ים

גלישת בוגי בארץ ובעולם


 

בוגי1

 

 

ענף ספורט זה קיים שנים רבות בעולם ואף בארץ אך לעתים רחוקות שומעים עליו או מדברים עליו אנשים שלא עוסקים בו בארץ. תחום זה לוקח את הגלישה למקומות יותר רדיקליים, גלים יותר כבדים,  slabs, גלי ריף כבדים וגלי חוף שמנים ומהירים, ישנו גם את ענף ה  kneeboard שהוא גלישה ה״רגל ברך״. תחום הביצועים רחב ותמיד דוחפים את הספורט הזה קדימה תוך כדי ניסיון לבצע איירים גבוהים יותר ברמפות גדולות.

בחו״ל הענף מפותח מאוד וקיימות מספר רב של חברות המייצרות את הבורדים, ביגוד, מגזינים ולייפסטייל. כמעט כל יום יוצא סרטון חדש וישנם תחרויות בארצות שונות וסבבים שונים למיניהם. במדינות רבות יש את התנאים המתאימים לבוגי כגון אוסטרליה, אירופה והאיים הקנריים ובפרט , הוואי, מקסיקו ,דר׳ אפריקה, ברזיל ועוד. אתלטים רבים יוצאים ממקומות אלו והיום ניתן לראות איך הסבב העולמי מורכב. לסבב העולמי בעבר קראו  IBA ובשנתיים האחרונות שונה ל APB . התחרויות מתקיימות בחופים שהתנאים בהם מושלמים לגלישת בוגי כגון:  Puerto Escondido  Shark Island ,Chops, Pipeline ועוד. חוץ מהסבב העולמי ישנם אתלטים שדוחפים את הספורט קדימה לעתיד חדש של גלישה ובעיקר לגלים יותר הזויים וכבדים.

בוגי2

 

גם בארץ הענף מתחיל אט אט להתקדם ולתפוס תאוצה למרות שתנאי הים לא תמיד מספקים את הסחורה! לרוב היציאה לסשן בוגי היא במצב של גלים שטוחים ונמוכים, עם זאת ישנם סוואלים טובים שמגיעים במיוחד בחורף וחופים בארץ שמספקים את התנאים שהבוגיסטים צריכים גם שבירות חוף (beach breaks) וגם reef breaks  . כיום ישנם מעל ל 300 בוגיסטים בארץ שרובם הגדול יוצא מהעיר נתניה בשל מספר תנאים: השבירה בחוף מתאימים מאוד לבוגיסטים וסיבה נוספת שקיימת בעיר החנות Beach house . החנות המקצועית ביותר בארץ המספקת ציוד,מידע ושירות ברמה גבוהה, נותנת חסויות לאתלטים ולתחרויות בארץ. כמו כן ניתן למצוא בעיר אנשים פרטיים המייבאים חברות נוספות ומגדילות בסה"כ את השוק.

ישנו סבב בוגי בארץ שבמהלכו מתקיימות 2 תחרויות בשנה בחסות הארגון לגלישת גלים בארץ. מספר המתחרים עולה מתחרות לתחרות וענף זה בהחלט יכול להתפתח בארץ עם פרגון נוסף של חברות ומותגים נוספים מענף הגלישה.

ישנם מספר אתלטים ישראלים אשר התחרו ועדיין מתחרים באליפויות באירופה ובמקומות נוספים והשיגו מקומות מאוד מכובדים! דבר המראה על הפוטנציאל הגדול שקיים לבוגיסטים בארץ. הדרך עוד ארוכה, אך העתיד נראה טוב.

בוגי3

אתר הבית של החנות : WWW.BEACHHOUSE.CO.IL

אתר הבית של סיינס : WWW.SCIENCEBODYBOARDS.NET

אתר בינלאומי מומלץ : WWW.INVERTED.COM.AU

 

סרטונים מומלצים :

https://vimeo.com/115114940 מקסיקו 2014

 

https://vimeo.com/58398340 ישראל 2012

 

https://vimeo.com/47149020 ניק גורנל, אוסטרליה

 

https://vimeo.com/125547197 – טהיטי

 

כותב הפוסט הוא עדן מוג׳ני מנתניה , בן 26 , אלוף הארץ 3 פעמים , מקום 10 באירופה בשנת 2009

גולש בחסות : , Science Bodyboards , Gyroll leashes   Beach house

 

 

 

 

 

Spread the love