יצאו לדרך, אליפות העולם בגלישת גלים בביאריץ, צרפת חדשות

יצאנו לדרך, אליפות העולם בגלישת גלים בביאריץ, צרפת


יצאנו לדרך, אליפות העולם בגלישת גלים בביאריץ, צרפת

סיקור התחרות – חלק 1 :  טקס הפתיחה, קטגורית נשים ותחילת סבב גברים

כתבה מאת: עידו דר אל / צילומים באדיבות המשלחת הישראלית ו ISA

בשעה טובה נבחרת ישראל לבוגרים טסה לצרפת בהרכב הכי גדול מזה שנים רבות- 2 נשים 4 גברים בלוויית יוסי זמיר יו"ר ISA ISRAEL.

יצאו לדרך, אליפות העולם בגלישת גלים בביאריץ, צרפתבתמונה: המשלחת הישראלית בתוספת נציגות (צעירה) מקומית

זה סוג של סגירת מעגל מאז טיסתה לראשונה של נבחרת ישראל בשנות ה80 לאליפות העולם בצרפת.גם אז וגם היום הנבחרת נשאה בגאון את דגל ישראל בתהלוכת הנבחרות לאורך הרחוב הראשי של עיירת הגלישה ביאריץ בדרום מערב צרפת.

יצאו לדרך, אליפות העולם בגלישת גלים בביאריץ, צרפת

יצאו לדרך, אליפות העולם בגלישת גלים בביאריץ, צרפתבתמונות (2) : מצעד המשלחות

טקס הפתיחה התקיים עם המנהג היפה שכל נבחרת הביאה עימה חול ים מארץ מולדתה ושפכה לתוך צנצנת גדולה שהכילה בתוכה את כל חופי העולם כסמל לאחוות העמים הגולשים.

יצאו לדרך, אליפות העולם בגלישת גלים בביאריץ, צרפת

בתמונה: אביב וקנין (מימין) יחד עם יוני קליין בטקס הפתיחה החגיגי והסמלי

בתחרות זו הופיעו לראשונה גולשים מאפגניסטן וארצות מוסלמיות אחרות כמו תורכיה שזכו לפגוש בצורה לבבית חלק מנבחרת ישראל וליצור קשרים חמים בלי קשר לדת פוליטיקה אלא אחווה נטו .

יצאו לדרך, אליפות העולם בגלישת גלים בביאריץ, צרפת

בתמונה: יוני קליין והגולש האפגני

יצאו לדרך, אליפות העולם בגלישת גלים בביאריץ, צרפתבתמונה: יוסי זמיר (מימין) , יוני קליין ונציג מנבחרת תורכיה

יוסי זמיר מוסר שכל האירוע נערך תחת אבטחה כבדה שנותנת תחושת ביטחון והרבה מפרגנים לנבחרת ישראל גם מהגולשים הבינלאומיים וגם הקהילה היהודית הצרפתית.

את היום הראשון של התחרות התחילו עם בנות. היו המון נציגות שרק החלו את דרכן בתחרויות אלו ביניהן: סין, דרום-קוריאה, טאיוואן ותורכיה. עובדה זו באה לידי ביטוי בציונים שלהן שנעו על כמעט אפס נקודות ועד לנקודה, כנראה מההלם וההתרגשות בהשתתפות במעמד הזה.

יצאו לדרך, אליפות העולם בגלישת גלים בביאריץ, צרפתFRA – Paulina Ado. PHOTO: ISA / Ben Reed

לעומת זאת ניתן היה ישר לראות מי אלו שיגיעו לשלבי הגמר כל מי שנתנה 12 נקודות ומעלה שיקפה את רמת הגלישה שאותה היה צריך להפגין.

יצאו לדרך, אליפות העולם בגלישת גלים בביאריץ, צרפת

NED – Mirna Boelsma. PHOTO: ISA / Evans

ואכן אלה היו שהגיעו לגמר – ביניהן היו מקצועניות נשים כמו יוהנה דפיי הצרפתייה, ביאנקה בואיטנדג הדרום אפריקאית, לילאני מקגונגל מקוסטה ריקה והזוכה הצרפתיה באליפות העולם פאולין אדו.

הבנות שלנו?

האחיות נועה וענת לליאור שמתחרות גם בסבב הג'וניורס האירופאי באו במוד קרבי. נועה האחות הצעירה נפלה בסיבוב ראשון ונלחמה על הזכות לעלות בסיבוב המפסידים לסיבוב 2. נלחמה כמו לביאה והצליחה לעלות שלב אך נפלה בסיבוב השני. לא לשכוח, היא צוברת ניסיון חשוב להמשך הדרך.

יצאו לדרך, אליפות העולם בגלישת גלים בביאריץ, צרפתבתמונה: נועה לליאור עם סיום הריאיון

ענת נתנה פייט וציון יפה במקצה הראשון ועלתה ישר לסיבוב השני והעפילה לסיבוב 3 עם ציון מרשים של 11.36 אך בסיבוב הנ"ל נועה התמודדה מול ביאנקה שמתחרה בסבב המקצועני ולילאני מקונגל המתחרה הקשוחה מקוסטה ריקה – שתיהן השאירו את ענת מאחור בדרכן כל הדרך לגמר.

יצאו לדרך, אליפות העולם בגלישת גלים בביאריץ, צרפת

יצאו לדרך, אליפות העולם בגלישת גלים בביאריץ, צרפת

 WAL – Joanne Amy Dennison. PHOTO: ISA / Evans בתמונות (2) : ענת לליאור

ענת באה בכושר מצוין שניתן לראות לפי כמות הגלים שתפסה במקצים,מצד שני כמו שציינו בכתבה על התחרות המקצוענית בקונטיקי (שהתקיימה בנתניה בינואר האחרון) – התחושה היא שעל שתי הבנות לעבוד יותר לנצל את שיטת הפריוריטי (זכות קדימה על הגל מתחלפת בין המתחרים במקצה בהתאם לתורות) שבה יכלו לבחור גלים טובים יותר בהגיע תורן ולא לאבד סבלנות או מיקוד,נקווה שיתאמנו על כך בתחרויות הבאות.ענת סיימה במקום 19-20 בעולם.

יצאו לדרך, אליפות העולם בגלישת גלים בביאריץ, צרפת

יצאו לדרך, אליפות העולם בגלישת גלים בביאריץ, צרפת

בטבלה: ענת עולה שנייה בסיבוב מס. 2 עם ניקוד כולל 11.66 . כבוד!

לדעתי,  היא יכלה לסיים מקום 10 לפחות..אם מסתכלים על ממוצע הניקוד במקצי הבנות כמעט כולן היו באזור 5-7 נק' לא כולל המתחילות חסרות הניסיון. הטובות ברמה המקצוענית נתנו ניקוד ממוצע בין 11-14 נקודות ,אסור לשכוח שענת נתנה מקצה יפה בסיבוב 2 בניקוד של 11.66.

יצאו לדרך, אליפות העולם בגלישת גלים בביאריץ, צרפת

בתמונה: ענת מסיימת את דרכה המכובדת בתחרות עם חיבוק מאבא ותמיכת החברים

…זה אומר שיש לה פוטנציאל והיא יכולה לעלות לרמה מקצוענית גבוהה יותר עם התמדה והשקעה.

תודה לאחיות לליאור על הייצוג המכובד לישראל.

יצאו לדרך, אליפות העולם בגלישת גלים בביאריץ, צרפת

בתמונה: יוסי זמיר (מימין) יו"ר ארגון גולשי הגלים בישראל עם פרננדו אגרה יו"ר ISA העולמי

עדכון סבב גברים :

במבט בשידור התחרות, הגלים לא ממש מלהיבים ומוזר לחשוב שבארץ השבוע וביומיים הקרובים יש ים הרבה יותר חזק וגבוה ממה שיש להם בביאריץ (גלים בגובה ברך מותן ושטוחים מלווים ברוח חזקה וקרה).

אביב ועקנין היה אמור להיות במקצה 2 של התחרות אך התחרה רק בהמשך הסיבוב גברים (כי הנבחרת הברזילאית התעכבה בטיסה לאליפות-אל תשאלו אותי ברור שזה לא תקין אבל כנראה שהועד העולמי החליט שזה סובל דיחוי מקצים נוספים של הברזילאים לא רק של אביב )

אביב ועקנין נתן פייט יפה מאד עם תוצאה של 10.57 אך הגיע למקום אחרון מול יריבים חזקים שנתנו כולם 12-13 נקודות. עדיין אלוף הארץ שלנו 7 פעמים יכול לתת בראש ולעלות בחזרה עם משה פרץ מסיבוב המפסידים.

יצאו לדרך, אליפות העולם בגלישת גלים בביאריץ, צרפתבתמונה: משה פרץ ממתין למקצה שלו

מאוחר יותר התקיים המקצה של יוני קליין שנתן תשובה מוחצת למתחריו עם 14.60 נק' כשאחריו מתחרה מיפן במקום שני "רק" 10 נק' . הגלישה שלו הייתה נקיה ללא טעויות והביצועים שלו היו בעיקר לבקסייד. התוצאה בהחלט גבוהה יחסית לתנאים שהיו בתחרות  – לפטים ורייטים חלשים אך עם בחירה נכונה וסחיטה של הגל אפשר היה להפיק 3-4 ביצועים כמו שיוני עשה.

יצאו לדרך, אליפות העולם בגלישת גלים בביאריץ, צרפתבתמונה: יוני קליין בריאיון בתום המקצה המשובח לאחר שעלה לסיבוב הבא. כבוד!

נכון לשעות הערב התחרות נעצרה בגלל כניסת הגאות שהעלימה כמעט לגמרי את הגלים ועדי גלוסקא המתחרה הוותיק והמנוסה ביותר שלנו ממתין לכניסת השפל…המקצה שלו מס 42 כנראה יתקיים משעה 20:00-20:30 .

אני מקווה שמתחרינו הישראלים יסתגלו לשיטת הפריוריטי מחר בין אם זה סיבוב מפסידים או אלה שהעפילו לסיבוב 2 ישירות – וינצלו לבחירת הגלים הכי טובים ללא חיפזון כי מולם יתייצבו מתחרים קשוחים שלא יוותרו על אף גל חופשי וברמה גבוהה יחסית.

חשוב גם לבדוק את הפערים בין הגאות והשפל ולדעת להתאים את הגלשנים לשינויים הקיצוניים של עשרות ואפילו מאות מטרים בקו המים, דבר שלא קיים בישראל.

היידה ישראל אל על !

Spread the love