קרוזר

לונגבורד על יבש


לונגבורד על יבש

מה שיפה בגלישה וסקייטבורד שהם אינם מוגבלים רק לרכיבה עליהם, אלא גם ליצירה.
הייתם חושבים שבעל חנות גלשנים כמו ויקטור ברכה בשנות ה40 שלו יישב ויחכה ללקוחות שלו ומדי פעם ישוטט במחשב על הדלפק ויצפה בסרטי גלישה?….אז זהו שלא.
כשהגעתי לבקר אותו, שמתי לב שבסוף החנות ישנה עמדה מלאה בכלי נגרות וחתיכות עץ בגוונים שונים ועל העמדה נח לו קרש ארוך מאוד. בתחילה חשבתי שזה מדף דקורטיבי ואז קלטתי שזה קרש לונגבורד שעשוי פסים פסים והכל מודבק בדבק נגרים.
לשאלתי, ויקטור שלף מפינת החנות סקייטבורד מוגמר יפיפה ארוך עם צירים ענקיים ונתן לי לעלות עליו…איזה כיף! הרגיש לי כמו מזרון קפיצים ונוסע חלק…הדבר הכי קרוב לגלשן לונגבורד במים.
אפשר ללכת עליו לעמוד ופשוט ליהנות מהתנועה הזורמת.
לאחר כמה סיבובים חזרתי לעמדת העבודה לבחון מקרוב את הקרש שהיה ארוך יותר מהסקייטבורד שנסעתי עליו וראיתי שיש לו רוקר (בננה גדולה).
ויקטור הסביר לי שככל שהקרש ארוך יותר העמידה עליו תגרום ללוח לקבל בטן שתיגרר על הרצפה
וכדי למנוע זאת ולתת גמישות וחוזק בנה לקרש קשת הפוכה – כלפי מעלה.
בוידאו הבא ויקטור מדגים זאת כאדם כבד ששוקל 90 קילוגרם של שרירים. אתם תראו זאת כיצד הקרש מגיב כשהאדון עומד במרכזו ולוחץ עם כל משקלו.

מדדתי את הצירים המאסיביים שסוחבים את כל האורך והמשקל של הלוח ועדיין משמרים את התנועה החלקה : 20 ס"מ מגלגל לגלגל !! ישנם גדולים יותר, הם של חברת originals .

לונגבורד על יבשכששאלתי אילו עצים אלו התברר שרובו של הלוח עשוי מעץ איפיאה הברזילאי.

העץ הזה נחשב לאחד מהחזקים בעולם ובעלי עמידות לתנאים שונים אך יקר לרכישה.
ישנם רבים בארץ ובעולם שמתנגדים לרכישתו כי הוא מהווה חלק נכבד מיערות הגשם  שבברזיל
וקנייתו מעודדת את השמדת היערות.
לכן שאלתי בהיסוס אם הוא קונה אותו ולשמחתי ויקטור הסביר שהוא ממחזר את כל השאריות מנגריה שסמוכה אליו הוא מוסיף גם חלקים של עץ אגוז, הבהיר יותר.
העצים שהוא עובד איתם אינם עצי אורן זולים ופשוטים, הוא עובד עם החומרים הטובים ביותר.
העבודה אינה מהירה, קודם עליו למצוא את החתיכות המתאימות להקציע ולהתאים אותן יחד להדבקה ורק לאחר מכן לכופף הכל לזווית הרצויה במשך כמה ימים ושוב ללטש, לשייף ולהקציע הכל. שלא לדבר על שכבות הלכה שמורחים משייפים ומורחים שוב ושוב עד לקבלת הגוון העמוק והיפה של העצים המחוברים יחד וכמובן שבא תור ההתאמה והקידוח להלבשת הצירים.

לונגבורד על יבשזרקתי לויקטור שיהיו חברים שישמחו לקנות את היצירה הזאת והוא ענה שלא. הוא לא בקטע של לייצר ולמכור, אלא שזה נעשה מאהבה לעבודה בחומרים וללייף סטייל של הגלישה.
זו גם דרך נהדרת להעביר את הימים ללא גלים – בגלישה על יבש.
אהבתי את המחשבה כשהוא יוצר יצירות אומנות אלה ומביא למודעות במחזור ושמירה על איכות הסביבה במקום להשתמש בחומרי פלסטיק, על ידי שימוש במשאבים שסביבנו לצעצועים מובחרים למבוגרים (שהם בעצם ילדים מגודלים ).
מה שכן,הוא הראה לי מזוזות יפהפיות שהוא מכין ועושה לבחירת הלקוחות. חוץ מזה הוא יודע לעשות כוס קפה שחור חזק וטוב למבקרים.

לונגבורד על יבש

Spread the love