ארגון גולשי הגלים - סיכום חצי שנתי חדשות

ארגון גולשי הגלים – סיכום חצי שנתי


בתמונה: טל אסיאג (משמאל) ודור ביטון

כתבה מאת ליאור זמיר I צילום: דרופ פרודקשיין

אמצע הקיץ זה זמן טוב לעשות סיכום אמצע של ארגון גולשי הגלים.

אז מה היה לנו שם?

התחלנו את השנה כרגיל עם תחרות הQS בנתניה. זה שזה נהפך לרגיל, בכל זאת כבר פעם שלישית שאנחנו מארגנים תחרות בסדר גודל כזה, זה כבר עניין הזוי לכשעצמו!

ארגון גולשי הגלים - סיכום חצי שנתי

ה QS3000 בנתניה הייתה הצלחה גדולה ונתנה לנו מומנטום טוב מאוד להתחיל את השנה וליישם כמה תכניות שהיו במגירה והמתינו לזמן שהארגון יהיה יציב מספיק ע״מ לממש אותן.

ארגון גולשי הגלים - סיכום חצי שנתי

ליגת הגלישה לנוער בישראל

 קישור לדף פייסבוק של ליגת הגלישה לנוער

 בסרטון: סיכום תחרות אולגה I צילום: דרופ פרודקשיין

אחת התכניות האלו היא: ליגת הגלישה לנוער. הליגה התחילה בסוף פברואר ונתנה הזדמנות טובה למועדוני הגלישה בארץ להשתלב בארגון, לשלוח את הילדים לתחרויות אזוריות ולהתמודד על מקום בתחרויות הארציות שיתקיימו בסוף השנה.

ביצענו עד כה 6 תחרויות אזוריות ע״פ חלוקה למרכזים: צפון, מרכז ודרום. בכל אזור 2 תחרויות כאשר השלישית תתקיים במהלך הקיץ.

אנחנו שמחים לומר כי התכנית החלה בצורה ממש טובה עם עניין גדול מאוד מצד כל המשתתפים, המועדונים וכל מי שמעורב בנושא גלישת גלים לנוער בכלל.

אחת הנקודות שהיה חשוב לנו לגעת בהן היא האופציה לתת ליותר ילדים את היכולת להשתתף בתחרויות. שינוי הפורמט לתחרויות אזוריות, מוריד את הלחץ הטבעי מהילדים ונותן להם כר יותר נח להפגין את הכישורים שלהם בפלטפורמה תחרותית. התוצאה היא שרואים יותר ילדים מתחרים ושמות חדשים שמגיעים למקומות גבוהים בדירוג האזורי והארצי.

ארגון גולשי הגלים - סיכום חצי שנתי

השתתפות ביותר תחרויות מביאה באופן טבעי את הילדים להתכונן טוב יותר לתחרויות, להתאמן באופן רציני יותר וע״י כך לשיפור משמעותי ברמת הגלישה של הילדים.

אנחנו עוד בהתחלה ומיצוי התכנית עוד רחוק, אבל אנו בהחלט מכוונים גבוה ורחוק!

כיום משתתפים בכל התחרויות האזוריות כ-130 מתחרים בסה״כ בשתי קטגוריות -U14 ו-U16 – זוהי כמות שיא של כל השנים האחרונות בתחום גלישת הגלים ועדיין לא דיברנו על רמת הגלישה שהם מפגינים בתחרויות..  נושא לכתבה נפרדת, רק נגיד – ריספקט!

ארגון גולשי הגלים - סיכום חצי שנתי 

בתמונה: אלמוג יעקב

 קטגורית הנשים

ארגון גולשי הגלים - סיכום חצי שנתי

 המעבר לשיטת תחרויות אזוריות אפשר לנו גם לקיים יותר תחרויות וגם לתת לבנות יותר אופציות להתחרות. מתחילת הסבב ביצענו 4 תחרויות נשים והכוונה היא לקיים עוד 3 תחרויות עד לסוף השנה. כמות התחרויות במיוחד בקטגוריית הנשים היא עניין שהיה חשוב לנו מאוד לשפר משנים קודמות ואנחנו שמחים שאנחנו עומדים בזה בצורה טובה. היינו רוצים לראות יותר בנות משתתפות, אבל אני בטוח שגם זה יגיע. כיום כמעט בכל תחרות יש עוד מתחרה חדשה והמגמה היא חיובית.

ארגון גולשי הגלים - סיכום חצי שנתי

קטגורית הבוגרים וה U18

בקטגוריית הבוגרים וה-U18 קיימנו עד היום 4 תחרויות, בהרצליה, תל אביב, אולגה וראשון לציון. גם בתחום זה אנחנו שמחים להגביר את קצב התחרויות ולהביא את הסבב למקומות חדשים כמו שהבאנו לראשון לציון בתחרות האחרונה. עד סוף השנה, נקיים עוד תחרויות בבת ים, אשדוד ונהריה.

בסרטון: סיכום תחרות ראשון פרו I צילום דרופ פרודקשיין

כמובן שקטגוריות אלו מקבלות משנה חשיבות בשל המעבר של תחום גלישת הגלים להיות ספורט אולימפי. המתחרים בקטגוריות אלו, הם אלו שייצגו את ישראל באליפויות העולם הקרובות ביפן (בוגרים) ובארה״ב (נוער). קיום מספר תחרויות נרחב חשוב מאוד להכנה של הגולשים לזירה הבינלאומית ובתקווה עם תוצאות טובות, יביאו אותנו גם לאולימפיאדה..

ארגון גולשי הגלים - סיכום חצי שנתי

הנבחרת

כבר בימים אלו נערכים מיונים לסגל הנבחרת הבוגרת כאשר ארגון גולשי הגלים עתיד לשלוח 5 נציגים בסה״כ – 3 בקטגוריית הגברים, ו-2 בנשים. קבוצת המוזמנים למיונים תיבחר ע״פ עמידה בקריטריון של דירוג בתחרויות בארץ ובחו״ל לשנת 2018 ואלוף ישראל לשנת 2017, מתוכם יבחר הסגל הסופי.

לונגבורד

 גם בקטגוריית הלונגבורד אנחנו מתחילים את הסבב בחודש אוגוסט, עם התחרות הראשונה בחוף הדרומי בהרצליה, כאשר מיד לאחריה תהיה עוד תחרות בחוף המערבי בתל אביב ועוד 1-2 תחרויות מתוכננות עד לסוף השנה בקטגוריה זו.

בתרשים: מערכת השיפוט הממוחשבת החדשה

יש עוד המון דברים שקורים בארגון גולשי הגלים השנה, כמו מערכת השיפוט הממוחשבת המאפשרת ניקוד בזמן אמת למתחרים בכל הקטגוריות, הגדלת מצבת השופטים שלנו המאפשרת קיום יותר תחרויות, שידרוג מערך ההדרכה של קורס מדריכים, תכנון קורס מאמנים ועוד המון תכניות שעם הזמן יפורסמו.

כאמור, אנחנו באמצע השנה ובהמשך מחכה לנו עוד סיכום תחרויות הנוער עם התחרויות הארציות אשר יקבעו את אלוף הארץ בכל קטגוריה.

אנחנו מקווים להמשיך בתנופה הזו ולהגיע אל כל היעדים שכיוונו אליהם בתחילת השנה.

ניפגש בחוף!

 

Spread the love