החיים על פי יוני הדני - גלישת גלים מזווית אחרת גלישת גלים

החיים על פי יוני הדני – גלישת גלים מזווית אחרת


החיים על פי יוני הדניגלישת גלים מזווית אחרת

בתמונה: יוני הדני I צילום: אימנואל גוגליאלמטי

את יוני הדני פגשתי לראשונה בתחילת הדרך טרם עליית המגזין לאוויר, אז כשהיה בעלים של ביה"ס לגלישה "גליש" בחיפה עם המון תשוקה ואהבה לעשייה ולהדרכת ילדים ונוער שעושים את צעדיהם הראשונים בעולם הגלישה. היום, מספר שנים אחרי, יוני עובר שינוי פנימי ומגיח שוב אלינו רק ממקום שונה.. בוגר יותר, מפוקח ועדיין עם המון רצון לחלוק את תובנותיו מניסיונו העשיר בעולם הגלישה. ריאיון קצר עם יוני על גלים, גלישה, גולשים ומה שבניהם.

הי יוני

לפני שנתחיל "לחפור" פנימה, ספר על הקשר שלך לים, איך התחיל הרומן, מתי, היכן..?

כבן זקונים במשפחה, אחותי ואחי לרוב סללו לא מעט מהדרכים לחוויות שעיצבו אותי למה שאני היום. כשהייתי בערך בן 13 אחי הגדול שהוא גולש נשמה העניק לי גלשן ישן שלו במתנה. אמא שלי אמרה לו לקחת אותי איתו לים ושילמד אותי לגלוש.

ירדנו בפעם הראשונה לחוף הכרמל בחיפה הידוע בשפת הגולשים כחוף "הסגור" ו"הפיק". הוא הצביע היכן להתאמן (בקצף) ואמר לי לפגוש אותו ליד האוטו אחרי שעה וחצי.. למרות הקשיים ללמוד לבד יצאתי מורעל ומחוזק להמשיך לגלוש עד היום הזה.

אחרי השחרור מהצבא התחלתי ללמד לגלוש. מצאתי את עצמי מעמיק בהיבטים השונים של הגלישה בכדי להעשיר ולשפר את החניכים – זה מה שהיווה את הקפיצה עצומה בחוויית הגלישה האישית שלי.

לאורך השנים הים קיבל מקום מאוד משמעותי בחיי שאפשר להקביל לפסיכולוג וכך גם תמיד הצגתי את הים כשלימדתי.

החיים על פי יוני הדני - גלישת גלים מזווית אחרת

בתמונה: יוני I צילום: אסף אדרי

 

ספר על בית הספר לגלישה שעד לא מזמן היה בבעלותך?

האמת שללמד גלישה התחלתי, כמו שאמרתי קודם, אחרי הצבא (2006) במועדון היחיד שהיה אז בחיפה. ב 2008, אחרי שתי עונות פתחתי בית ספר לגלישה משלי, אז השני בחיפה יחד עם שותף. העסק פרח אבל השותפות פחות ונאלצתי למכור לו את חלקי ולצאת.

את "גליש" פתחתי ב 2010 לאחר שהבנתי שיש לי שתי תשוקות גדולות, אחת לגלוש ואחת ללמד (לא בהכרח בסדר הזה). היה ברור לי שאני הולך על זה, רק שהפעם לבד. "גליש" צמח יפה מאוד משנה לשנה ועדין נחשב מועדון בולט בחיפה.

החיים על פי יוני הדני - גלישת גלים מזווית אחרת

בתמונה: חניכי קייטנת "גליש" בימים שיוני היה הבעלים

 הבנתי שבנוסף אתה נותן שירות ייעוץ וליווי לעסקים דומים, פרט במה בדיוק מדובר?

האמת שזה התחיל כבר לפני כמה שנים ונמשך עד היום ממש כשמנהלי מועדונים,עמותות  ומדריכי גלישה פונים אלי בעיקר בנושאי רישוי וארגון. יצא לי לצלול עמוק בעזרת יעוץ משפטי בתחומי הביטוחים והרישוי כחלק מהקמת "גליש" וכך הכרתי לעומק את החוקים והאתגרים.

כמו כן, עזרתי לארגון הגלישה (ISA) להתגבר על כמה מהמכשולים היסודיים שאפשרו להוציא חוזר מנכ"ל משרד חינוך לקייטנות גלישה המתאים יותר למציאות של ימינו. בעקבות כך ארגון הגלישה הזמין אותי להרצאת אורח בקורס מדריכי גלישה בנושא "הליך רישוי קייטנת גלישה".

החיים על פי יוני הדני - גלישת גלים מזווית אחרתבתמונה: יוני (משמאל) עם הואן של הקייטנה וחבר שבא לבקר, רן געש ZAZIK

בשנתיים האחרונות מצאתי עצמי מייעץ בתחומים אישיים, עסקיים וארגוניים בעיקר בתחום הגלישה. בנוסף, נשכרתי להניע תהליכי יעול באחד המועדונים בקיץ האחרון.

הדרכת מאות חניכים במסגרת קורס עוזרי מדריך גלישה מטעם ISA, ספר על התהליך דרך נקודת המבט שלך?

האמת שלזה נכנסתי לגמרי במקרה…

ב 2015, בתור מנהל בית ספר לגלישה, פגשתי באתגרים של הסמכת צוות החונכים שעובדים איתי לקראת העונה. באותה תקופה, ארגון הגלישה לא הצליח לעמוד בקצב ההולך וגדל של המועדונים והצורך שלהם בהסמכת החונכים. הצעתי את עצמי כמרצה נוסף בכדי שיהיה ניתן לפתוח עוד מועדים של הסמכות ברחבי הארץ ושהמועדונים יוכלו להספיק להגיע מוכנים לעונה עם צוותים מוסמכים ורישיונות קייטנה חתומים.

ארגון הגלישה קיבל אותי בחיבוק ומעונה לעונה מזמינים אותי להרצות יותר ויותר. בתוך החוויה הזאת אני מוצא המון סיפוק! אני נרגש מההזדמנות להעביר את מה שאני כל כך אוהב לחלק "עבה" יותר בענף הגלישה – החונכים. זוהי דרך רחבה יותר להפיץ את האהבה הזאת. והם מעבירים אותה הלאה לתלמידים שלהם.

אז כבר היית ב FULL POWER.. בי"הס לגלישה עבד יפה אחרי מספר שנים שהקמת וניהלת אותו, הדרכות, חניכות ופתאום החלטת שאתה מוכר את העסק, עוזב את הכל ונעלם..  How come??

אז מתישהו אחרי עונת 2015 התחלתי לחוש מיצוי, סוג של התרוקנות מהשראה. אין לי ממש הסבר למה זה קרה או איך. אדם חכם אמר לי לא לחפש סיבה.. כנראה שזו התכווצות אנרגטית וכל דבר יכול להיות סיבה לכך.

אז חפרתי עם עצמי יותר משנה בלנסות להבין למה אני מרגיש כך? שחררתי את החפירה, החלטתי להיות נאמן לתחושות ואמרתי לעצמי שאני צריך להפסיק (!) ..או לסגור או למכור את "גליש" כי אני כבר לא רוצה בזה יותר. מיציתי את זה אנרגטית וחיפשתי לחיות אחרת.

אחרי קיץ 2016 טסתי לחופשת חורף לבקר את אחי שחי בקוסטה ריקה כבר הרבה שנים. שבוע אחרי שחזרתי מהחופשה מכרתי את "גליש".

החיים על פי יוני הדני - גלישת גלים מזווית אחרתבתמונה: הדרכה בקייטנת "גליש" עם מרצה אורח – הגולש עידו דראל

איך היה בחו"ל, מה הייתה מטרת הנסיעה? עם מי נסעת, איפה טיילת/גלשת?

תוך 4 חודשים ממכירת העסק, שיחררתי את כל יתר המחויבויות שלי ולקחתי את פופו (הכלבה שאיתי), מזרן יוגה, שני גלשנים, גיטרה וקחון וטסנו לקוסטה ריקה בכדי לנסות לחיות אחרת ובתקווה שאתמלא שוב בהשראה.

בהתחלה לקחתי כמה חודשים בהם גלשתי במיטב השבירות בצד המערבי ולאחר מכן מצאתי את עצמי נע ונד בניסיון למצוא תשוקה חדשה למשהו שאוכל גם להתפרנס ממנו.

החיים על פי יוני הדני - גלישת גלים מזווית אחרת

החיים על פי יוני הדני - גלישת גלים מזווית אחרתבתמונות (2): יוני I צילום: אורלי

 מה גילית שם? הייתה לך איזו "הארה" ששינתה אותך או את התפיסה שלך בנוגע ללימוד הגלישה או בכלל לחיים?

הארה לא, הלוואי.. קודם כל גיליתי שגם לשם לקחתי את עצמי והעצמי הזה בא עם לא מעט דרמה. גם כשמנסים לשנות את כל ה"תפאורה", לשינוי הפנימי יש את הקצב שלו לא משנה איפה אהיה פיזית. זה כבר דורש לקיחת אחריות על החוויה מבפנים ולא רק מבחוץ.
אז בחרתי להצטמצם ולהעמיק יותר בנתיב היוגה באמצעות קורס מורים בו השתתפתי. בנוסף, הגברתי תרגולים שונים בשילוב קריאה והקשבה למורים כאלו ואחרים.

מה אתה עושה היום?

הבנתי שאת כל הידע והניסיון שצברתי, אני רוצה לחלוק עם כולם. בניתי מיזם חדש בשם Ocean Movement באמצעותו אני שמח לחלוק סדנאות העשרה לגולשים, חונכים, מדריכים ומנהלי מועדונים בכל הארץ.

החיים על פי יוני הדני - גלישת גלים מזווית אחרתבתמונה: טיזר לסדנא החדשה של יוני

המיזם הזה עטוף בתובנות שחוויתי לאורך השנים, הן מהגלישה והן מתחומים נוספים שנקלעו לדרכי (קפוארה, יוגה ועוד).

החיים על פי יוני הדני - גלישת גלים מזווית אחרת

צילום: רויטל גרינברג

מה אתה מתכנן לעשות , האם חשבת להפיץ את "הבשורה" בארץ בקרב הגולשים? אם כן, איך בדיוק?

במסגרת Ocean Movement אני מנחה סדנת העשרה ראשונה לגולשים שנקראת:
"מבט נוסף לגלישה – OM1" . הסדנא מיועדת לגולשים עם רקע בסיסי (כחצי שנה לפחות) וגולשים בכל הרמות והסגנונות כולל מתחרים. את הסדנא אני רוצה להעביר בשיתוף בתי הספר לגלישה ברחבי הארץ במטרה לחבק ולתמוך בהם ובגולשים שאיתם.
זה מתחבר לי עם הרצון שהיה לי, כמדריך ומנהל בית ספר לגלישה, להביא מאמנים אורחים כדי להעשיר לגולשים שהתאמנו איתי את החוויה גם בתוכן וגם בתמיכה חיצונית. וזה עבד מדהים!

עבור המשתתפים בסדנא, המטרה להעמיק ולחדד בידע קיים, לתקן ידע מוטעה (במידה ויש) ובעיקר לפתוח "מבט נוסף לגלישה" בשלושה נושאים מרכזיים:

  1. ימאות חוף והבנת תחזיות
  2. תנועתיות במים – הגלישה כריקוד
  3. ניתוח תנועה ואתיקה

*עבור המועדונים, הפורמט קל, נוח, נעים ומשתלם.

עבור הקארמה, אני שמח להציע את הסדנא בהתנדבות לעמותות שלא למטרות רווח בתחום הגלישה (לא תחרותי).

 משפט לסיום, מסר לחיים/לקוראים/לגולשים

אפשר לחיות את אותם החיים בדיוק עם פחות דרמה ויותר אהבה.. זה מה שאני מנסה לתרגל עכשיו.

תודה רבה! בהצלחה לכולם!

החיים על פי יוני הדני - גלישת גלים מזווית אחרת

תודה לך יוני ובהצלחה בהמשך!

 

 

 

Spread the love