתם להתאפק (אני מבין אתכם).

ג'ורדי סמית' הוא בחירה מעניינת בעיניי. לא רק שהוא מדורג כרגע במקום הראשון בסבב ה-CT, הוא גולש שמצטיין בכל סגנונות הגלישה. בין אם זה צינורות, קארבים ואייר גיים יוצאי דופן. מעבר לכך, ג'ורדי מקבל מהמגזין כמה "נקודות זכות" חשובות המגיעות ממקום ההבנה שלו בגלשנים ובשייפים.

כפי שצוין קודם לכן בכתבה, ג'ורדי הוא הבן של גרהאם סמית', השייפר והבעלים של חברת ג'י-סטאר. אבא של ג'ורדי שימש לו שנים רבות כמאמן, מנטור ומאסטר שייפר שלימד את ג'ורדי המון. בין היתר, על תכנון שייפים, בחינת הגלשן ותיקונים.

 3 מתוך 12 הגלשנים נפגמו בטיסה והגיעו עם חרטום שבור. ג'ורדי התעקש לתקן אותם בעצמו כי חשש שתיקון לא מקצועי יכול להרוס את תכונות הגלשן ולפסול אותם מידית מהתחרות.

האם אני מאמין שהשייפרים לא באמת ידעו למי הם מכינים את הגלשן?
התשובה שלי היא לא!

לא צריך להיות מדען טילים כדי לאבחן את זה. 192 ס"מ על כמעט 90 קילו? גולש ברמה של אחד מהסבב העולמי? עם חרבות פיוצ'ר (שימו לב לבתי החרב בגלשנים)? אין הרבה גולשים בעולם עם נתונים פיזיים כאלו שגולשים על חרבות פיוצ'ר ברמה של גולש מהסבב העולמי. מה שמצמצם את האפשרויות ל-2 פיינליסטים אחרונים- אוון רייט, וג'רדי. מכאן, אני מאמין שהניחוש היה קל, בשל העובדה שאוון איבד כמה ק"ג טרם הצליח להחזיר בזמן ההחלמה וההתאוששות מהתאונה שעבר.

לצפייה – סטאב בחשיכה , סיבוב מס. 3בפרויקט של השנה שעברה, היה זה דיין ריינולדס שבחר בג'ון פייזל כשייפר הטוב בעולם. לדיין ניתנה האפשרות לבחור באיזה יעד בעולם הוא רוצה לצלם את הפרק. בשל השנאה לגולשים חופשיים והאהבה לפיקים ריקים יחסית, בחר דיין בדרום אפריקה שלצערם של השייפרים הציעה תנאים שונים בצורה לא עקבית במהלך ימי הצילום.

שורה תחתונה, כמות לא מבוטלת מן השייפרים לא היו מרוצים מבחירת הלוקשיין והתלוננו שדיין בדק את הגלשן שלהם בתנאים הגרועים ביותר ושלפי תנאי הים בהם נבדקו, לא ניתן להגיע להחלטה מושכלת. בעוד שלכם אולי זה נקרא כמו "אכלו לי, שתו לי", אני דווקא מבין אותם.

ג'ורדי הוא ג'נטלמן אמיתי

במטרה לתת לכולם הזדמנות שווה, בחר השנה לצלם את הפרויקט במנטאוויז שבאינדונזיה. זאת בכוונה שתנאי הים יהיו דומים כמה שאפשר בבחינת הגלשנים השונים. בנוסף, הוא התייחס גם לכל גלשן בצורה שוויונית. לכולם היה את אותו הגריפ עם אותו סט חרבות.

 

5

שלב הגמר

לשלב הגמר הגיעו 4 גלשנים. במקום הרביעי נבחר הגלשן של בראדלי, במקום השלישי בהפתעה ענקית (!!!) נבחר הג'י-סטאר של אבא של ג'ורדי ובמקום השני נבחר הגלשן שלעדתי ג'ורדי נראה עליו הכי טוב, JS.

לגולשים ברשת דעות שונות ומגוונות. בשנה שעברה טענו הגולשים כי דיין היה נראה הכי טוב על הגלשן של מאט ביולוס (MAYHEM) ושהבחירה בפייזל הייתה לא מוצדקת. השנה אני חושב שMAYHEM הוציאו לג'ורדי גלשן עם הפלאו הכי נקי בכל התחרות, עם טרנזקציה מושלמת מביצוע לביצוע, ג'ורדי לא אהב את הגלשן במבחן התוצאה כי לא הצליח להרגיש אתו נוח בסיבובים. הJS פגע לטעמי בנקודות הקריטיות ביותר ונראה מעולה לבקסייד של ג'ורדי.

אך מקום ראשון יש רק אחד

שנה שנייה ברציפות (מתוך שלוש שנים בלבד), נבחר הגלשן של פייזל כגלשן שורט הטוב בעולם. תוכלו לראות את ההבעה והטון הגבוה של ג'ורדי כשאמר "לא מאמין! פייזל? שוב?!"

Spread the love

Ping- & Trackbacks