סקייטבורד

סקייטבורד


SKATE BOARD 2SKATE BOARD 4SKATE BOARD 3

 

ההיסטוריה של הסקייטבורד התחילה הרבה שנים טרם זמננו…בין שנות ה40 ל 50 של המאה הקודמת . התופעה החלה בו זמנית בארה”ב ובצרפת (כן , כמה מפתיע…) כאשר ילדים לקחו את שני הסקייטים שהיו ברשותם וחיברו כל אחד מהם לקצה של לוח (BOARD) בשני קצבותיו כאשר הרעיון היה להחליק על הלוח בזמן שהטיית הגוף של המחליק מייצבת אותו במהלך ההחלקה .

הסקייטבורד הראשון שיוצר היה ע”י חנות גלישה בלוס אנג’לס , קליפורניה . הסיבה שעמדה מאחורי יוזמה זו היא מתן פתרון לגולשי הגלים בזמן שאין גלים וכתוצאה מכך הם היו “מושבתים” . בעל החנות , ביל ריצ’רד , עשה עסקה עם חברת סקייטים משיקגו לייצר סטים של גלגלים להחלקה , בזמן שבקליפורניה הם בנו בעצמם את לוחות העץ . למעשה כינויו של הסקייטבורד במקור היה ” גלשן מדרכה ”  מכיוון שהמחליקים עליו חיקו את  סגנון הגלישה שלהם בזמן שהחליקו עליו וכמו כן ביצעו תמרונים דומים לאלה שביצעו על גלשן הגלים במים , כל זאת בזמן שהם מחליקים עליו יחפים .

מאז ועד היום חלו תמורות ושינויים רבים בענף , על כך נדבר עוד הרבה בהמשך…

בקטגוריה זו (גלגלים) סקייטבורד הוא הענף הדינמי , הטכני והמורכב ביותר . מבחינת הטכנולוגיה של הסקייטבורד עצמו השינויים שנעשו במוצר אינם גדולים אולם מבחינת המחליקים עצמם בסטריט וברמפות רמת הקושי של התרגילים , הטכניקה והתעוזה קפצה משמעותית ועדיין לא נאמרה המילה האחרונה !

בסרטון של ה X GAMES (סבב תחרויות עולמי למספר תחומים בספורט האקסטרים) ניתן לראות איך נער בשנות העשרה לחייו מבצע קפיצות לגבהים מטורפים ובדרגת קושי גבוהה מאוד על הרמפות מהגדולות בעולם שנבנו עד כה . כל זאת בזמן שטוני הוק (אגדת סקייטבורד בפני עצמה בתחום הרמפות לאורך שנים) יושב כפרשן בתחרות , תופס את הראש ונדהם למראה עיניו!!! https://vine.co/v/em7h3T330xj

זאת ועוד , התרגילים בעיקר בסטריט ובסקייטפארקים בשנים האחרונות התפתחו משמעותית והגיעו לרמות ביצוע פנומנליות !

אגב לדעתי ומניסיוני זהו אחד התחומים הקשים ביותר מבחינה טכנית מכל התחומים ש getX עוסקת בהם (ים , שלג וגלגלים) .

מה קורה בארץ אתם שואלים ? ובכן כיום סצינת הסקייטבורד חיה ובועטת !!! רק לאחרונה התקיימה אליפות הארץ לקבוצות בפארק גלית שבת”א (פוסט אודות התחרות ניתן למצוא ב : חדשות) . הרמה של המתחרים הייתה מהגבוהות שנראו פה בארץ !

איך , היכן ומתי הכל התחיל ??? קיימים מספר פוסטים בנושא אודות האבולוציה של הענף בישראל . תהינו !

SKATE BOARD 1

צוות getX

Spread the love