גלישת רוח

ג'רי קאקוארה : חופשה של שיכרון חושים, חופים ורוח כמובן!


Jericoa Coara

אחרי סקירה של  חופים נחשקים סביב העולם בחיפוש מתמיד אחר התנאים המושלמים של רוח, גלים ומה שביניהם, פגשתי את ערן נדם לשיחה קצרה לאחר שחזר מחופשת גלישת רוח בת חודש ימים בג'רי קאקאורה (ברזיל).

ערן הוא מורה לקולנוע ובמאי סרטים דוקומנטריים שהתחיל לגלוש לפני כ 10 שנים ובמהלך שלוש השנים האחרונות נדבק במחלה והפך לחולה רוח מן המניין.

גרי קאוקארה הוא חוף מדהים ביופיו, הנמצא באוקיינוס האטלנטי בצפון מזרח ברזיל כ 400 ק"מ מהעיר פורטלזה. הכפר שבו שוכנים כ 2,000 תושבים הפך עם השנים מכפר דייגים לכפר נופש תיירותי המושך אליו אלפי גולשי רוח וקייט מכל העולם.

Jericoa coaraבתמונה: חוף הגלישה בג'רי בשעות הבוקר המוקדמות (שעת שפל), צילום: ערן נדם
ערן, למה בחרת לגלוש דווקא ב ג'רי על פני אתרי גלישה רוח אחרים בעולם?

 "בשנה שעברה גלשתי חודש ימים באיים הקנריים, גלשתי בתנאים מדהימים וקיצוניים בטנריף ופאורטה וונטורה, השנה רציתי להכיר ספוט חדש ומאוד מצא חן בעיני האפשרות לשלב חוויות נוספות: תרבות חדשה, אוכל מעולה ומסיבות סמבה לתוך הלילה מעבר לתנאי הגלישה המושלמים שג'רי מציעה".

מהם העונות המומלצות לגלישת רוח בג'רי?

 "ניתן לחלק את העונות המומלצות לפי רמת הגלישה ותחום הגלישה: יוני עד ספטמבר לגולשים שמחפשים תנאיי: bump & jump, freestyle, freeride.

אוקטובר עד נובמבר תנאי waveriding: גלים בגובה של עד ארבע מטר ורוח של 20 עד 25 קשרים.

טסתי בחודש ספטמבר שהוא החודש המומלץ ביותר ובעל הסבירות הגבוהה ביותר לרוח על בסיס יומי (90%) כאשר הרוח ממוצעת היא סביב שלושים ואחד קשר וגל של חצי מטר עד מטר.

הגלים מאוד מסודרים, ארוכים ורכים ומתאימים לגולשים שרוצים להתחיל ולהתנסות בגלישת רוח בגלים.

בתחילת אוקטובר החלו להגיע גולשי PWA מקצוענים שעבורם אלו תנאים מושלמים ל waveriding, הקופצים לגבהים של תשעה מטרים (בזמן שהגלים בגובה של ארבעה מטרים)!!

חייבים לשלוט בחוקי הגלישה בגלים אלה במיוחד כאשר ישנה צפיפות גדולה מאוד של גולשים שבודקים את גבולות היכולת שלהם בגלישת רוח."

Jericoa coara

בתמונה: ערן יוצא לעוד יום של עבודה בג'רי…       

איך מועדוני השכרת ציוד הגלישה בג'רי?

 "ישנם מועדונים רבים להשכרת ציוד, אני בחרתי להשכיר במועדון ששוכן הכי קרוב לספוט הגלישה שנקרא: clubventos המועדון משכיר ציוד חדש ואמין של חברת JP ומפרשי NIELPRIDE . למועדון שירותי מסעדה ובסוף יום הגולשים מתרכזים בו לצפייה בסרטי גלישת רוח לאור השקיעה ומוזיקה. בשאר מועדוני השכרת הציוד, ניתן למצוא מחירים מוזלים יותר אך השוכנים במרחק רב יותר מספוט הגלישה."

 

Jericoa coara

בתמונה: מועדון הגלישה, צילום: ערן נדם.


מהם תנאי השהייה בג'רי?

 "הכפר עצמו ערוך מאוד לקבל תיירים, המקומיים מסבירי פנים ובכל הזדמנות מברכים לשלום את הגולשים הרבים שמגיעים כמידי שנה. רצוי להזמין חדרים מראש מהאינטרנט עקב חגים לאומיים של אזרחי ברזיל שמאוד אוהבים לנפוש בג'רי. בג'רי ישנן רמות אירוח שונות, החל ממלונות מפוארים בקרבת החוף ועד פוסדות פשוטות יותר המתאימות לכל כיס. בכל בתי ההארחה בג'רי ארוחת הבוקר המפנקת כלולה במחיר."

Jericoa coara

הפוסדה (אכסניה) בג'רי.   צילום: ערן נדם

Jericoa coara

גלישת SUP לאחר שעות הרוח, צילום: ערן נדם
מה ניתן לעשות בג'רי חוץ מגלישת רוח?

 "בג'רי ישנן הרבה פעילויות פנאי כמו טיולים בבאגי, קפוארה, לימוד ריקודיי סמבה ופוהו.

ישנה מסורת כמידי יום לעלות להר הדיונה ולצפות בשקיעה מדהימה. חיי הלילה בג´רי מתחילים במעגל ההודה המסורתי לאור השקיעה על החוף שבו לוחמי הקפואירה מתאספים ומציגים את יכולותיהם. בהמשך הערב תוכלו לבחור בין פאבים על החוף לריקודים בחלק הפנימי יותר של העיירה או להירגע על החוף עם פירות טרופיים, אסאי, וקוקוס."

Jericoa coara

בתמונה: מחכים לשקיעה על הדיונה, צילום: ערן נדם.

Jericoa coara

בתמונה: שקיעה בג'רי, צילום: ערן נדם.

Jericoa coara

בתמונה: תן לשים את הראש על אמקה…     

שייט בסירה ותצפית ימית על סוסי ים

טיולי שטח בג'רי:
טיולי השטח נערכים על גבי רכבי שטח מיוחדים בשם באגי, הסיורים הם לכיוון הדיונות והלגונות. הנסיעה תהיה מהירה ומלאת אדרנלין על גבי החולות ובדרך עוברים בלגונות כמו לגונה גרנדה (Lagoa Grande) ולגונה אסול (Lagoa Azul).

ברוכים הבאים לג'רי קאקוארה!

Jericoa coara

בתמונה: הלגונה, צילום: ערן נדם.
 

Spread the love

Ping- & Trackbacks

תגובה אחת ב ג'רי קאקוארה : חופשה של שיכרון חושים, חופים ורוח כמובן!

  1. פינגבק: קרנבל ברזילאי: טיול גלישת קייטסרפינג – מדריך קצר ולעניין - getx

תגובות סגורות