קטגוריהאתר החרמון

אנחנו מתפארים בכך שישראל היא מדינה שיש בה את כל סוגי האקלים ובהתאם לכך גם אזורים מתאימים לכל סוג של פעילות מסקי מים ועד סקי שלג. ויש לנו כמובן את אתר החרמון שאליו חייבים לבוא לפחות פעם בחיים כדי להבין את ההתלהבות של הישראלים מהמקום היחיד שבו אפשר לעשות כאן סקי, אבל לא רק. החרמון הוא הווי שלם שכל ישראלי מכיר, מהיקיצה המוקדמת או השינה באזור הצפון ועד העמידה בתורים, הקיטורים על המחירים והעמידה בתור לרכבל ולשיעורי סקי או חיפוש אחר מסלול טוב. אנחנו מאזינים לתחזית ומחכים לימים שבהם ההר נסגר בגלל סופות שלג כי ברור לנו שמיד אחר כך תתחיל הנהירה הגדולה. כצפוי, ישראל אינה מקום שאפשר לקבל בו שלג באותה מידה מדי שנה ולכן כאשר כבר נופלים על שנה כזאת רצים לאתר החרמון כדי לנצל את זה.

אתר החרמון

גלישה במסלולי החרמון

רוב הישראלים לא ממש יודעים לגלוש ובאים בשביל החוויה, אבל מי שבא כדי לגלוש מוצא מסלולים טבעיים יחסית שאינם מטופלים כמו בחו”ל ולכן אינם מיושרים לגמרי ומאפשרים קפיצות טבעיות במסלול ומחוצה לו. יש ספוטים מוכרים וידועים לוותיקים שמכירים כל פינה בהר ועל צוקיו. יש גם אוף-פיסטים אבל חובה להיזהר מהסלעים המסוכנים בהר ולכן כדאי להישאר על המסלולים, יש בהם די אתגרים לגולשים בכל רמה.

מה מחכה לנו באתר החרמון?

  • את אתר החרמון מנהל ומתפעל היישוב נווה אטיב.
  • טלפון: 1599-550-560
  • שעות פעילות: שישי-שבת 8-16. כניסת כלי רכב עד 15:00 ועלייה לרכבל עד שעה 15:20.
  • עונת הגלישה מוכרזת בכל שנה על ידי מנהלי האתר ויש לעקוב אחר ההודעות שלהם, כמו גם אחר הודעות על סגירת האתר בגלל סופות ושלג נמוך די ופתיחתו לקהל. הוא ממוקם על המורדות הדרומיים של אתר החרמון ועונת הגלישה נמשכת רק כמה שבועות בשנה לפי כמות השלג שיורד באותה שנה.
  • נתונים נוספים: גובה 2,000 מ’ מעל פני הים, 14 מסלולי גלישה ברמות שונות. מותר לגלוש עצמאית גם במזחלות שלג. בקיץ מתקיימים שם טיולי טבע ותצפיות.
  • מלבד מסלולים לחובבי סקי ואקסטרים, יש גם באתר יש רכבל ומזחלות הרים במסלול באורך קילומטר, מתחם ילדים ואבובי שלג לכל המשפחה.
  • מחירים נעים בין מחיר למבוגרים ולילדים, הנחות לקבוצות ומחירים להשכרת ציוד כמו מזחלות שונות ולשעות גלישה. לגולשי סקי יש כמה אפשרויות לפס – יומי, חצי יומי, יומיים ועוד.
  • בית ספר לסקי – היצע מגוון של שיעורים, מפרטי לקבוצתי, שיעורים לסנובורד ועוד. ציוד גלישה מביאים עצמאית.
  • ציוד סקי אפשר לשכור במקום.

מה בנוגע לגולשים?

השטח של החרמון עצום ולכן יש לנו בו די מקום לגלישת סקי וסנובורד, ענף שכבר אפשר לעסוק בו בארץ ולהגיע להישגים יפים. זאת למרות שכל השאר יעדיפו מזחלות שלג, לעלות ברכבל וליהנות במגלשות הרים, רכב קרטינג ואבובי שלג. גם בקיץ הרכבל פועל למטיילים ולחובבי הטבע הנהדר שיש בו. לחרמון יש חשיבות היסטורית לישראל במיוחד בגלל תפקידו הביטחוני כ”עיניים של המדינה”. בדרך לחרמון וסביבו יש די אטרקציות בעונות השנה כך שמשפחה ישראלית מוצעת שנוסעת לשם תצטרך לפחות יומיים-שלושה למצות מעט מהן.

עונת הסקי נמשכת בין דצמבר לפברואר אבל כפופה למזג האוויר באותה שנה ולא בכל פעם יש כמות יפה של שלג שמספיקה לפעילויות אלה לכולם וברמה מספקת לגולשי סקי מקצועיים. מכיוון שיש בהר מסלולים לכל רמה אפשרית, גולשים יכולים ליהנות בהר מהגלישה לפחות כמה ימים בשנה.