הסקייטפארק בנתניה סקייטבורד

פתיחת הסקייטפארק בנתניה 4.7.16


בתמונה: דור דוד גואי גולש על הבוסטר ארה״ב 30 צילום: מעוז סוויד @maozsweed

ביום שני הקרוב 4.7.16 (כל הפרטים בהמשך הכתבה) יפתח הסקייטפארק החדש בנתניה , לדעת רבים זה הולך להיות הסקייטפרק המוביל בישראל . לקראת הפתיחה החגיגית בהחלט פגשנו את האחראית על הפרויקט מעירית נתניה , עו"ד שירי חגואל סידון.

היי שירי ,

ראשית , מתי עלה הרעיון להקים סקייטפארק בנתניה ותוך כמה זמן הפך הרעיון למציאות?

לפני כ-3 שנים ובזמן שכיהנתי כחברת מועצת העיר, פנו אלי בני נוער המתגוררים בעיר וביקשו להקים סקייט פארק בעיר. הפניות הגיעו אלי גם דרך הפייסבוק וגם בפניות אישיות וגיליתי שקיימת בעיר קבוצה די גדולה של בני נוער אשר "משוגעים" לעניין. בני הנוער בעיקר התלוננו שהם צריכים לסוע לערים אחרות על מנת להחליק וזה מכביד עליהם ברמה הטכנית (קושי להגיע וכו') וכן גם מההיבט הכלכלי.

 

מי היו האנשים שהעלו את הרעיון , דחפו וליוו את הפרויקט מטעם העירייה ומחוצה לה ?

כך התחיל הרעיון-  מפניות בשטח. רה"ע גם היא קיבלה פניות דומות מבני הנוער ואז בברכת ראש העיר התגבש רעיון הקמת מתחם סקייט פארק, שישרת את כל תושבי העיר והתחלנו לחפש מיקום ראוי – שטח שיהיה נגיש ויוכלו להגיע אליו מכל רחבי העיר וכן מיקום שלא יהווה מטרד והפרעה לתושבים המתגוררים בסמוך.  המקום אשר נבחר הינו בסמוך לפארק אגם (שלולית) החורף.

מטעם העירייה "דחפה" את הפרויקט ראש העיר בליווי צמוד שלי יחד עם מנכ"ל העירייה, ח.ל.ת החברה לפיתוח, מנכ"ל החברה וכל צוותו.  וגם חברי במועצת העיר רפי ימין.

מטעם התושבים כמובן מי שקידם את הפרויקט אלו בני הנוער המתעניינים מלכתחילה,  אשר שיתפו פעולה לאורך כל הדרך והגיעו לפגישות שיתופי ציבור אותם ערכנו בח.ל.ת טרם ביצוע הפרויקט, על מנת לשמוע את "קולם" של בני הנוער וליישם את בקשותיהם בפרויקט.

ספרי על החברה שהקימה את הפארק והאנשים המקצועיים שליוו את הפרויקט

צוות הקמת הסקייטפארק כלל מומחים מארה"ב אשר בעצמם עוסקים בספורט זה, הצוות היה מקים ובוחן את החלק הנבנה הלכה למעשה.

הסקייטפארק בנתניה

מה מייחד את הסקייטפארק בנתניה בפרט ובהשוואה לסקייטפארקים אחרים בארץ בכלל ?

הסקייטפארק בנתניה תוכנן לעמוד בחזית הראשונה בעולם של מתקני החלקה וכולל מתחם הסקייט משתרע על פני שלושה דונם. הוא כולל מתקני אקסטרים ומתקני החלקה מהמשוכללים בארץ וכן אמבטיית "החלקה" מהגדולות והמיוחדות בישראל. עוד כולל המתחם, אזור לצפיית קהל, פיתוח סביבתי, גינון והצללה וכן מתקני פנאי נוספים.

מתחם הסקייט פארק החדשני משתרע על פני כ-3 דונם וכולל מתקני אקסטרים ומתקני החלקה מהמשוכללים בארץ, המתקן בנתניה הוא הגדול והיפה ביותר שנבנה עד כה, בני הנוער שהיו שותפים ברעיון ידעו בדיוק איך לכוון את בקשותיהם כך שהמתחם יהיה מהרציניים הגדולים והאיכותיים הקיימים בארץ.

מה התקציב שהעירייה הקצתה לטובת הפרויקט ?

עלות הפרויקט הינו כ-7 מיליון ₪ מדובר בהשקעה אשר מהווה אטרקציה ייחודית לילדים ובני נוער הן בקרב חובבי הרולרבליידס והסקייטרים והן בקרב כלל בני הנוער בעיר.

האם לדעתך הסקייטפארק החדש ימשוך סקייטרים חדשים מנתניה ומחוץ ?

אין לי ספק כי בזכות הקמת המתחם, קהילת "הסקייטרים" בנתניה תגדל באופן משמעותי וגם תמשוך לעירנו סקייטרים מכל רחבות הארץ, אשר ייהנו לבוא ולהתנסות במתחם החדש שהקמנו.

האם היו התנגדויות מתוך או מחוץ לעירייה טרם יציאת הפרויקט לדרך ובמהלכו ?

לגבי שיתוף פעולה אני חייבת לציין כי כלל הגורמים הביעו תמיכה גורפת ושיתוף פעולה מלא, כולם היו שמחים לתרום ולייצב את הנוער בנתניה במרכז.

לסיום אנו גאים מאוד בסקייט פארק החדש ומאחלים לכל בית ישראל חופשה מהנה ובטוחה.

שירי , משפט סיום

לסיום אנו גאים מאוד בסקייט פארק החדש ומאחלים לכל בית ישראל חופשה מהנה ובטוחה.

תודה שירי על שיתוף הפעולה ובהצלחה !

הסקייטפארק בנתניה

בתמונה: שירי חגואל סידון , סגן רה"ע נתניה  ויו"ר דירקטוריון החברה לפיתוח ותיירות נתניה.

להלן דבריו של רפי ימין , חבר מועצת העיר נתניה ופעיל בין היתר בקידום מיזמי הספורט בנתניה :

"אני שמח שראש העיר של נתניה מרים פיירברג איכר מבינה את הצרכים וקשובה לסקייטרים ולגולשים תומכת ביוזמות מקומיות ושמה את נתניה על המפה , הפארק שנבנה בנתניה הוא מהטובים והמקצועיים בארץ והלוקיישן מושלם. במהלך הקיץ הסקייטפארק יהיה פתוח עד השעה 1 לפנות בוקר. כחבר מועצה אמשיך לדחוף ולקדם יוזמות דומות, כיף להיות נתנייתי."

הסקייטפארק בנתניה
בתמונה: רפאל ימין , חבר מועצת עירית נתניה

הסקייטפארק בנתניה
בתמונה: מרים פיירברג איכר , רה"ע נתניה

שימו לב ,

להלן הפרטים לאירוע הפתיחה :

תחרות פתיחת סקייטפארק במתחם שלולית החורף

התחרות תתקיים ביום שני ה- 4.7 בין השעות 11:00-18:00. בשעה 18:45 יתקיים טקס חנוכת הסקייטפארק

תחרות "NETANYA OPEN" ומופע ראווה בינ"ל חגיגי עם גולשי הסקייטבורד האמריקאים: Frank Shaw, Cody Lockwood Dern Dalton. מדובר בגולשים שהשתתפו בסבב המקצועי, כגון: Gravity Games, Tampa Pro , אליפות העולם Monster Master Ship בגרמניה ובתחרויות נוספות של ה- Dew-Tour.

תחרות NETANYA OPEN פתוחה לקהל הרחב ללא הרשמה מוקדמת. פרסים בשווי 10,000 ש"ח יוענקו לזוכים.

בשעה 18.45 ייערך טקס חנוכת הסקייטפארק במעמד ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר, לאחר הטקס יתקיים מופע מרהיב של מיטב גולשי הסקייטבורד.Spread the love