גלגלים

גלגלים


לא ברור מי הגיח ראשון לעולם , הוא או הסקייטים (גלגליות) של פעם…אולם דבר אחד בטוח הסקייטבורד הוא העוגן ללא ספק של ענף זה – המתגלגלים למיניהם.

הרבה אלמנטים חופפים זה לזה בקטגוריות השונות של תחום זה . לא מעט תרגילים שהתחילו לבצע הסקייטרים , המשיכו לאחר מכן לרולר בליידס* ולקורקינט בצורה זו או אחרת . הרבה בזכות השימוש ששלושת הקטגוריות הללו עושות בסקייטפארקים ולרוב משתמשים באותם מתקנים . כמובן שהטכניקה והמיומנות הנדרשת מכ”א מהם שונה לגמרי אולם בשורה התחתונה צריך להיצמד לגלגלים שמתחת לרגליך ובתקווה שבסיום על תרגיל/טריק תחזור לקרקע או לרמפה עם ארבע/שלוש/שני גלגלים…ואם כבר נפלת , אז כדאי מאוד שתיפול טוב (כמו שחבר שלי רונן , נהג להגיד הרבה בזמנו : “נפלתי אבל טוב!” 🙂

ROLLER BLADES 1 ROLLER BLADES 7 SKATE BOARD 2 SKATE BOARD 3

 

 

מה חדש בקטגוריה (גלגלים) אתם שואלים ? מסתבר שיש לא מעט וזו אחת הקטגוריות המובילות שינויים  וחדשנות בעיקר בהשוואה למקבילותיה בים ובשלג…

ראשית ה STREET SUP הנו סקייטבורד ארוך/לונגבורד בדומה לגלשן ארוך (מהרגיל) , ובדומה לגלשן הסאפ שהגולש נעזר במשוט קיים גם כן מקל ארוך שבאמצעותו המחליק דוחף עצמו קדימה כך שאין צורך כלל להוריד רגל מהבורד/מהסקייט . פעולה זו מתבצעת גם בעת האצה וגם בעת בלימה ובמהירויות יחסית גבוהות בעיקר בירידות…ה STREET SUP  הראשון החל להופיע לראשונה בארה”ב לפני למעלה מעשור (2004) וכיום ניתן למצוא אותו ברוב חלקי העולם .

שנית ה MOUNTAIN BOARD הנו סקייטבורד המיועד להחלקה ובמיוחד לתנאי שטח . מעין סנובוררד המחליק על שלג ובדומה לו 2 הרגליים מאובטחות לבורד באמצעות ביינדינג (רצועות הקושרות את הנעל למגלש) . בשונה מהסקייטבורד , ה MOUNTAIN BOARD גדול ו”מגושם” יותר , גבוה יותר ובעל גלגלים רחבים וגבוהים יותר כל אלה במטרה ליצור “אווירות” גבוהה יותר בשטח , בד”כ במדרון DOWN HILL .

שתי תתי הקטגוריות הבאות הם החדשניות ביותר וגם הן וריאציות או מוטציות של קטגוריות קיימות (שילוב של עולם הים והגלגלים) . האחת היא ה LAND KITE שהיא שילוב של ה MOUNTAIN BOARD  שצוין לעיל יחד עם עפיפון מעולם הים – קייט סרפניג . העיקרון זהה לחלוטין , רק שההחלקה עצמה היא ע”פ השטח כמובן ורצוי בשטחים פתוחים ומישוריים , דוגמת הערבה והנגב בארצנו .

האחרונה היא ה TRACTION KITE , אף היא נעזרת בעפיפון אולם ההחלקה לא בעמידה (סקייטבורד) אלא בישיבה על מעין תלת אופן (ללא פדלים כמובן) רק שההנעה של המחליק גם היא מתבצעת עם עפיפון (מעולם הים , קייטסרפינג) וכפי שצוין בקטגוריה הקודמת , עדיפות להחלקה באזורים פתוחים ומישוריים כאחד לצורך מיקסום החוויה : החלקה במרחב הפתוח “ללא גבולות”….

*רולר בליידס – שם מותג מוביל של אחד מיצרני הרולר סקייט המצליחים בעולם . בעקבות הצלחתו הפך לשם גנרי (כללי) של המוצר/הענף בכלל .

SKATE BOARD 1skateboard 11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

זכרו להחליק חכם ! חשוב לדעת ולהכיר את הרמה והמיומנות שבה אתם מחליקים . אתם תמיד בטוחים יותר בעת חבישת קסדה וציוד מגן מלא .

צוות getX

 

Spread the love