סאפ

הסאפ קצת מעבר למה שהכרנו עד היום…


צילום: עדן רם

פעם כשהייתי ילד גלשתי בוגי, זה היה לפני גיל 8 וקצת אחרי שלמדתי לגלוש רוח אבל רגע, זה לא העניין. העניין הוא שפעם גלשתי בוגי, ואז באיזה שהוא שלב הסבירו לי שבוגי זה לא לעניין. אז התחלתי לגלוש גלים, הזנחתי את הבוגי לחלוטין ולמדתי לקרוא ולהבין את הים מזווית הגולש ובאותה נשימה הסתכלתי על גולשי הבוגי כמו שהסבירו לי להסתכל עליהם. ככאלה שמפחדים לעמוד על גלשן, מה שהפך אותם אוטומטית לנחותים יותר ממני גולש הגלים, לפחות ככה זה הצטייר לילד שבי.

מאז הזמן עבר והיום אני עדין אותו ילד רק עם עוד ספרה ליד השמונה. ואחרי שקצת ראיתי, טיילתי, גלשתי ופגשתי מספר גולשים ממגוון תחומים שונים אני יכול להגיד לכם שגלישת בוגי זאת עוד דרך לגלוש את הגל וכשעושים אותה נכון גם היא יכולה להיות מגניבה. ובשונה ממה שחשבתי אז, היום אני מבין שזה בסדר להיות שונה ממה שכולם.

%d7%a1%d7%90%d7%a4-%d7%a7%d7%a6%d7%aa-%d7%9e%d7%a2%d7%91%d7%a82צילום: SURF PHOTOGRAPHY42אני מספר לכם את זה בעיקר בגלל שהיום רובנו מסתכלים על הסאפיסטים באותה צורה שהילד הבת ימי שבי הסתכל על גולשי הבוגי – כשונים ונחותים. אבל היום אני מבין שאין לראייה הזאת שום הצדקה. אז נכון אתם יכולים להגיד שגולשי הסאפ לא נותנים כבוד, לא יודעים את החוקים, מסכנים את הסביבה ולא יודעים איך לשבת על הגלשן בין גל לגל והאמת היא שאתם צודקים. חלק בלתי מבוטל מגולשי הסאפ בארץ לא מבין איך להתנהל בצורה נכונה בפיק וזאת הסיבה לאנטיגוניזם שנוצר סביב הענף מצד גולשי הגלים.

המון כתבות נכתבו בנושא והמון עוד יכתבו בעתיד אבל לא על זה נדבר כרגע (מזמין את כל מי שלא יודע או מכיר את החוקים ללמוד משפע המידע שמסתובב באינטרנט בלחיצת כפתור). הפעם נדבר על מה שאתם מפסידים כשאתם מסרבים לעלות על סאפ בגלל הסטיגמה שנדבקה לו.

%d7%a1%d7%90%d7%a4-%d7%a7%d7%a6%d7%aa-%d7%9e%d7%a2%d7%91%d7%a83צילום: דרופ פרודקשיין DROP PRODUCTION
אז קודם כל חשוב לדעת שהחתירה על הסאפ מחזקת חלק גדול משרירי הליבה בגוף וברגע שיודעים איך לחתור נכון הסאפ בקלות יכול להפוך לחדר הכושר הצף והנייד שלכם. מעבר לכך הסאפ מאפשר לראות את המדינה שלנו מזווית קצת שונה באין ספור המקומות השונים בהם יש מקור מים והדבר הכי חשוב, הסאפ מגדיל משמעותית את טווח הימים בהם אפשר לתפוס גלים ובאמת לגלוש אותם. נקודה נוספת שחשוב לדעת היא שברגע שאני בתור גולש גלים עולה על סאפ קל לי יותר לגשת לסאפיסטים ולדבר איתם, ברגע שהמכנה המשותף נראה לעין קל יותר לדבר ולהסביר איך רצוי וצריך להתנהג וכך גם להוביל לשינוי אותו כולנו היינו רוצים לראות , ברור שכמו בכל מקום גם כאן תפגשו את המקובעים שלא יהיו מוכנים להקשיב ולשמוע, אבל בין לבין תפגשו אנשים שישנו לכם לחלוטין את הפרספקטיבה, כאלה שיהפכו את הסשן הבא שלכם למעט יותר נעים.

בינתיים , קבלו את הסרטון הבא שמראה כיצד תחום הסאפ התפתח עד היום :       

  
Spread the love