גלגלים

Land kite


ענף זה נקרא במספר שמות , להלן : Land boarding ,  Kiteboarding, fly boarding ומבוסס על הספורט הימי KITE SURFING של גלישה באמצעות עפיפונים , שבו המחליק נע על סקייטבורד הדומה מאוד ל MOUNTAIN BOARD ומחובר גם הוא לרגלי המחליק באמצעות הביינדינג (רצועות) ונמשך ע”י העפיפון . ענף זה גדל ומתפתח בעולם בעשור האחרון ונמצא עדיין בשלביו הראשונים . למרות זאת מושך אליו פרסום אע”פ שהוא עדיין לא פופולרי כפי שידוע ענף ה KITE SURFING שהפך להיות אחד הטרנדים החמים ביותר בשנים האחרונות בעולם בכלל ובישראל בפרט .

מחליקים מתקדמים יותר יכולים לעשות מספר תרגילים/טריקים המתבססים בעיקר על אלה שנמצאו בגלישת עפיפונים KITE SURFING באמצעות הבורד/לוח המזכיר את ה  Wake board. טריקים אלה כוללים סיבובים באוויר , היפוכים , גרירות , או שילובים של מספר טריקים אלה. כמו כן קיימים מספר מהלכים/טריקים שבהם המחליק מסיר את הלוח/BOARD מרגליו באוויר והוא יכול לסובב או להפוך אותו לפני שמכניס אותו בחזרה על הרגליים ומתכונן שוב לנחיתה . על הקרקע , הטריקים כוללים החלקת הלוח, wheelies ורכיבה toeside (רכיבה עם הגב אל העפיפון). טריקים שונים לא הועברו בקלות מגלישת העפיפונים Kite surfing בשל מעורבות פני השטח שלרוב קשים יותר. טריק אחד כזה הוא “kiteloop” . בנוסף לטריקים האלה המבוססים על גלישת עפיפונים, יש גם מספר טריקים המבוססים על הסקייטבורד שהפכו פופולריים מאוד כגון רמפות/מקפצות . בשנים האחרונות החלו לבנות פארקים במיוחד ל  landboarding המאופיינים ע”י שטחים גדולים ורמפות ומכשולים אחרים זמינים. צירפנו קישור לסרטון הסבר : איך “מרימים” את העפיפון בשטח לאוויר…נראה שעם הדרכה קצרה ניתן לעשות זאת ואפילו להינות.

https://www.youtube.com/watch?v=KBmP1YdirbA

https://www.youtube.com/watch?v=x7bsQYa-vCE

הסרטון השני מציג את יכולותיהם של מספר מקצוענים ביום טוב של רוח…

זכרו להחליק חכם ! חשוב לדעת ולהכיר את הרמה והמיומנות שבה אתם מחליקים . אתם תמיד בטוחים יותר בעת חבישת קסדה וציוד מגן מלא .

צוות getX

land kite 2

Spread the love