גלישת גלים

גולשים מצפים


כתבה מאת: גבי בולוביק

סיפרו לי, לא פעם, שתינוק "אמנם המתנה הכי גדולה בעולם, אבל מקשה מאוד על גלישה". טוב, אז אני עדיין צעיר מכדי להעיד על כך בעצמי, אבל ראיתי אצל כמה חברים קרובים מקרים שגרמו לי להתלבט – היכול להיות?! תינוקות קטנים וחמודים מונעים מהוריהם ללכת לגלוש?

גלישת גלים היא קללה אמתית. כולנו צריכים קצת חופש לפעמים, לא? קשה, ואפילו בלתי אפשרי, לקבוע מראש "חלונות פתוחים" לסשנים חופשיים. במיוחד כשאנחנו מתעסקים בפיסת האדמה הקדושה בעולם, כאן בים התיכון.

העניין רק הופך למסובך יותר כאשר מדובר בגולשים מקצוענים. זו בערך הפעם היחידה שהאליטה של הספורט נמצאת במצב בעייתי יותר מהגולש הממוצע. הנסיעות מסביב לעולם הם עניין שבשגרה, בין אם זה כדי להתחרות ולשמור על הדירוג, להצטלם עבור הספונסרים וכמובן בכדי להתאמן ולהישאר בכושר.

הנה כמה כוכבים המצפים להפוך לראשונה להורים, ממש בקרוב

ג'ק פריסטון ואלאנה בלאנצ'רד

גולשים מצפים

צילום: מגזין סטאב Photo: STAB

פריסטון בן ה-25 ואלאנה בת ה27 הם ה"פאוור קאפל" של עולם הגלישה. ה"בראנג'לינה" של הWSL-, אם תרצו.

אלנאה וג'ק הכירו לפני 5 שנים, בדיוק בזמן שאלאנה נפלה מסבב הCT- לנשים, מאז מתרכזת בעיקר בלדגמן את המוצרים של חברת ריפ קארל ומידי פעם לוקחת חלק בתחרויות קטנות.


ג'ק מסיים עכשיו את השנה השנייה שלו בסבב הCT. לדעתי, הדירוג הנוכחי של ג'ק לא משקף כלל את יכולותיו ומעמדו האמתי בעולם הגלישה. ג'ק אמנם זכה (פעמיים ברציפות) בתואר אלוף העולם לג'וניורס מטעם הWSL-, אך מעולם לא הצליח לנווט את ההצלחה והציפיות ממנו לקריירה מצליחה בסבב החלומות.

ג'ק כרגע מדדה בתחתית טבלת הדירוג ונאלץ להיכנס להוואי עם 13,000 נקודות בלבד ולהסתפק במקום ה-30 ברשימה. במידה ולא יקרה איזשהו נס חנוכה, ג'ק ימצא עצמו מהר מאוד "מחוסר עבודה" כבר בתחילת 2018.

פריסטון, שיכול היה לרקום לעצמו רשת בטחון ע"י הופעה בכמה תחרויות QS העדיף להתמקד השנה בסבב הגדול ובזוגיות. אני ממש מקווה שימצא את הדרך לחזור במהרה לסבב הCT- כי להתחיל לרדוף אחרי תחרויות של סבב ההעפלה כשאתה אבא טרי, לא נשמע לי הדבר הכי כייפי בעולם.

אין לי ספק שמגיע לו כיסא ב"שולחן של הגדולים" ואפילו מעבר לכך. היכולות של פריסטון בשילוב הסטייל הייחודי לו מקנים לו מקום בעשרת הגולשים הטובים בעולם, לפחות מבחינתי.

ג'וליאן ווילסון ואשלי אוסבורן

גולשים מצפים

צילום: מיכאל נאומוף  Photo: Michael Naumoff       

זהירות! כנראה שמדובר בעובר עם המתנה הגנטית הגדולה ביותר בכל הזמנים.

אשלי סימפסון וג'וליאן (אותו כולנו כבר מכירים) בישרו לעולם, ממש לא מזמן, כי הם בשלבי אפייה של הדבר הגדול הבא בעולם הגלישה.

ווילסון כרגע נמצא בנקודה קריטית ביותר בקריירה שלו. הוא סיים שני למדינה בקרב הסופי של התחרות בפורטוגל וייכנס להוואי כשהוא מדורג במקום ה-4 ומהכובד (מאד!) בעולם.


ווילסון הוא ללא ספק החבילה כולה. הוא טוב בצינורות, לא משנה אם זה בק או פרונט, האייר גיים שלו מייחד אותו משאר המתחרים בסבב והוא לא מזלזל בגלישה גברית נכונה כשמדגים בכל פעם מחדש קבירה עמוקה של הרייל בראפים שלו ובבאטם טרנ'ס עמוקים.

כנראה, שזו לא הולכת להיות השנה של ווילסון. העבודה שנפל בסיבוב השני בצרפת גזלו כמעט לחלוטין את סיכוייו לקטוף את התואר הנחשק "אלוף העולם לשנת 2017". מתמטית, הכל עוד פתוח, אך כנראה שנזכה לראות את ג'ון ג'ון או מדינה לוקחים את הגביע בפעם השנייה בחייהם.

ווילסון שנמצא במקום אחר מפריסטון. לכאורה, מקום טוב יותר מפריסטון. ג'וליאן לא צריך ללכת לרדוף אחרי סבב ההעפלה ויכול להתרכז רק באיבנטים המשוריינים לו בשנים האחרונות מטעם הWSL-. למה אני אומר לרדוף? תשאלו את אלף הגולשים אשר פוקדים את הסבב, ומנהל הליגה שקובע תחרות (בערך) כל שבועיים וחצי במקום אחר בעולם.

אממא מה? אם אנחנו מבינים נכון, אין בכוונתו של ווילסון "להחתים כרטיס" בכל יום שמגיע לעבודה. ג'וליאן מנסה ללכת בכל שנה על הכתר, ואני מניח שזה דבר מלחיץ בטירוף ועליו להשקיע המון מעבר לנסיעות המתוכננות בסבב במטרה להשיג את מטרתו.

יוני קליין וקייטי גריפין

גולשים מצפים

צילום: פייסבוק

קייטי ויוני כבר בחודש השמיני להריונם. עשיתי קצת בדיקות לפני שהתחלתי לכתוב לכם את הכתבה, והופתעתי לגלות שזה לגמרי לגיטימי ואפילו מומלץ (ע"י נשים כמובן), לכלול גם את הגבר כאשר מתייחסים לנושאת העובר.

את קייטי אני לא מכיר, וגם לא יצא לי לראות אותה יותר מידי. המצב שלי זהה לשלכם. כמוכם, גם אני צפיתי בסרטון שפורסם לפני כמה שנים בו רואים את קייטי מצ'רג'רת כמה גלים בקוקס. משם, הבנתי שדובר במקצוענית תוצרת חוץ.


את יוני אני בטח לא צריך להציג בפניכם. כולכם וודאי מכירים את הרופא הצעיר מת"א ששובר לנו את העצמות בכל פעם שהוא מוציא סרטון חדש, המסכם את החופשה שלו מעבר לים. הדבר שהכי יפה בתופעה, הוא שכל סרטון טוב יותר מהקודם לו. ואני לא מדבר על איכות העריכה ובחירת הסאונדטרק. אני מדבר על יוני שנראה שהוא בעלייה מתמדת וממשיך להשתפר מקליפ לקליפ.

הנה הסרטון העדכני ביותר שלו מאינדונזיה

קליין הוא ללא ספק מושא להערצה. העובדה שנולד וגדל בארץ לא עוצרת אותו מלהגשים את החלומות שלו ולהתחייב לחדרים שרובנו היו בורחים מהם החוצה. בדרכו להגשמה, יוני מקבל הכרה מצינורות בינלאומיים כמו SURFER, STAB וSURFLINE- ובכך לא רק שזוכה לחשיפה אישית, אלא עוזר למיצוב מעמדנו בעולם הגלישה.

אז מה צופן העתיד לסופרסטאר הישראלי?

בחודש הבא הוא וקייטי צפויים להפוך להורים בפעם הראשונה, לתינוק חמוד (כן, זה בן). מה שמעלה את השאלה – איך בדיוק יוני יעסוק ברפואה, יגלוש ויתפקד בתור אבא? יוני עונה על השאלה בראיון שערך עם מגזין STAB  לאחרונה.

גולשים מצפים

צילום: פייסבוק

יוני שסיים את לימודי הרפואה שלו לפני כשנתיים, צריך להשלים עוד שנת התמחות אחת לפני שהוא מקבל את הרישיון לעסוק במקצוע. יוני החליט להקדיש קצת זמן נוסף לגלישה באוקיינוס לפני שהוא נשאב לעולם הרפואה, ומתחיל את ההתמחות. הוא מוסיף בראיון כי מתכנן לטייל בעולם יחד משפחתו החדשה ושקרוב לוודאי שיבלה פרק זמן משמעותי באינדונזיה.

נראה שיוני לא מתכנן להפסיד זמן מים עקב היותו הורה ובונה על שילוב בין שני הטייטלים. מאחל לזוג הרבה אושר והצלחה בגלישה.

 

 

Spread the love

Ping- & Trackbacks