בפעם הראשונה במאה ה-21, גל מלאכותי יעזור לקבוע מי יהיה אלוף העולם גלישת גלים

בפעם הראשונה במאה ה-21, גל מלאכותי יעזור לקבוע מי יהיה אלוף העולם


Photo: WSL / KELLY CESTAR

ה-WSL מאשרים באופן פורמאלי את השמועות, ושמחים להודיע קבל עם ועדה – סבב הCT יתארח לתחנה אחת בבריכה של קלי, כבר ב2018.

סופיה גולדשמיט, מנכ"לית הליגה: "בהתבסס על תוצאות האירוע הניסיוני שערכנו השנה בבריכה וכמובן אחרי שהתחשבנו בפידבקים מהגולשים שהתאמנו במתקן בחודשים האחרונים, ספטמבר הקרוב מביא בתוכו את הסיכוי למשהו גדול עבור המעריצים והגולשים כאחד. בעוד אנחנו לומדים את הטכנולוגיה של הגל, אנו כבר יכולים להעיד כי מדובר בתופעה שתשנה את פני הספורט שלנו".

הקומישנר הראשי והמושך בחוטים בסבב הCT- (לגברים בלבד), קירן פירו מצטרף גם הוא לתגובה הרשמית ומוסיף: "זה מדהים לראות מה הWSL- והחברה של סלייטר פיתחו בחוות הגלישה במשך השנה האחרונה. בימים אלו ניתן לימור קליפוריניה מספקת גל ברמה WORLD CLASS".


מה אנחנו למדים מכך? ומה נותר באפלה?

דבר ראשון, השמועות נכונות, והדבר אכן יקרה. בספטמבר הקרוב, כשנפתח את האפליקציה או את האתר של הWSL- נוכל ליהנות מהאיבנט בבריכה של קלי בשידור חי, יחד עם הערות הפרשנות, הראיונות של הספורטאים וכמובן, השידורים החוזרים של הביצועים הגדולים אליהם אנו רגילים.

בפעם הראשונה במאה ה-21, גל מלאכותי יעזור לקבוע מי יהיה אלוף העולם

Photo: KS wave Co

אבל רגע, זה רק אני? או שמא חודש ספטמבר זה מהווה חלון קבוע בלו"ז השנתי לתחרות של טרסטלס?

מסתבר שהליגה לא מסתפקת באיבנט אחד בבריכה של סלייטר, אלא מתכוונת לערוך שינויים נוספים בארגון.

שמועות רבות רצו בשבועיים האחרונים לגבי הפיכת סדר התחנות, והוספתם של תחנות חדשות.

כשכתבתי לכם את הכתבה לפני כמה ימים נתתי התייחסתי לשמועות בכובד ראש. שכן, הגיעו מכמה "מקורות אמינים" (בציניות כמובן) . ואני לא סתם מזלזל בהם, סה"כ החבר'ה שפרסמו באינטרנט היו מקרובים לצלחת. אבל, אותי הם הפסידו.

השמועות דיברו על פתיחת השנה בפייפ-ליין וסגירתו בפדאנג פאדנג שבאינדונזיה תוך וויתור על התחרויות בריו דה ז'נרו (ברזיל) ומערב אוסטרליה והפיכתו של האיבנט באינדו למיל "פיינל פור" אליו יגיעו רק הרצים לתואר אלוף העולם, בעוד ששאר המדורגים בטבלה יאלצו להישאר בבית ולסיים את השנה שלהם מוקדם מהרגיל.

הליגה מצידה, לא הכחישה, אך גם לא אישרה את אותם הדלפות.

בסופו של דבר, אותן שמועות התבררו כלא נכונות כלל, ונאלצתי לכתוב את הכתבה מחדש (תודה WSL על התרגיל המסריח שלכם!).

להלן הלו"ז הרשמי מטעם הליגה :
1. קוויקסילבר פרו גולד קוסט, אוסטרליה – תחילת מרץ
2. ריפ קארל פרו, בלס ביץ' אוסטרליה – סוף מרץ
3. מרגרט ריבר פרו, אוסטרליה – אמצע אפריל
4. אוי ריו פרו, ברזיל – תחילת \ אמצע מאי
5. באלי פרו, אינדונזיה – סוף מאי
6. קורונה ג'יי-ביי אופן, דרום אפריקה – תחילת יולי
7. טהיטי פרו צ'ופו – תחילת \ אמצע אוגוסט
8. חוות הגלישה, לימור, קליפורניה – תחילת ספטמבר
9. קוויקסילבר פרו צרפת – תחילת אוקטובר
10. מיו ריפ קארל פרו פורטוגל – אמצע אוקטובר
11. בילאבונג פייפ מאסטרט – תחילת דצמבר

כפי שניתן להבין, סדר התחנות אינו משתנה, ולתחרות האחרונה בהוואי יכנסו כל 34 הגולשים הטובים בעולם.

את התחרות בפיג'י יחליף האיבנט באינדונזיה. הוא אמנם לא יתקיים בפדאנג כפי שפרסמו בלוגרים ברשת, אלא יתקיים דווקא בשבירה של קרמאס. שבירה לימין, אך לא פחות מעניינת מפאדנג.

בשנת 2013 במסגרת "החיפוש" של ריפ-קארל הרימו הASP- אירוע חד פעמי בקרמאס, ומאז האתלטים לא הפסיקו לבקש להפוך את קרמס לעצירה קבועה בסבב החלומות.

"אינדונזיה ידועה באופן אוניברסלי כבית לגלים ברמה WORLD CLASS והיא ממוקמת באיזור בו הליגה חוקרת הזדמנויות עסקיות ארוכות טווח למען הספורט. פיג'י הייתה פנינה כמה שנים טובות בסבב, ואנחנו עוד עשויים לחזור לשם אבל בשביל שהדבר יקרה הממשלה של פיג'י תצטרך לתמוך בליגה יותר ממה שעשתה בעבר כדי שנוכל להמשיך להביא את הגולשים הטובים בעולם להתחרות בCLOUDBREAK- ו-RESTURAANTS. קרמס תענוג, ואנחנו מתרגשים להגיע לשם ב-2018" מוסרת סופיה, מנכ"לית הליגה.

את השוק חשמלי קיבלתי כאשר הבנתי מהפרסום הרשמי שהליגה מוותרת על התחרות בטרסטלס למען קיום תחרות בגל מלאכותי. ואני שואל – אם כבר לוותר על אירוע בסבב לטובת הבריכה של קלי, לא הייתם זורקים את ריו לפח זבל!?

ברזיל היא התחנה המיותרת ביותר בסבב, וחבל שה-WSL לא השכילו להבין זאת.

מלבד הBACK FLIPE- של מדינה לפני שנתיים לא זכור לי שום רגע מחונן בריו, ותלונות נוספות הגיעו גם לא פעם מצד האתלטים! אז למה ככה? למה ללכת נגד הזרם? רק כי יש לכם קהל יעד גדול לחשוף אותו לפרסומות שלכם? קליפורניה עדיין נחשב לשוק גדול יותר מברזיל ולליגה היה כדאי לעשות שם את שתי האיבנטים. טרסטלס ומשם ללכת להתפאנן בבריכה.

אחרי שנתקענו עוד שנה עם ריו, ונפרדנו מטרסטלס מבלי לתת לה נשיקה רטובה על השפתיים (ועוד מבלי להבין לחלוטין את הקריטריונים לשיפוט בבריכה של קלי), נאלץ להתנחם בעובדה שנשארנו עם ג'יי ביי!  על אף כמה התנגשויות במקומיים המתגוררים מתחת למים…

בפעם הראשונה במאה ה-21, גל מלאכותי יעזור לקבוע מי יהיה אלוף העולם

Photo: WSL / KELLY CESTAR

 

Spread the love